anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY SUPPORT TEAM

Sigurda
Poszukiwacz

SONY SUPPORT TEAM

Od kilku tygodni prowadzę bezowocną korespondencję z Działem Wsparcia Sony. Odpowiadał mi wielokrotnie i całkowicie nie na temat pan ******** oraz ******** i pracownicy podpisani ******* oraz ********.
W kupionym przeze mnie komputerze Vaio są preinstalowane programy Photohop Elements 9 i Premiere Elements 9. Od początku z Photohop Elements 9 był problem, gdyż nie zapisywał on preferencji. Programu Premiere Elements 9 dotychczas nie używałam, a ostatnio okazało się, że program w ogóle nie otwiera się - pojawia się tylko ekran startowy i nie można go dalej uruchomić. Dział wsparcia Adobe nie może udzielić mi pomocy (oto fragment uzasadnienia: "Niestety wsparcie techniczne nie jest udzielane dla oprogramowania w wersji OEM (original equipment manufacturer), a taka wersja jest zainstalowana na Pani laptopie Sony. Dla wersji OEM pomocy technicznej udziela producent sprzętu z jakim jest dostarczane takie oprogramowanie. Jesli firma Sony odmówiła pomocy, to proszę szukać informacji na forach użytkownikow laptopa tego producenta. Ponadto programy Photohop Elements 9 i Premiere Elements 9 są wersji jezykowej Universal English, ktora nie jest wspierana w europejskich oddzialach firmy Adobe Systems. Ta wersja byla przeznaczona na rynek polnocnoamerykanski i byla wspierana przed oddzial Adobe w Stanach Zjednoczonych.)
Natomiast Dział Wsparcia Sony radzi mi przeinstalować programy lub cały system. Przeinstalowanie programów nie rozwiązuje problemów, co kilkakrotnie sprawdziłam. Nie chciałabym przeinstalowywać systemu, gdyż spowoduje to utratę wszystkich danych i zainstalowanego oprogramowania, a nie ma żadnej gwarancji, że programy Adobe zaczną wówczas działać prawidłowo, skoro od początku były z nimi problemy. Nie rozumiem: 1. dlaczego w komputerach Sony sprzedawanych w Polsce instaluje się oprogramowanie Adobe, które nie jest przeznaczone na polski rynek 2. dlaczego użytkownik komputera nie moźe otrzymać działających plików instalacyjnych programów, za które zapłacił kupując komputer 3. dlaczego udziela mi się sprzecznych informacji (raz radzi aby przeinstalować programy, a kiedy indziej, żeby przeinstalować cały system) 4. jaką mogę mieć gwarancję, źe po aktualizacji zainstalowanego na nowo systemu programy, które obecnie nie funkcjonują będą działać prawidłowo
5. dlaczego, jeśli nie ma innego sposobu, reinstalacji źle działającego systemu i oprogramowania nie przeprowadza Serwis Sony Jedynie satysfakcjonującym mnie rozwiązaniem byłoby dostarczenie przez Sony plików instalacyjnych niedziałających programów Photohop Elements i Premiere Elements wraz z numerami seryjnymi umożliwiającymi ich aktywację i legalną rejestrację. Niestety Sony odrzuca takie proste rozwiązanie. Czy Dział Wsparcia Sony Polska jest całkowicie bezradny i niekompetentny?


Edytowane: Przykro mi, ale umieszczanie danych personalnych (jak w tym przypadku - imion i nazwisk osób pracujących dla Sony Support) jest sprzeczne z zasadami forum. Pozdrawiam, Karolina_L.
18 ODPOW. 18
Bea43wp.pl
Użytkownik

Ja też mam problem  z sony , ale z telefonem  a właściwie z usterką która występuje w moim aparacie i od nikogo nie dostałam wsparcia może jest jakiś kierownik albo dyrektor się zainteresuje postami ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


Bea43wp.pl napisali:

Ja też mam problem  z sony , ale z telefonem  a właściwie z usterką która występuje w moim aparacie i od nikogo nie dostałam wsparcia może jest jakiś kierownik albo dyrektor się zainteresuje postami ?


Witaj,

 

Możesz coś więcej napisać o swoim problemie? Bez tego trudno będzie Ci pomóc.

Podaj proszę model, opisz objawy.

 

Pozdrowienia,

Bea43wp.pl
Użytkownik

w moim telefonie sony xperia e  zawiesza , zacina -jakkolwiek to nazwać- się radio. Telefon kupiłam w kwietniu b.r.a od czerwca jest naprawiany w supporcie : za piwerszym razem stwierdzili , że nie umiem obsługiwać telefonu i odesłali, za drugim razem wymienili kartę główną , za trzecim wymienili telefon na nowy i za czwartym razem wymienieli również telefon na nowy i w  dalszym ciągu występuje ta sama usterka .Wczoraj aparat zaniosłąm do salonu orange z pismem o niezgodność towaru z umową  z prośbą o wymianę telefonu na inny model sony , ponieważ myślę ,że może wszystkie sony xperia e mają  tą wadę  , albo support mi odsyłą ciągle ten sam aparat. Juza sama nie wiem o co chodzi. W salonie mi pan powiedział , ze nie ma możliwości wymiany na inny model. Straciłam nadzieje na pomyślne załatwienie mojej sprawy, a przecież ja jadąc rowerem chcę posłuchać radia tylko tyle . pozdrawiam Beata

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

niestety na tym forum nie jesteśmy w stanie udzielić Ci żadnych informacji na temat telefonów. Polecam bezpośredni kontakt z Sony Mobile:

telefon: +48 22 22 77 444

e-mail: questions.pl@support.sonymobile.com

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina

 

Bea43wp.pl
Użytkownik

Wcale nie liczę na pomoc od Was pani Karolino , a do sony dzwoniłam parokrotnie   i też nic . Klientów macie gdzieś . Liczyłam raczej ,że  jakiś władny człowiek  poczyta te posty  i się zainteresuje jak sie traktuje klientów.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

witaj, mam xpieria s i w Warszawie w centrum miasta też potrafi się przycinać ( żeby nie było poprzednio miałem samsunga i było dokładnie to samo mz nie jest to wina producenta telefonu) jest to związane z bardzo dużą ilością zakłóceń i chyba słabymi odbiornikami w telefonach...jesli lubisz słuchać radia proponuje skorzystać z jednej z wielu aplikacji umożliwiających słuchanie radia przez internet jakość dzwięku nieporównywalnie lepsza:smileyhappy:

Bea43wp.pl
Użytkownik

Ja teraz mam samsunga i się nie zacina, miałam też nokie i było ok, jednak jestem prawie pewna ze sony e to jakieś felerne telefony .

Mówisz że mam słuchać  przez internet - sory ale jestem może nietechniczna ale jak mam słuchsać przez internet radia jadąc na rowerze?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ściągasz aplikację na telefon z google play jakąkolwiek z "radio" w nazwie i cieszysz się stacjami radiowymi z calego świata.

Bea43wp.pl
Użytkownik

Dziękuję Ci bardzo , jak support odesle mi  telefon  to spróbuje wykonać tą "operację"