anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

automatyczne zmiany SCENE

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
@4426041000020080
Początkujący

automatyczne zmiany SCENE

Witam,

sprawa jest taka, mając SCENE ustawione na automatyczną, jeśli oglądam naziemną telewizję cyfrową to wszystko ładne elegancko działa, kiedy jest mecz to zmienia się na sport, kiedy bajka to na animacje ect.

Czemu zatem, mając sygnał przed hdmi z telewizji cyfrowej N, to nie działa, i muszę za każdym razem ręcznie zmieniać ustawienia SCENE, choć jest ona ustawiona na automatyczną. I z cyfrą+ miałem tak samo że nie działało.

(mam sony bravia 32ex720)

Ktoś ma podobnie, zna rozwiązanie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, to Pani z infolinii wyjęła mi to z ust :smileyhappy:. Choć nie mam możliwości porównania tych dwóch sposobów podłączenia instalacji ze względu na brak naziemnej cyfrowej to wszystko wskazuje na poprawny tok myślenia.

Czyli w układzie z naziemną telewizją cyfrową (NTC) "mózgiem" sterującym jest Twój TV, który sam decyduje o wyborze sceny, głośności nominalnej programu i tego typu nazwijmy to drobnostkach.

Natomiast w układzie z zewnętrznym dekoderem (czyli N-ką) to "móżdżkiem" zawiadującym o wykonywanych operacjach staje się sam dekoder a TV jest tylko dużym wyświetlaczem jego poczynań (opcje obrazu nadal pozostają po stronie TV rzecz jasna bo sam dekoder zawiaduje tylko częścią procesów).

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Napisz jak masz podłączone urządzenia od N-ki lub od Cyfry+? Jakimi kablami, co do czego itd.
Czy posiadasz podłączony internet do swojego TV?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
@4426041000020080
Początkujący

Witam,

dekoder N podlaczony jest przed hdmi (do zwyklego gniazda, nie do 'arc'). Internet jest podłączony przez lan do tv, do dekodera nie,

Pani w call center sony powiedziala, ze tak ma być, tzn że nie będzie automatycznego wyboru scene na N, ponieważ całość tak jakby obsługiwana jest z jednego kanału przez telewizor, (przez osobny pilot),

a naziemna tv mam podłączoną bezpośrednio pod TV do gniazda antenowego, i sterowane to jest przez pilota od telewizora, (i tu działa automatyczne scene).

pozdr

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, to Pani z infolinii wyjęła mi to z ust :smileyhappy:. Choć nie mam możliwości porównania tych dwóch sposobów podłączenia instalacji ze względu na brak naziemnej cyfrowej to wszystko wskazuje na poprawny tok myślenia.

Czyli w układzie z naziemną telewizją cyfrową (NTC) "mózgiem" sterującym jest Twój TV, który sam decyduje o wyborze sceny, głośności nominalnej programu i tego typu nazwijmy to drobnostkach.

Natomiast w układzie z zewnętrznym dekoderem (czyli N-ką) to "móżdżkiem" zawiadującym o wykonywanych operacjach staje się sam dekoder a TV jest tylko dużym wyświetlaczem jego poczynań (opcje obrazu nadal pozostają po stronie TV rzecz jasna bo sam dekoder zawiaduje tylko częścią procesów).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
minas70
Poszukiwacz

Może wina tkwi w kablu HDMI? Zastanawiam się nad zmianą na wersje 1.4a Funkcja  Automatic Content Enhancement (ACE) pozwala urządzeniu odtwarzającemu  sygnalizować telewizorowi, jakiego rodzaju treści są właśnie  wyświetlane. W ten sposób można oznaczać transmitowanie filmów, obrazów  cyfrowych i gier. ACE ma być przygotowane także do obsługi spodziewanych  wkrótce funkcji takich jak wideo 3D i 4K z rozdzielczością do 4096×2160  pikseli. Może to pomoze. U mnie nawet sygnalu 3d automatycznie nie rozpoznaje, pomimo właczenia tej opcji w TV muszę ręcznie z pilota wybierać 3d. Platforma cyfra+ z własnym tunerem ferguson ariva 250combo i tv kdl 55hx850.

Message was edited by: -Nagata-

usunięto link do aukcji na allegro

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

U mnie nawet sygnalu 3d automatycznie nie rozpoznaje, pomimo właczenia tej opcji w TV muszę ręcznie z pilota wybierać 3d.

Nie zawsze sygnał 3D jest rozpoznawany w Bravii (i nie tylko) pomimo wyboru trybu automatycznego. Wszystko jest uzależnione od samego sygnału 3D.

Samo pojęcie sygnał 3D jest baaardzo szerokie i mieści sporo zagadnień od rozdzielczości po "konstrukcję" płyty z materiałem 3D.

Czy wszystko co podajesz w 3D jest nierozpoznawane, czy tylko niektóre materiały musisz ręcznie przełączać?

Wina nie powinna leżeć w kablu, a zmiana na najwyższy standard 1.4a na pewno nie zaszkodzi - tylko pytanie, czy ta zmiana ma sens?

P.S. EX720 nie ma możliwości wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4k, będzie skalował w dół do najwyższej rozdzielczości jaką może obsłużyć - czyli 1080p. Pomimo tego zabiegu przeprowadzonego przez Twój TV powinieneś poczuć polepszenie jakości obrazu (nie wiem jak to jest możliwe, ale działa więc nie wnikam :


https://www.youtube.com/watch?v=t56ooXC9VmY

Pozdrawiam Stubb