anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

Dlaczego Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700 nie odtwarza plików filmowych (mp4) nagranych na pendrive większych niż 4 GB ?

Pendrive sformatowany jest exFAT (także próbowałem Fat32 oraz NTFS) bez rezultatu !

Proszę o pomoc.

Andrzej.W50

30 ODPOW. 30
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłaszam Twoje zapytanie do supportu. Jak odpowiedzą, dam znać.

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem od supportu żadnej informacji na zadane problemowe pytanie.

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Jeszcze raz zadaję pytanie:

Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700

Dlaczego Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700 nie odtwarza plików filmowych (mp4) nagranych na pendrive większych niż 4 GB ?

Pendrive sformatowany jest exFAT (także próbowałem Fat32 oraz NTFS) bez rezultatu !

Proszę o pomoc.

Andrzej.W50

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Skierowałem sprawę do supportu - oto odpowiedź:


Czy Klient próbował odtworzyć treść z innego pendrive?

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Andrzej.W50
Poszukiwacz

Odtwarzałem na kilku pendrive i różne pliki filmowe 4k (mp4) - większe niż 4 GB

I na każdym efekt był ten sam,  czyli nie odtwarzał 4k.

Pendrive sformatowany jest exFAT (także próbowałem Fat32 oraz NTFS) bez rezultatu !

Andrzej.W50

profile.country.PL.title
emil_p
Poszukiwacz

To jest problem z wszystkimi plikami powyżej 4GB czy tylko z mp4? Bo na moim odtwarzaczu wszystko działa ale nigdy nie miałem pliku mp4, korzystam z *.mts *.mkv. Jakiś komunikat jest ???

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Andrzej.W50 

"Dlaczego Sony Blu-ray 4K Ultra HD - UBP-X700 nie odtwarza plików filmowych (mp4) nagranych na pendrive większych niż 4 GB ?"

 

A odtwarza z pedrive'a pliki mp4 mniejsze niż 4GB?

 

"Odtwarzałem na kilku pendrive i różne pliki filmowe 4k (mp4) - większe niż 4 GB

I na każdym efekt był ten sam,  czyli nie odtwarzał 4k."

 

Pytanie supportu było ukierunkowane na zbadanie, czy sam pendrive jest sprawny. Trochę dziwne, bo skoro plik został wgrany na pendrive, to ja rozumiem, że jest sprawny. Dodatkowo można to sprawdzić, a mianowicie czy z pendrive'a można przekopiować ten plik np. na komputer. I to dawałoby ostateczną odpowiedź, czy akurat ten pendrive jest sprawny.

Ale nadal nie jest rozstrzygnięte, czy źródłami błędu są kwestie: wielkość pliku, kodowanie mp4, czy 4K.

Dlatego sam zbadaj:

1. Czy odtwarza plik mp4 mniejszy niż 4GB / 4k

2. Czy odtwarza plik mp4 mniejszy niż 4GB ale o mniejszej rozdzielczości niż 4K

3. Czy odtwarza plik  w innym formacie, mniejszy niz 4GB, a także większy niż 4GB i także w rozdzielczości 4k i mniejszej.

Inaczej mówiąc, musisz eliminować poszczególne warianty, aby dowiedzieć się, co ten odtwarzacz odtwarza z pendrive'a. 

I to są takie domowe metody diagnostyczne.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@emil_p 

"To jest problem z wszystkimi plikami powyżej 4GB czy tylko z mp4"

 

Pytanie o mp4 nie jest pozbawione sensu. Chodzić może o rozmaite kodowania. Ja na swoim odtwarzaczu Sony (ale nie Blu-ray) nie mogłem odtworzyć plików mp4, mimo, że specyfikacja techniczna dopuszczała ten format. Support rozłożył ręce, a potem szperając po sieci znalazłem sugestie, że Sony ma swoje mp4 chyba inaczej kodowane niż popularnie spotykane mp_czwórki.

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Nie jestem pewien ale może być tak dlatego że odtwarzacz ma problem z MP4 dual layer albo single layer, czyli dwie warstwy albo jedna. Może być też problem z plikami dźwięku. MP4 jest grymaśny.