anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

applicast - czyli po co to komu ?? i skąd pobrać nowy gadżet

laszlo-----
Początkujący

applicast - czyli po co to komu ?? i skąd pobrać nowy gadżet

Witam, zakupiłem w 5710 - pięknie reklamowany, iż w gadżetach można sobie pogodę sprawdzić i takie tam. Generalnie chciałem zakupić samsunga z serii 6 b650 i jak mi mina opadła kiedy zobaczyłem to co oferuje sony...
Moje pytanie czy można ściągnąć skądś nowe gadżety bo wyczytałem że można je z USB uruchamiać.
To co oferuje sony pozostawię bez komentarza (kalkulator!? czas na świecie?! i kilka innych fascynujących aplikacji...)

46 ODPOW. 46
laszlo-----
Początkujący

Na szczęście będę podpinał przez światłowód, niestety konkurencji zawsze brakuje polsatu ;-) albo każą za niego dopłacić. Stosunek cena-jakość przemawia za polsatem ilość kanałów itd.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Co do kwestii polsatu, to zgadzam się z CS Bielsko. Co do polsatu na innych platformach, to miał wejść fajny przepis. Wszystkie kanały które nadają na pasmach darmowej telewizji naziemnej mają być udostępniane przez satelitę, również za free. Czyli w efekcie mając Nkę, albo cyfrę, będziesz miał również polsat (pojedynczy kanał).
Co do jakości i sygnału. Jeśli masz umowę jeszcze przez okres 6 miesięcy, to zapytaj się o możliwość przejścia (na te 6 miesięcy) na sygnał cyfrowy i wzmocnienie go. A jak mają fajną ofertę, to może weź sobie pakiet HD..

laszlo-----
Początkujący

No i nie wytrzymałem, zakupiłem dzisiaj zestaw polsatu HD - od razu mi się gęba uśmiechnęła z powodu obrazu.Kabel HDMI i dźwięk z telewizora optyką do kina.
P.S. Dzisiaj mecz - zagrają pewnie partacze po swojemu ale za to jaki obraz ;-)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

I jak wrażenia po meczu? Piłka była widoczna? U mnie czasami traciłem ją z oczu, szkoda że transmisja nie była w full HD. Ale to tylko z ciekawości, czy piłka była by lepiej widoczna, bo gry i wyniku nie skomentuję...
A jakie masz kino domowe? Może lepszym wyjściem byłoby podłączenie z dekodera do amplitunera, i później z ampli do LCD?

laszlo-----
Początkujący

W szale radości z nowego sprzętu wydawało mi się, że transmisja będzie na polsacie sport HD kiedy jednak okazało się że na TVP1 oraz po tym jak zobaczyłem wygląd boiska zdecydowałem się użyć PAP i mecz oglądałem na małej połówce a pogromców mitów na Discovery HD :-)
Piłka była praktycznie niewidoczna potwierdzam.
Jeśli chodzi o sposób podpięcia audio - dla mnie bomba, w centralnym mam głos, w lewym i prawym muzykę a w surroundach ciekawe "tło" (oczywiście użyty Dolby Pro Logic)
Kino jet stare i "plastikowe" jakiś Panasonic sprzed trzech lat

slawek.u
Początkujący

Transmisja meczu była w HD na TVP HD.


Zimny napisał(a):

szkoda że transmisja nie była w full HD.


A nadaje jakaś telewizja w Polsce w full HD....?....czy nawet na świecie ...? Bo z tego co wiem wszędzie tylko w HD... :c2
Dla jednych FullHD to już 1080i , gdzie normalnie jest to dopiero 1080p, a tak jak na razie nikt nie nadaje...
Gdzieś kiedyś czytałem, że w USA zaczęli nadawać filmy w FULL HD, ale to w VOD.

laszlo-----
Początkujący

A właśnie, ja po podłączeniu tunera posatu ujrzałem 720p czy to norma czy jest coś co łączy się w 1080i ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Sławek, czepiasz się ;) , wiesz o co chodziło. I nie wiedziałem że jest na TVP HD... Ale i tak nie było co oglądać.
Moim zdaniem telewizje kablowe powinny zainwestować w coś w rodzaju VOD w full HD. Myślę, że przy ciekawej ofercie filmowej, wzięcie na taką usługę było by. Sam bym z przyjemnością założył VOD przez kablówkę, jeśli puszczali by full HD i do tego 24p :D Raz na jakiś czas biorę film z cyfry. Obraz ładny, ale porównując te same filmy do BR.... Ciężko porównać... BR dużo, dużo lepiej wygląda.

Laszlo - zależy od dekodera. Np. w Nce mam ustawione na 1080i. I tak w wiekszości przypadków to dekoder skaluje obraz do tej rozdzielczości. Co do jakości 720p jest również bardzo dobra. Jeśli chcesz mieć 1080i, to zobacz w instrukcji dekodera, tam powinien być sposób na zmianę (jeśli obsługuje wyższe).

slawek.u
Początkujący

Sorry Zimny, widzę, że źle to odebrałeś, wcale się nie czepiam...

Wspomniałeś, że na 720p jest bardzo ładny obraz...a wiesz ja też ma w dekoderze ustawione na 1080i, ale wiele ludzi twierdzi i są nawet na to teoretyczne dowody, że 720p jest lepsze od 1080i.
Mam o tym w zakładkach przeglądarki jakiś stary artykuł: http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm" target="_blank

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie no, teraz to mi się zrobiło głupio, nie miałem nic złego na myśli.
Co do rozdzielczości zgadzam się. Sam nie raz sprawdzałem na różnych źródłach różnice między 1080i a 720p i ciężko było mi stwierdzić który obraz jest lepszy. Być może zależy to od samego obrazu. Sama różnica między "i" (z przeplotem) a "p" (progresywny) sama w sobie dużo daje. Trzeba podkreślić, że sygnał jaki dostaje dekoder jest mniejszy (np. SD) a później skalowany na te 720p, czy 1080i. Sam proces może wpływać na takie właśnie odczucia.