anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

32W4000 problem z ustawieniem formatu obrazu

gramek81
Początkujący

32W4000 problem z ustawieniem formatu obrazu

Witam zakupiłem tv KDL-32W4000 i mam problem ze zmianą formatu tzn.standardowo ustawiony jest na 4:3 kiedy ustawię na wide(format w którym chciałbym oglądać wszystkie kanały)-jest dobrze do czasu kiedy zmienię kanał i znowu wskakuje na 4:3 można jakoś ustawić żeby było na stałę wide? dodam jeszcze że narazie używam zwykłej anteny analogowej.Proszę o poradę.

10 ODPOW. 10
oldguest
Początkujący

Proszę w menu wyłaczyć autoformatowienie powinno pomóc.

profile.country.pl_PL.title
magmarc
Początkujący

witam, mam podobny problem z 40W4500.Fabrycznie ustawiony jest obraz WIDE,zmieniam w opcjach przykladowo na SMART i po wylaczeniu automatycznie wraca do formatu Wide.Mam wlaczona opcje autoformatowania, ktora i tak chyba dziala nieskutecznie, gdyz na roznych programach mam rozne fomaty obrazu.Musze dopasowywac recznie.Wydawalo mi sie ze funkcja ta do tego ma sluzyc!?Czy to jest normalne, czy jest to usterka??

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie wiem, czy dobrze Cie zrozumiałem...
Na różnych kanałach są różne formaty. Telewizor dopasowuje format który przychodzi do telewizora (wysyła go tuner w którym możesz ustawić jaki ten format ma być), na dopasowany do ekranu. Jak masz obraz nadawany w 16:9, telewizor ten format rozciągnie do wielkości ekranu. Jeżeli masz nadawany w 4:3, telewizor również dopasuje ten format, ale obraz mimo, dostosowany do wielkości tv, będzie wyglądał inaczej. U siebie mam włączone auto formatowanie, obraz idący z dekodera jest konwertowany na 16:9. A idea obrazu 16:9 polega na tym, że obraz masz szeroki, ale wysokość jest mniejsza (stosunek 16:9). Jak oglądasz film w kinie, również nie masz idealnie rozciągniętego tylko masz szeroki i nie wysoki 16:9....

profile.country.pl_PL.title
magmarc
Początkujący

wlasnie w tym problem ze telewizor nie dopasowuje formatu przy przelaczaniu miedzy poszczegolnymi kanalami tzn. na niektorych kanalach mam obraz na calym ekranie, na niektorych nawet wiekszy a na niektorych czarne pasy po bokach lub u gory.Dodam ze mam tuner PVR Philipsa i ustawiony w nim obraz na NORMALNY (nie wiem jaki to jest format czy 16:9 czy 4:3 czy jeszcze jakis inny).Jest to bardzo klopotliwe,gdyz przykladowo przelaczajac z programu Canal+ (zeby widziec caly obraz musze miec ustawione w telewizorze na WIDE) na program np. TVP1 obraz mam obciety po bokach (czarne pasy) i musze recznie zmienic w telewizorze na SMART zeby obraz byl rozciagniety na caly ekran.Czy to jest normalne??Jezeli tak w takim razie po co funkcja autodopasowania formatu ekranu??Mysle ze teraz przedstawilem to bardziej dokladnie

oldguest
Początkujący

Z tego co piszesz wynika że to nie jest problem ustawienia formatu tylko stacje różnie nadają. Jedna nadają w panoramie (głownie kanały HD), drugie w 4/3 (większość wtedy są pasy po bokach) a inne nadają w pseudo panoramie (czyli w 4/3 i z każdej strony jest czarny pas). Niestety to już trzeba wtedy sobie ręcznie przestawiać.

czaplik
Początkujący

witam mam pytanie do gramka81 i nie tylko.Mam zamiar kupic ten telewizor i jestem bardzo ciekaw jak on odbiera na zwyklej antenie analogowej bo taką narazie mam zamiar podlączyc.Jezeli obraz jest jak ze zwyklego tv to mi wystarczy pozdro

scarface-----
Początkujący

Jeśli jakość sygnału analogowego jest dobra lub bardzo dobra, to telewizor bardzo dobry lcd sobie bez problemu z nim poradzi i z obrazu będziesz zadowolony. Najgorzej jest kupić lcd-ka podłączyć do niego słaby sygnał analogowy i wtedy będziemy mieć pretensje do świata, a znam takie sytuacje z autopsji znajomych. Raz nawet byłem świadkiem dyskusji w sklepie, gdzie zestresowany klient miał pretensje ze mu słabo odbiera i nie ma full hd z anteny siatkowej na balkonie :D

gramek81
Początkujący

Narazie mam zwykłą antenę i muszę powiedzieć że obraz jest bardzo dobry,dodatkowo wbudowany tuner zciąga 3 dodatkowe kanały których nie miałem tv hd,tv4,tvp sport.Ogólnie jestem zadowolony z telewizora.Polecam :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
msz1959
Początkujący

Mam podobny problem z 32D3000 podłączonym kablem HDMI do dekodera HD UPC. Przy sygnale z gniazda HDMI telewizor oferuje wyłącznie opcje formatu Wide/Zoom/Smart. Kanały HD działają OK, nie-HD również, o ile program jest w formacie 16:9 (przynajmniej wg przewodnika TV typu "To i Owo"). Niestety programy 4:3 nadawane w kanałach nie-HD zostają rozciągnięte na całą szerokość ekranu i zdeformowane. Opcje Smart/Zoom trochę poprawiają proporcje, ale kosztem obcięcia części obrazu. Nie jestem w stanie sobie z tym poradzić (chciałbym by takie programy były wyświetlane w formacie 4:3, z czarnymi pasami po bokach - tak są wyświetlane programy 4:3 nadawane w kanałach HD).