anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Proszę mi wyjaśnić, ska się wziął mój Nick Baroks?

profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Proszę mi wyjaśnić, ska się wziął mój Nick Baroks?

Proszę mi wyjaśnić, ska się wziął mój Nick Baroks?

Czy dodajecie je z automatu? Nigdy nie uzywałem takiegi Nicku. Prosze o jego usunięcie.

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Jaki nick wybrałeś przy rejestracji?

 

Jeśli chcesz usunąć konto, zaloguj się do MySony i tam nasz taką opcję. 

profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Nie wybierałem żadnego Nicku przy rejestracji.
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Twój problem został zgłoszony do supportu - oto ich odpowiedź:

Oczywiście przy zakładaniu konta istnieje możliwość wprowadzenia własnego nicku. Niestety nie testowaliśmy, czy po usunięciu konta będzie możliwość założenia nowego na ten sam adres mail. Jeśli klient chce w dalszym ciągu korzystać z konta My Sony to zalecam, by zaproponował nick, który go interesuje - sprawa zostanie przekazana do odpowiedniego działu. Jeśli wybrany nick będzie zajęty, to zostaną przekazane podobne propozycje po bezpośrednim kontakcie.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Jako kibic pragnę zauważyć, że wyjaśnienia supportu nie są odpowiedzią na pytanie kol. baroksa o niechciany nick, skąd się on wziął. Skoro zarzeka się, że niczego nie wstawiał, to ja mu wierzę. Ale taka opcja sugeruje, że jego nick został mu nadany przez system rejesteracji bez jego woli. Wyjaśnienia supportu nie zaprzeczają takiej opcji, a nawet sugerują, że nie jest to wykluczone, skoro piszą: "... przy zakładaniu konta istnieje możliwość wprowadzenia własnego nicku". Pytanie powstaje zatem: istnieje możliwość, czy powinien być obowiązek wprowadzenia własnego nicku? Obowiązek, bez którego zakładanie konta nie zostanie dokończone z jednoczesnym zwróceniem uwagi nowemu członkowi Społeczności, że ma wprowadzić swój nick. Tak funkcjonują formularze, gdzie jest wiadomo, co jest obligatoryjne, a co opcjonalne.

Cała ta historia sugeruje, że to jakiś błąd systemu rejestracji, bo przecież konto nie może funkcjonowac bez nicka, a jednoczesnie system nie może narzucać niczego od siebie. Dobrze, że support zaproponował zmianę nicka.

profile.country.PL.title
Barok4
Poszukiwacz

Dzień Dobry,

Moja propozycja Barok4.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Rzeczywiście nietypowa sytuacja z tym nickiem. A swoją drogą to ciekawe, skąd system rejestracji wziął taki nick? Przecież ktoś musiał to wstawić w zasobach systemu. Czyżby miało z tego wynikać, że był to jednak ruch zamierzony w przewidywaniu, że nowicjusz zapomni wstawić swój autorski nick? Ale "uszczęśliwiać" kogoś tak bez ostrzeżenia?

Życzę powodzenia kolego Barok4 😉