anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

26EX320 nie odtwarza plików większych od 1GB

TommyZ-----
Początkujący

26EX320 nie odtwarza plików większych od 1GB

Witam Forumowiczów,
Jestem posiadaczem telewizora Sony KDL 26-EX320 i mam problem z odtwarzaniem filmów
z pamięci USB oraz z routera sieciowego: problem polega na tym, że telewizor nie odtwarza
plików większych niż 1GB (nawet 1,04GB); pliki są widoczne ale pojawia się komunikat „odtwarzanie niemożliwe”; problemu nie ma, jeśli plik jest mniejszy niż 1GB (ale jest to kosztem jakości obrazu, o HD nie wspomnę); pamięć USB sformatowana w FAT32, filmy kodowane w różnych, wspieranych przez ten typ TV formatach (WMV9, Divx, Xvid, MPEG4) problem pozostaje.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

W iManualupiszą tylko jakie formaty są obsługiwane i w jakim systemie trzeba mieć sformatowany dysk czy pendrive'a.

Próbowałeś kontaktować się z pomocą techniczną Sony?

Nie wydaje mi się aby ten TV miał jakieś ograniczenia odnośnie wielkości pliku wideo.

Pozdrawiam Stubb
TommyZ-----
Początkujący

Witam,
Był nawet pan z serwisu Sony, sprawdził wszystko, TV ma najnowszy soft (4xxx) i na dobrą sprawę nie znalazł odpowiedzi dlaczego. Jedyną odpowiedzią jest, że w instrukcji stoi napisane, że może nie czytać nawet tych wspieranych i nie ma informacji dlaczego.
Może zadam inne pytanie: jeśli problem leży po stronie kodeka czy formatowania to czy może masz (lub ktoś na forum) doświadczenie czy wskazówkę, jak czy za pomocą jakiego programu mogę przegrać domową filmotekę w jakości HD na dysk sieciowy (lub podłączony do gniazda USB telewizora) tak aby czytał je mój TV?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Najprostszym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy, jest podłączenie laptopa/PC kablem HDMI do TV i używanie TV jako monitora komputerowego, a HDD z laptopa jako magazynu danych. Nie stracisz na jakości HD przez taki przesył kablem HDMI (a jeśli już, są to mikroskopijne wartości).

Jak dobrze zrozumiałem chciałbyś dograć do firmware jakieś kodeki, które czytałyby Twoje materiały. Niestety nie ma takiej możliwości w żadnym z istniejących TV.
Jeszcze zastanawia mnie kwestia przesyłu danych z dysku sieciowego do TV.
Jeśli HDD jest podłączony pod USB to nie powinno być problemu. Może gdy materiały udostępniasz z dysku sieciowego po Wi-Fi to tu leży problem?

Pozdrawiam Stubb
TommyZ-----
Początkujący

Witam; sorki za przerwę w postowaniu ale dopiero teraz w baaardzo długi weekend miałem czas aby się problemem ponownie zająć. Otóż po lekturze wielu postów i niezliczonej ilości próbach mogę ze 100% pewnością powiedzieć, iż mój TV czyta pliki video praktycznie we wszystkich wspieranych wg informacji Sony formatach ale do wielkości 1GB, bez znaczenia czy z dysku sieciowego przez Wi-Fi czy pendriva przez USB; aby odtwarzał większe pliki, muszą być sformatowane w AVC H.264.mp4 lub Divx.avi oraz Xvid.avi (nawet 2,3GB ale dopiero przepuszczone przez Avi Recomp) ale to jest OK jeśli chodzi o moje potrzeby - mogę powiedzieć, że pierwotny problem został rozwiązany.
W tej chwili miałbym jeszcze jedno pytanie: TV czasem nie widzi dysku sieciowego - problem jest w „czasem”, nie mam pojęcia na czym to polega - sieć domowa składa się z modemu internetowego DSL z Wi-Fi (SpeedTouch od tepsy) dysku sieciowego Seagate Goflex Home, stacjonarnego PC i oczywiście TV.
Czy połączenie TV z routerem przy pomocy kabla coś zmieni?

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Moim zdaniem, teoretycznie wykorzystanie kabla do połączenia, powinno zapewnić lepszą stabilność, więc problem z niewykrywaniem dysku mógłby zniknąć.