anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

UNLTD. - finałowe prace i wystawa

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

UNLTD. - finałowe prace i wystawa

Konkurs w ramach projektu UNLTD rozstrzygnięty! Przedstawiamy sześć finałowych prac.
Który projekt podoba się Wam najbardziej? :slight_smile:
 
Bogusław Wąchała - wzorowałem się m.in. na Hiltonie Pattaya'u, który zadziwiał mnie swoimi projektami wnętrz, które przypominały bardziej kosmiczny wymiar niż rzeczywisty :slight_smile:
 
Bogusław Wąchała.jpg
 
Agnieszka Markiewicz - mebel pod telewizor to futurystyczna biała bryła, którą można swobodnie wykorzystywać w przestrzeni. Ze względu na to, że nie ma wyznaczonych jednakowych kierunków, nie ma także określonego tzw. „przodu” oraz „tyłu” może stanowić źródło inspiracji dla przyszłego użytkownika. Poprzez obracanie mebla w pomieszczeniu, jesteśmy w stanie kreować i zmieniać najbliższe otoczenie. Obiekt pod telewizor Sony zaprojektowany został z białego, lekko odbijającego światło konglomeratu.
 
Agnieszka_Markiewicz.jpg
 

Elena Madejska, Alicja Pałys, Anna Szostak - podkreśliłyśmy walory telewizora Sony BRAVIA poprzez zestawienie go z dynamiczną, rzeźbiarską i elegancką formą. Metalowa struktura unosi i okala telewizor. Całość dopełnia minimalistyczna, funkcjonalna podstawa.

 
Madejska_Pałys_Szostak.jpg
 

Miłosz Cichoń - Ostateczny test 4k, o lekkim zabarwieniu steampunkowym. Tyle pixeli? Lupa pokaże. Poza tym to typowy uchwyt ścienny wykonany z mosiądzu.

 

Michal Cichon.jpg

 

Rafał Głażewski – wieszak telewizyjny to prosta struktura design z przymrużeniem oka. Wygięty element przyczepiony do telewizora pozwala w jednej chwili zawiesić sprzęt na stalowym pręcie stylizowanym na wieszak z pralni.

 

Rafał Głażewski.jpg

 

Damian Kąkol - forma mebla swoim kształtem i materiałem nawiązuje do paneli wygłuszających, które są stosowane w profesjonalnych studiach nagraniowych. Mebel składa się z 66 sześcianów. Układ każdego z nich można modyfikować w dowolny sposób, ponieważ łączą się ze sobą za pomocą magnetycznych ścianek. Wszystkie sześciany mają drzwiczki otwierane na klik. Zaprojektowany mebel nie odciąga uwagi widza od doskonałej jakości obrazu telewizora, ale dbałością o szczegóły dorównuje nowemu produktowi Sony.

 

Damian Kąkol.jpg

 
Zachęcamy również do głosowania na najlepszy Waszym zdaniem projekt na www.facebook.com/SonyPolska .
Jego autor zostanie wyróżniony nagrodą - smartfonem Xperia Z1. 
Głosowanie trwa do wtorku, 19 listopada do końca dnia (do godz. 23:59).
 
Poniżej przedstawiamy filmików "making-of" projektu UNLTD.  Zobaczcie jak powstawały obiekty pod telewizor Sony BRAVIA serii W9.
 

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Jeśli chcielibyście na żywo zobaczyć projekty Kompott, Beton, Lange&Lange, Malafor oraz Magdaleny Tekiel, zapraszamy do Pies Czy Suka przy ul. Szpitalnej 8A w Warszawie. Wystawę można oglądać do 3 grudnia, następnie obiekty zostaną zaprezentowane na festiwalu Przetwory w warszawskim Soho Factory 14-15 grudnia.

profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Na portalu Allegro ruszyła aukcja charytatywna mebli, które powstały w ramach projektu UNLTD. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Stowarzyszenie Artanimacje, od ośmiu lat organizujące Rezydencję Twórczego Recyclingu PRZETWORY.

 

Przypomniamy, że w ramach projektu UNLTD. powstało pięć unikalnych obiektów:smileyhappy:

 

"Mebel autorstwa Magdaleny Tekieli reprezentuje prosty, elegancki i wysublimowany styl nawiązujący do skandynawskiego designu. Obiekt wykonany jest z litego drewna dębowego. Zewnętrznie pokryty jest lakierem typu piano w kolorze czarnym. Nóżki natomiast wykonane są ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny. Mebel posiada cztery wyjmowane szuflady od frontu oraz boczne uchylne schowki. Całość mebla zamykana jest roletą.

Magda Tekieli, fot. Alex Bogdański

 

Obiekt autorstwa studia MALAFOR nosi nazwę "SELEKTOR". Jest to komplet składający się z mebla pod telewizor oraz z krzesła, na którym telewizję można oglądać. Zainstalowane okiennice można zamknąć by zasłonić telewizor lub programy, których nie chce się oglądać – “selektor wizji”. Mebel wykonany jest z płyty poliuretanowej, a skrzydła okiennic z aluminium. Krzesło do oglądania jest zaprojektowane tak, by pomiędzy telewizorem a oglądającym stworzył się swoisty dialog- oglądający jest odseparowany od innych bodźców wzrokowych za pomocą osłon z boków krzesła.

Malafor, fot. Alex Bogdański

 

Pomysłem studia Lange&Lange w konstrukcji pod Sony BRAVIA serii W9 było zaburzenie logicznego postrzegania cienia. Wykorzystanie pomysłu przyniosło niezwykle oryginalny efekt, który daje do myślenia i nie pozwala się skupiać wyłącznie na obrazie telewizora. Aluminiowa konstrukcja wykonana jest ze szkła i blachy lakierowanej proszkowo. Mebel jest podświetlony oświetleniem LED.

Lange&Lange, fot. Alex Bogdański

 

Interpretacja mebla autorstwa Krystiana Kowalskiego ze studia Kompott to próba znalezienia fizycznego otoczenia dla nowoczesnych technologii. Punktem wyjścia dla stworzenia projektu była najważniejsza według Kowalskiego cecha technologii telewizora Sony, czyli bogactwo kolorów. Lekka ażurowa forma, zestawiona z geometrycznymi bryłami o łagodnych pastelowych kolorach, jest propozycją współczesnego mebla korespondującego z nowoczesną technologią telewizora. Akcesoria zaprojektowane są tak, aby mogły zmieniać swoje miejsce w obrębie mebla.

Kompott, fot. Alex Bogdański

 

Twórcom ze studia Beton oglądanie telewizji kojarzy się z pochmurną, deszczową pogodą. Telewizyjna deszczowa chmura jest wykonana ze stalowej blachy o grubości 2 mm. Chmura stoi na "strugach deszczu" – 13 cienkich stalowych nóżkach, pionowych i skośnych. Nóżki przymocowane są do długiego, prostego blatu, na którym może stanąć telewizor. Blat – z dwóch stron, symetrycznie – jest zakończony giętymi numerycznie wywinięciami."

Beton, fot. Alex Bogdański

 

Który projekt podoba się Wam najbardziej? :slight_smile:

 

Jeśli chcielibyście wziąć udział w aukcji, wystarczy kliknać w jeden z poniższych linków.