anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

uwaga na powidoki za 5499 zł

profile.country.PL.title
mareksonY2.
Poszukiwacz

uwaga na powidoki za 5499 zł

Sony Xr55Aj80, właśnie po 22 miesiącach użytkowania telewizora, pojawiły się przebicia innego obrazu na aktualnie oglądanym programie telewizyjnym. reklamacja załatwiona w ciągu 7 dni, niestety odmownie. Telewizor używany niezgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi.

Tak więc zastanówcie się czy warto kupić OLEDA od Sony, już na starcie będziecie wykluczeni z oglądania niektórych programów telewizyjnych.

Marek

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


Instrukcja  napisał(a):
Odświeżanie panelu
Odświeżenie panelu zapewnia jego jednolitość. Można wykonać
odświeżanie panelu, ale należy z tej funkcji korzystać jedynie
wówczas, gdy retencja obrazu jest bardzo widoczna.
Uwaga:
• Funkcja Odświeżanie panelu może wpływać na panel. Nie
należy jej uruchamiać częściej niż raz w roku, ponieważ może to
wpływać na żywotność panelu.
• Odświeżanie panelu trwa około jednej godziny.
• Podczas Odświeżania panelu na ekranie może być wyświetlana
biała linia, nie jest to usterka telewizora.
• Odświeżanie panelu działa tylko, gdy temperatura
pomieszczenia jest pomiędzy 10 ºC a 40 ºC

Stosowałeś funkcję odświeżanie panelu ?

profile.country.PL.title
mareksonY2.
Poszukiwacz

Tak, zgodnie z instrukcją wydaną przez Sony zrobiłem to jeden raz. Po dwóch miesiącach ponownie pojawił się jasny pasek u dołu ekranu, tym razem sprawę zgłosiłem do Centrum Serwisowego Sony, serwisant zalecił ponowne odświeżanie ekranu, przyszedł po dwóch dniach i stwierdził, że pomogło choć nie całkowicie, zalecił jednak ponowne odświeżanie panelu, którego nie zrobiłem. Na moją uwagę, że instrukcja zaleca wykonanie raz w roku odpowiedział, żebym się tym nie przejmował.

Reklamacja zakończona z zaleceniem nie oglądania programów emitujących jasne statyczne obrazy. Nadmieniam ,że wciągu 22 miesięcy użytkowania telewizora był włączony przez czas około 5400 godzin.