anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

55W829b czy 55X8505b

profile.country.PL.title
Luka1922
Poszukiwacz

55W829b czy 55X8505b

Witam wszystkich serdecznie

 

Krótka piłka :slight_smile: który polecacie 55W829b - czy będzie update firmwearu do full hd 3d bo jest połowiczne a reklamowany jest jako full hd 3d??? czy 55X8505b - wiem, że to różne matryce i dlatego potrzebuje pomocy w wyborze bo W8 to VA który jest jednym z najlepszych tv sony jeżeli chodzi o czerń a X85 - no właśnie bardzo mało testów i opinii - jest na IPS , ma podobno mega słabą czerń - szary - i smużenie duże - sony mogłoby śmiało wymienić podobno ten model na lepszy.

 

liczę na pomoc

 

Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
esjotzet
Użytkownik

Drodzy moderatorzy forum bardzo nieładnie wygląda kasowanie postów (został skasowany mój post z wczoraj)
Wracając do pytania Szanownego Pana Luka1922 odpowiem tak, przed zakupem w/w przez Pana sprzętów należy zastanowić się dokładnie, polecam zapoznać się z przewodnikiem referencyjnym w/w produktów, a konkretniej ze stroną 5 języka polskiego pierwszy podpunkt "ekran LCD" żeby później nie było zdziwienia ze producent dopuszcza jakąś tolerancję w przypadku występowania wadliwych pikseli, i nie będzie miało to znaczenia czy wadliwe piksele ujawnią się na matrycy zaraz po zakupie czy w czasie późniejszym ( w moim przypadku stwierdziłem ich występowanie już w czwartym dniu od zakupu) mam nadzieję że pomogłem Panu w podjęciu decyzji odnośnie w/w zakupu.
pozdrawiam serdecznie
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj esjotzet,

 

Przykro nam, ale Twój post został skasowany, ponieważ zawierał jedynie odnośnik do innego, nie powiązanego bezpośrednio wątku i nie odpowiadał na postawione pytanie.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

esjotzet
Użytkownik

Ok nie ma problemu, pozdrawiam serdecznie :wink:

profile.country.PL.title
Luka1922
Poszukiwacz

Witam serdecznie

 

Zakupiłem model 55W829b i jak na razie wszystko jest dobrze choc nie miałem czasu jeszcze żeby go porządnie przetestować, ale na razie żadnych bad pixeli nie mam widocznych. Przykre, że Panu trafił się taki wadliwy model.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
jasid2
Poszukiwacz

Zadnego smużenia obraz żyleta a poza tym to jednak 4K czyli przyszłość.Szkoda,że producent w promocji dokłada 5 filmów 4K tylko do modeli X9, bo nie bardzo jest skąd wziąć fabułę w tej rozdzielczości.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Luka1992 - zdecydowanie 55W829B ze względu na kontrast i czernie które w tym modelu są na prawdę bardzo dobre a jak wiemy to jeden z najwazniejszych parametrów obrazu który daję odpowiednią jakość obrazu jego plastyczność i głębie, ważniejszy niz wyższa rozdzielczość 4K której i tak nie ma korzyści jesli siedzimi dalej od ekranu. Dla przekątnej 55 cali odległość ekranu żeby były jakieś korzyści z rozdzielczości UltraHD to poniżej 2.2m.

55X8505B poziom czerni i kontrast bedzie miał dużo słabszy ze względu na matrycę IPS, jak juz to poczekać na nastepce 55X8505C który to juz bedzie na matrycy VA.

Polecam zobaczyć recenzje tych modeli czyli W829B i X8505B np. na zagranicznym portalu AVForums dział recenzje, czy tez recenzje na TrustedReviews.