anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

65xe9305 nie wykrywa automatycznie HDR z youtube i komputera

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

65xe9305 nie wykrywa automatycznie HDR z youtube i komputera

Witam,

Mam ostatnie aktualizacje. Android 7.0. Ale telewizor nie wykrywa automatycznie jak włączę materiał HDR na youtube. Czy Wam działa automat mając aktualizacje? Czy jak podłączę tv do komputera (tv jako monitor) i włączę materiał HDR z dysku to czy tv powinien automatycznie go rozpoznać? Bo u mnie nie rozpoznaje tego też. Muszę ręcznie włączać.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Niestety nie podłączam PC pod TV, więc nie jestem w stanie zweryfikować poprawności wyświetlanych treści. Na konsoli i odtwarzaczu UHD wszystko jest w jak najlepszym porządku. Spróbuj jeszcze w ramach testów ściągnąć sobie jakiś plik demonstracyjny z podanego przeze mnie wcześniej linka i odtworzyć z pendrive'a bezpośrednio na TV, a później ten sam plik odtworzyć z kompa i porównać. To powinno wystarczyć, żeby sprawdzić poprawność sygnału na PC.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć, czy konsultowałeś się już z naszym wsparciem technicznym? 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @devilmateo

Zapytaliśmy o to dział wsparcia:

----

Nie jest możliwe zagwarantowanie, że pliki HDR na komputerze będą tak odtwarzane, ponieważ nie znamy szczegółów dotyczących odtwarzanych plików. Dodatkowo jakim przewodem podłączony jest komputer (obsługa HDR jest dostępna od przewodu w standardzie HDMI 2.0)? Jeśli to możliwe, prosżę przesłać przykładowy tytuł nagrania, które nie jest wykrywane automatycznie jako HDR z wbudowanej w telewizorze aplikacji YouTube. Czy sygnał HDR jest rozpoznawany automatycznie z innego źródła (przykładowo aplikacja Netflix lub treści HDR podłączone bezpośrednio do telewizora przez USB)?

----

Czekamy na odpowiedź, pozdrawiam,

Agnieszka

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

YT na AndroidTV na razie nie umożliwia obsługi HDR. Jeśli chcesz sprawdzić działanie HDR, odpal sobie Netflixa lub STĄD ściągnij sobie filmiki pokazowe.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

Tak, kontaktowałem się. Dostałem odpowiedź, że powinienem wrócić do ustawień fabrycznych.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

Przykład treści z youtube (leci z samego tv), która ma HDR ale tv nie rozpoznaje https://www.youtube.com/watch?v=8FSHa77t2q0

Jak w grze AC Origins na Pc włączę HDR to tv wykrywa go. Tv i komputer są połączone 5 letnim kablem hdmi. Jak włączę w Windows 10 HDR to tv go wykrywa ale obraz staje się mniej nasycony.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Chyba nie czytałeś uważnie mojego posta.

YouTube na TV Sony nie ma zaimplementowanej obsługi HDR.

Kabel powinieneś wymienić na taki, który umożliwia transmisję danych z prędkością co najmiej 18 Gbps (niektórzy producenci umieszczają takie informacje na pudełku), tylko porty HDMI 2 i 3 wspieraja pełny standard HDMI 2.0, więc tam powinieneś podłączyć źródła UHD (konsola / komputer / BD), dodatkowo w menu telewizora należy włączyć obsługę pełnego wsparcia dla wyżej wymienionych portów.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

Bo widzisz, taką odpowiedź dostałem od Sony:

"Nawiązując do Pana zgłoszenia uprzejmie informuję iż problem może zostać rozwiązany poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych w Pana telewizorze"

A poniżej masz przykład, że tv sony rozpoznał HDR:

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/youtube-hdr-na-xe93-i-innych/td-p/2414392/page/2

Czyli sugerujesz, że jak podłączę odpowiedni kabel hdmi pod pc, zamiast tego co mam to obraz zyska na kolorach, tak? Czyli wina jest po stronie kabla a nie windows 10.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Support Sony nie wystawia sobie dobrego świadectwa pisząc takie głupoty, dla nich jedynym sposobem poradzenia sobie z problemem jest przywrócenie TV do stanu fabrycznego... :open_mouth: Oryginalny YouTube (Googla) nie obsługuje HDR. To, że są programy YouTubo-podobne, które obsługują HDR, to inna sprawa. Koniecznie podłącz PC pod port HDMI 2 lub 3, włącz w menu telewizora rozszerzoną obsługę tych portów i zobacz, czy zadziała. Jeśli nie, spróbuj wymienić kabel HDMI na taki, który gwarantuje przepływność na poziomie 18 Gbps.

profile.country.PL.title
devilmateo
Poszukiwacz

Dziękuję, że mi odpisujesz. U mnie to wygląda tak. Mam podłączony pc do tv przez hdmi 2 i format ulepszony włączony i zakres pełny sygnału hdmi. Gdy ogladam film na tv przez pc i mam wyłączony HDR w Windowsie ale włączony w tv to obraz robi się ciemniejszy ale kolory są bardziej nasycone i jest ich więcej. Wtdy zmniejszam nasycenie na 50, żeby nie były za jaskrawe. Czerń jest lepsza też. Ale jak włączę w windowsie HDR to tv pokazuje że HDR jest wykryty ale obraz jest jaśniejszy i ma mniej kolorów. Nawet jak dam nasycenie na maksa to szału nie ma. Więc zastanawiam się skąd ta różnica. Czy to kabel?