anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Xperia Z3 po aktualizacji do 5.1 pomocy!

ROZWIĄZANE
Krisgdynia
Nowicjusz

Xperia Z3 po aktualizacji do 5.1 pomocy!

Witam! 

Jestem szczęśliwym i zadowolonym użytkownikiem xperii z 3 niestety po ostatniej aktualizacji systemu (telefon z sieci Orange) nie mogę sobie poradzic: Telefon po przejściu w stan uśpienia wyłącza przesył danych tzn w zakładce jest aktywne ale po włączeniu gdy ekran zgaśnie na wyświetlaczu jest symbol lte itp ale telefon nie łączy się z internetem - po włączeniu i wyłączeniu przesyłu danych wszystko działa do momentu przejścia w stan uśpienia. Nie pomaga wyłączenie trybu Stamina ani dodanie do działających w trybie Stamina aplikacji wszystkiego co się da.... Porażka. Do tego widzę ze pi aktualizacji telefon używany identycznie trzyma bateria nie cały dzień - przed aktualizacja do 5.1 potrafił w podobnych warunkach trzymać (bateria) 2 dni. Proszę o poradę czy pisać do Orange, czy oddać do serwisu? Zgłosiłem standardowym formularzem w sony support ale brak odzewu. Telefonu nie da się używać!! Pomocy!!! 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

Bardzo prosiy o kontakt z Sony Mobile np. przez link http://mysupport.sonymobile.com/pl/#/support

z pewnością pomogą rozwiązać problem.

 

Pozdrawiamy,

Sony Polska

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

Bardzo prosiy o kontakt z Sony Mobile np. przez link http://mysupport.sonymobile.com/pl/#/support

z pewnością pomogą rozwiązać problem.

 

Pozdrawiamy,

Sony Polska

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jeśli masz telefon z orange to soft jest przez nich brandowany. Wg. mnie powinienes odezwać się do nich bo może się okazać, że ich wersja jest niestabilna i z błedami a "surowa" wersja od sony nie ma żadnych problemów. Mam ten telefon w play i u mnie nie ma żadnych problemów z działaniem.

kostek88
Nowicjusz

Mam dokładnie ten sam problem na niebrandowanym oprogramowaniu. Telefon stał się nieużywalny. Zero powiadomieć email, komunikatorów, z nawigacji z aucie nie da się normalnie korzystać, chyba że wolimy narażać zdrowie i życie gmerając w telefonie podczas jazdy. Evernote i współdzielone listy zakupów w programie Listonic - nie ma mowy. Bateria też krócej trzyma, ale nie aż tak. Najgorsze jest to, że telefon informuje o zasięgu LTE i daje jasno do zrozumienia, że internet jest włączony. Dopiero po wejściu do przeglądarki internetowej okazuje się jaka jest prawda.

Krisgdynia
Nowicjusz

Ponieważ Orange twierdzi że to wina Sony, a Sony że Orange koledzy z forum Orange znaleźli sposób. Dotyczy przede wszystkim tel brandowanych Orange. Edytujemy pkt dostępu do internetu APN wpis powinien wyglądać tak :

Nazwa: Internet
APN: Internet
Proxy: nie ustawiono
Port: nie ustawiono
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Serwer: nie ustawiono
MMSC: nie ustawiono
Proxy dla MMS: nie ustawiono
Port MMS: nie ustawiono
MCC: 260
MNC: 03
Typ uwierzytelniania: nie ustawiono
typ APN: default
Protokół APN: IPv4/IPv6
Protokół APN podczas roamingu: IPv4
Nośnik: nie określono
typ MVNO: brak

U mnie pomogło. 

Jednak trzeba edytować apn istniejący gdy utworzymy nowy telefon nie chce się przeliczyć.