anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony x90k i problemy

profile.country.PL.title
MaykapKassy
Poszukiwacz

Sony x90k i problemy

Dzień dobry. Niedawno kupiłem 65 calowy TV Sony x90k. Po zainstaliwaniu TV i wstępnej konfiguracji, stwierdziłem dwa upierdliwe problemy. Otóż po pierwsze, nie mogę/nie potrafię wyłączyć wygaszacza ekranu, który włącza się samoczynnie po 10minutach bezczynności i problem drugi, znacznie bardziej upierdliwy, otóż nie da się pilotem z tego TV, sterować dekoderem UPC 4k Box. Podczas procesu konfiguracji, pilot nie przechodzi prawidłowo procedury i w konsekwencji nie działa. Czy ktoś zna rozwiązanie w szczegolnosci, tego problemu z pilotem? Byłbym bardzo wdzięczny.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Jak włączy Ci się wygaszacz, to jakikolwiek klik na pilocie go nie wyłączą? U mnie tak działa. Jak masz najnowszy soft i po wyłączeniu na chwilę z prądu tv, dalej tak się dzieje, to chyba zostaje serwis.
Co do UPC, to może nie rozwiązanie, ale w pewnym stopniu obejście problemu - też mam upc, ale tylko dlatego, że sam internet miałbym drożej niż w pakiecie z tv. W ogóle nie podłączałem dekodera. Aplikacja UPC tv go (czy jakoś tak) działa naprawdę sprawnie. Nie widzę różnicy w jakości (i tak są chyba całe 3 czy 4 kanały w 4K). Wtedy działa wszystko z jednego pilota i jedno urządzenie mniej podłączone do prądu. Minus taki, że z głównych kanałów nie ma tvn  i polsat. Więc jak jest to dla Ciebie do przeskoczenia, to może w tą stronę?

profile.country.PL.title
MaykapKassy
Poszukiwacz

Dzięki za odzew. Otóż wygaszacz ekranu w tym TV oczywiście da się wyłączyć w sensie, że jak się już włączy, to mogę go bez problemu wyłączyć np. właśnie wciskając któryś z przycisków na pilocie. Chodziło mi o to, aby ten wygaszacz wyłączyć w sensie takim, żeby się w ogóle nie włączał. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że w urzadzeniach wyświetlających treści na ekranie, nie ma możliwości konfiguracji wygaszacza, łącznie z jego całkowitą dezaktywacją. 

Natomiast jeśli chodzi o brak obsługi dekodera przez tego nieszczęsnego pilota, to zaproponowane obejście problemu, nie do końca mnie satysfakcjonuje. Stety-niestety, niekoniecznie chciałbym godzić się i akceptować kolejne niedogodności i ograniczenia. Wychodzę z założenia, że w sytuacji kiedy kupuję i płacę za pelnowartosciowy produkt, to po prostu wszystko ma działać tak jak zareklamował, czy tam zadeklarował producent.

Jest to dla mnie nieakceptowalna sytuacja, że w TV marki Sony, nie działa taka podstawowa funkcja, jak parowanie pilota z dekoderem.

Niestety, wygląda na to , że albo jest to problem technicznie nie do przeskoczenia na miarę problemu z fizyki kwantowej, albo ludzie w Sony, którzy mogliby to ogarnąć, po prostu mają to w .upie. Oczywiście, bez zastanowienia obstawiam tę drugą opcję.

 

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Rozumiem frustracje z tym dekoderem. Też miałem ten 4K od upc i faktycznie, szkoda że nie dało się sparować. Przykładowo nvidię shield rewelacyjnie obsługuje się pilotem od tv (wcześniej też lg) i praktycznie przestałem używać dedykowany.

Przejrzałem opcje w tv i faktycznie, nic nie znalazłem odnośnie wygaszacza, poza tym co ma się wyświetlać. Dla mnie akurat to jest dobra rzecz, bo też mam serię K, ale oleda. Więc mi pasuje działanie wygaszacza.