anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

46HX751 - wyjście optyczne 5.1?

profile.country.pl_PL.title
Damianeq
Początkujący

46HX751 - wyjście optyczne 5.1?

Cześć

Mam problem, po podłączeniu do HDMI PS3, oraz oglądaniu telewizji naziemnej cyfrowej, nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 - wykluczam winę audycji ponieważ jak podłączyłem bezpośrednio kino domowe z PS3 to w filmie na BR to dźwięk był 5.1, natomiast w konfiguracji PS3 -HDMI--> TV --optyczny---> kino domowe, to otrzymuje dźwięk tylko na frontowych głośnikach.

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Po sprawdzeniu konfiguracji laptop>hdmi>TV>Toslink>amplituner, dźwięk 5.1 daje się uzyskać w przypadku materiału zakodowanego w DolbyDigital.
Dźwięk w DTS nie wychodzi z TV.


Sprawdź kilka filmów z DD i DTS.

profile.country.pl_PL.title
Damianeq
Początkujący

Czyli jak dźwięk jest w DolbyDigital to może on bez problemu grać na każdy głośnik co innego (efekt przestrzenny)?

ok. a jak jest z TV cyfrową naziemną? ona też bywa w 5.1? czy z reguły wszystko stereo? no i druga sprawa mniej z tematem ale mam taki nietypowy problem jak inne TV w domu firmy Samsung poziom sygnału DVBT około 80-90% to ja mam tak z 20% mniej - wszyscy jesteśmy podłączeni w jeden wspólny multiswith (czyli otrzymujemy identyczny sygnał - identycznej mocy)
To norma że wbudowany tuner jest dość słaby?

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

hmm... za mało oglądam programy TV żeby jednoznacznie stwierdzić ile % filmów jest nadawanych w DolbyDigital (5.1). Ale jak obczaję jakiś, dam znać ;)

Co do czułości głowicy tunera, nie przejmuj się tym.
Nim kupiłem Sony, miałem LG z serii 620S i głowica była tak czuła, że ściągał sygnały z całej okolicy na starej siatkowej antenie bez najmniejszego zająknięcia.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Damianeq napisał(a):

Cześć

Mam problem, po podłączeniu do HDMI PS3, oraz oglądaniu telewizji naziemnej cyfrowej, nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 - wykluczam winę audycji ponieważ jak podłączyłem bezpośrednio kino domowe z PS3 to w filmie na BR to dźwięk był 5.1, natomiast w konfiguracji PS3 -HDMI--> TV --optyczny---> kino domowe, to otrzymuje dźwięk tylko na frontowych głośnikach.



Normalne, TV na wyjściu optycznym wysyła jedynie DD 2.0 lub PCM 2.0, DTS jest nie obsługiwany tym bardziej formaty dzwieku HD bo po optyku byś ich nawet nie przesłał.

profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Nie jest to prawdą.

TV Sony dekoduje sygnał DD i jest w stanie wypuścić zakodowany sygnał 5.1 wyjściem optycznym. Źródłem może być komputer wyposażony w złącze HDMI po odpowiednim skonfigurowaniu karty dźwiękowej i programu do odtwarzania filmów.

Należy przy tym pamiętać, aby w menu ustawień telewizora (przycisk Home), zakładka Dźwięk, ustawić pozycję Głośnik na System audio.



TV nie dekoduje sygnału DTS i nie jest on przekazywany dalej złączem optycznym.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Oj kolego nie byłbym tego taki pewien ze na wyjściu optycznym wypuści 5.1

Informacja z instrukcji od HX750.
DIGITAL AUDIO OUT
(OPTICAL)
Cyfrowe gniazdo optyczne (dwukanałowe liniowe PCM, Dolby Digital)


Wprawdzie nie sprawdzałem tego na modelu HX750/850, ale np. sprawdzałem na modelu nieco starszym Z4500 gdzie jest tak samo podane w instrukcji i nie wypuści 5.1 tylko 2.0.

profile.country.pl_PL.title
Damianeq
Początkujący

Powiem tak,
Po zmianie ustawień w PS3 TV wypuszcza dźwięk 5.1, w telewizji naziemnej cyfrowej też ale muszą być spełnione warunki 1 to audycja w 5.1 a drugi to taki że na pilocie przełączę przyciskiem audio na odpowiednią ścieżkę dźwiękowa.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

To chyba oczywiste ze musi być audycja nadawana w DD 5.1 :), to widocznie w najnowszych modelach juz wypuszcza po optyku 5.1, a instrukcja nie została do nich uaktualniona w tym temacie.

W moim przypadku tam gdzie bym chętnie z tego właśnie skorzystał przy TV Sony Z4500 do którego jest doprowadzony sygnał po HDMI z nboxa z innego pokoju, chetnie bym wyprowadził sobie dźwięk dodatkowo do amplitunera, ale ten model nie wypuści za nic 5.1 na optyku

profile.country.pl_PL.title
aron_m
Poszukiwacz

Podłącze się do dyskusji :c37
Mam 40 calową BRAVIĘ model NX720 i z Naziemnej Telewizji Cyfrowej (DVB-T) nie mam problemów z nadawanym dźwiękiem przez różne stacje telewizyjne.

Dla przypomnienia: TYLKO TVP 1 i 2 (na kanałach HD) nadaje w większości ( a teraz to już chyba cały czas) dźwięk DOLBY DIGITAL PLUS 5.1. Podobnie TVN i TVN 7 (DOLBY DIGITAL 5.1)

Żeby otrzymać w kinie domowym taki dźwięk, należy:

a) mieć amplituner z HDMI i dekoderem dźwięku DOLBY DIGITAL PLUS na pokładzie (wtedy otrzymamy idealny sygnał z TVP) i lepszą jakość dźwięku DOLBY DIGITAL (przy połączeniu HDMI TV AMPLITUNER dźwięk jest przesyłany z maksymalną przepustowością 640 kbps)
b) TV i amplituner połączony przewodem i złączami OPTYCZNYMI (maksymalna przepustowość w tym przypadku wynosi 448 kbps) Dźwięk jaki otrzymujemy to DOLBY DIGITAL (nawet jeśli jest nadawany DOLBY DIGITAL PLUS - złącze optyczne nie prześle tej wersji, tylko HDMI)

Jednocześnie pilotem (przycisk AUDIO) trzeba wybrać odpowiednią ścieżkę dźwiękową na tych stacjach (domyślnie na wszystkich jako pierwsza jest MPEG STEREO - 2 kanałowa oznaczona przez nadawców i czytana przez TV SONY jako POLSKI) Ścieżka 5.1 dla TVP jest oznaczona jako DŹWIĘK ORYGINALNY, natomiast TVN/TVN 7 ma oznaczenie MUL.

Pozdrawiam