anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Białe plamy na matrycy Sony bravia 75"

profile.country.PL.title
Zocha266
Poszukiwacz

Białe plamy na matrycy Sony bravia 75"

Witam serdecznie. Mam problem z moim Sony, jeśli się nie mylę a nie mam przed sobą dokumentów od niego jest to KD-75XE8596 75''. Zakupiony w zeszłym roku na koniec zimy, wcześniej jakoś tego nie zauważyłem, jednak od jakiegoś czasu pojawiły się białe plamy na matrycy szczególnie po rogach. Problem występuje jednak tylko w nocy, przy praktycznie zerowym oświetleniu pomieszczenia. Niby nie przeszkadza, lecz podczas oglądania dość ciemnych materiałów wideo, zaczyna to być denerwujące. Dla orientacji fotka, dodam też że na zdjęciu wygląda to dużo gorzej niż w rzeczywistości. 20181123_202831.jpg

Celowo nieco zwiekszyłem jasność w TV aby te skazy były bardziej widoczne na zdjęciu. Czy coś takiego jest podstawą do reklamacji? I jak długo może trwać taki proces? I jaka jest szansa że dostanę tv wolny od takich wad, a nie będę w nieskończoność odsyłać? Pozdrawiam. 

42 ODPOW. 42
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Najlepiej skonsultować to pytanie z naszym wsparciem technicznym. Podajemy kontakt: poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Masz tzw. clouding. W normalnym kraju jest to traktowane jako usterka fabryczna podświetlenia matrycy i podlega wymianie. Ale żyjemy w republice bananowej, więc serwis spuści cię na drzewo lub każe przywrócić ustawienia fabtyczne.

profile.country.PL.title
Zocha266
Poszukiwacz

Tak jak myślałem i czytałem w innych wątkach i forach. Więc szkoda sobie zawracać głowę? Odeślę a dostanę ponownie taki sam lub jeszcze gorszy. Czytałem także o możliwości wsadzenia pasków z kartki papieru pomiędzy matrycę a ramkę aby nieco zwiększyć docisk matrycy w tych jasnych miejscach, ma to jakis sens? Jeśli nie pobawię się trochę jasnością i może uda się chociaż trochę zminimalizować te jasne miejsca. Jaka jest różnica pomiędzy ustawieniem gammy a jasnością? 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

W moim pojawiły się chmurki po roku czasu nie w takiej ilości ale były. Zluzowałem śruby od obudowy które trzymają matrycę i przecierałem ściereczką ekran i chmurki zniknęły. Natomiast ja mająć w takiej ilości zachmurzenie - próbowałbym go reklamować.

Jak chcesz to podeślę ci ustawienia swojego TV. Możesz spróbować wyeliminować w jakimś stopniu przypadłość ustawiając "Automatyczne lokalne wygaszanie matrycy" na średnie. Jasność ja mam ustawioną na 15-20. Kontrast na 80. Gamma na -1 i to co jest pod Gamma na 50 lub 47-49 w zależności od preferencji. Tryb ekranu Kino Pro.

profile.country.PL.title
jarixo
Użytkownik

Ja w swoim 65XF9005 miałem clouding o podopnym nateżeniu od nowości. Zareklamowałem po 3 tygodniach, serwis obiecał, że przywiozą mi nowy TV, tymczasem przywieźli odbiornik z 365 godzinami przebiegu i bez folii zabezpieczających w uszkodzonym opakowaniu natomiast efekt cloudingu tylko trochę mniejszy. Mówią, że niezwykle trudno trafić na LCD bez tej irytujacej przypadłości. Ogólnie średnio jestem zadowolony z takiego rozwiązania bo poprzedni egzemplarz miałem z większym cloudingiem ale przynajmniej z pewną historią.

profile.country.PL.title
Zocha266
Poszukiwacz

Dziękuję za konkretne odpowiedzi, chyba daruje sobie reklamację, TV będzie jeździł nie wiadomo gdzie i wróci z takim samym lub mniejszym problemem. Natomiast pomoglo włączenie czujnika światła gdzie w nocy matryca nieco ciemnieje przez co te plamy stają się praktycznie nie widoczne. Myślałem że firma Sony jednak reprezentuje jakąś konkretną jakość na rynku, jednak się myliłem, i nawet tv za konkretne pieniądze nie jest wolny od wad. 

Ketrabthx
Nowicjusz

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu 85 cali za 14500zł i mam to samo białe plamy widoczne na ciemniejszym tle 
Poprzednio miałem Samsunga 75cali i nie miałem takiego problemu 

Zastanawiam sie co zrobić ,udało ci się może zareklamować TV ? 

profile.country.PL.title
Zocha266
Poszukiwacz

Za tą brawię wyszło jakoś lekko ponad 12000 z gwarancją na 5 lat i ubezpieczeniem od zbicia matrycy, zalania itp. TV nie reklamowałem, jednak po kontakcie z infolinią sony dowiedziałem się że białe plamy na matrycy są podstawą do reklamacji. Na załączonym zdjęciu wygląda to znacznie gorzej niż w rzeczywistości. W pokoju musi być idealnie ciemno, i materiał filmowy także musi być całkiem ciemny, np nocne sceny. W pewien sposób problem częściowo się rozwiązał przez przypadek, gdy go wycierałem ręcznikiem papierowym wraz z alkololem ze stosounkowo delikatnym naciskiem, białe plamy stały się znacznie mniej widoczne. Nie wiem w jaki sposób zbudowana jest matryca i cała reszta, ale cośtam widocznie fabrycznie dobrze nie dolegało a po dociśnięciu jest lepiej. 

profile.country.PL.title
Tomi790
Użytkownik

Witam,

Mam ten sam problem w tv 55 cali model 8596.

Oczywiście złożyłem reklamację i co? Przyjechali panowie z serwisu, zrobili test na kolorowych obrazach testowych i stwierdzili że wszystko jest super.

Myslę, że jest to ostatni tv sony jaki kupiłem. 

Jeśli łudzicie się, że sony Wam wymieni tv z taką wadą matrycy to zejdzie na ziemię. 

Totalna olewka klientów. Są dużo tańsze tv i są o niebo lepsze niż to badziewie - bo inaczej ciężko to nazwać.20190318_221212.jpg