anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Błąd protokołu HDCP przy 46X3500 i HD recorderze telewizji N

Phaladine
Początkujący

Błąd protokołu HDCP przy 46X3500 i HD recorderze telewizji N

Witam,

Mam pytanie do forumowiczów. Czy spotkaliście się z błędem HDCP wyśiwetlanym na HD recorderze telewizji N przy połączeniu go przez gniazdo HDMI z Sony 46X3500 ? Skutkuje on tym,że na ekranie nie ma ani wizji ani fonii. Rozmawiałem dzisiaj z miłą Panią z serwisu w Warsazawie. Mają 2 takie zgłoszenia w ciągu ostatniego czasu, Wg jej informacji, Sony od ponad 2 miesięcy nie znalazło przyczyny tej usterki.

Od ładnych kilku dni nie mogę korzystać z eNki z tego właśnie powodu, podobna sytuacja miała miejsce latem, kiedy trwało to dobre 2 tygodnie. Wersja oprogramowania zainstalowana w telewizorze to 584, może macie jakąś nowszą wersję, która załatwia ten problem (eNka uaktualnia na bieżąco oprogramowanie). Mojej rozmowy z DOK-iem Sony nie chcę nawet komentować, 12 minut sraconego czasu. Nie polecam kontaktów z nimi.

10 ODPOW. 10
oldguest
Początkujący

Ale te dekodery mają problemy z telewizorami każdej marki. Dlaczego od razu obwinia się Sony? Może warto sprawdzić kable HDMI lepszej klasy, wymienić dekoder u dystrybutora itd?

profile.country.pl_PL.title
subarenka
Poszukiwacz

Już to było omawiane viewtopic.php?f=2&t=656" target="_blank
Poszperaj jeszcze w necie ,czytałem to gdzieś na pewnym forum i prawdopodobnie pomaga jeszcze odpowiednie wł. urządzeń, ale dokładnie nie pamięam.

scarface-----
Początkujący

To jest problem nki a nie Sony! Jeśli nie wierzysz popytaj na forach o sprzęt innych producentów i jakie tam są problemy z HDCP.

Nawet keidyś problem występował rzadziej ale każda nowa aktualizacja firmware nki zwiększa ilosć "zadowolonych klientów" nie mających audio-video.

Zmień kabel z hdmi na component, będzie chodzić ok.

scarface-----
Początkujący

PS, mój post sprzed miesiąca:

scarface napisał(a):

A Nka swoje że nie wie o co chodzi i w ogóle i dziwne ale to nie ich wina tylko te wszystkie Sony, Panasonici, Samsungi itd niekompatybilne jakieś :smileytwisted:

Pewnie czytałeś już sporo dyskusji na ten temat w necie. Problem jest złożony i NIKT nie wie jak go rozwiązać. Czym nowszy soft w n tym więcej ludzi się skarży. Generalnie ja słyszałem o trzech sposobach

1. Zmienić kabel na component
2. Zmienić kabel HDMI na inny kable HDMI - wielu osobom z identycznym problemem to pomogło (nikt nie wie dlaczego) z tym że u jednych dany model kabla pomaga u innych nie, dlatego trzeba potestować, najlepiej ze znajomym sprzedawcą (o ile jest takowy) lub sprzedawcą przyjaznym tak, żebyś mógł wymieniać do skutku.
3. Wymienić nBox na czarnego, też problem się pojawia ale rzadziej.

Warto jeszcze zadzwonić do nki i nie dać sobie wcisnąć że to problem tv. Przynajmniej odreagujesz, a może trafisz na kompetentną osobę.

Phaladine
Początkujący

Witam ponownie,

Obawiam się, że zmiana kabla nie jest możliwa - nie ma chyba lepszego jak Oxy Pure - kosztował prawie 2 tys zł. Rozwiązanie z przełączeniem się na component znam, ale nie po to kupowałem HDMI żeby z niego rezygnować, poza tym dojdzie jeszcze strata sygnału. Zamiana na czarnego dekodera, co proponował mi ktoś tez nie wchodzi w grę, bo mam go juz prawie półtora roku.
Reasumując mam telewizor, który trochę kosztował, dobry kabel do niego oraz dekoder i informację z centrum serwisowego Sony, że dział techniczny Sony zna temat i "coś robi" Pytanie tylko co to "coś" oznacza w praktyce. A ponieważ widziałem dwukrotnie mój dekoder podłączony poprzez HDMI do innego odbiornika, niestety musiałem przyznac rację serwisowi eNki, że to właśnie mój LCD von Sony jest niestety słabym ogniwem.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jesteś w błędzie. Poczytaj trochę na temat błędó dekoderów n ze wszystkimi markami tv. Z tego by wynikało, że wszystkie firmy produkują złe tv, a n ma doskonałe dekodery?
Jest pewien standard HDMI, z którym dekodery n mają problem. n próbuje w pełni wykorzystać możliwości HDMI (np. dźwięk Dolby), ale niestety, programiści mają duże problemy, żeby dostosować oprogramowanie, licencje do standardów panujących na całym świecie, których stosują się inni producenci dekoderów i do sygnału przekazywanego przez satelitę. Ferguson, Humax itd, mimo również doskonałej jakości dekoderów, nie robią takich problemów.
Cyfra np. ma o wiele uboższe możliwości przekazywania informacji przez HDMI, np. nadaje dźwięk w stereo, a do max 5.1 i to innym wyjściem, SPDIF.. Coś za coś.

A skoro masz taki problem, rozmawiasz z serwisami, zdobądź trochę własnej wiedzy, żeby nikt Ci kitu nie wciskał, jak pan z n, mówiąc o winie tv.

Ułatwię Ci trochę zdowywanie wiedzy od podztawy w tym problemie, czyli co to jest i jaki ma cel HDCP:

(..)jest mechanizmem pozwalającym na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych pomiędzy dwoma urządzeniami. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która umożliwiałaby utworzenie nieautoryzowanych kopii.



skąd: http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Czyli już masz definicję. Nie będę kopiował całej strony, proponuję wejść, przeczytać i ustosunkować się do tego co tam jest napisane.
Dla mnie i nie tylko, bo większość osób jest tego zdania, problem powoduje właśnie wysokiej jakości dźwięk podawany przez HDMI. Cyfra tego nie robi, nie ma problemów...

A wiec jak to wszystko przeczytasz, pochodzisz po forach, zobaczysz jakie ludzie mają problemy z n, w każdej marce, dojdziesz do tego samego wniosku, co ja. Jeżeli nie, zapraszam do dyskusji.

scarface-----
Początkujący

Kabel za 2 tysiące to marnowanie pieniędzy (w rozumieniu korzyści z tego rozwiązania) - ale ok, nie czepiam się.

Nie ma takich problemów w Cyfrze i Polsacie - natomiast problem z nką ma wiele modeli
Przykładowo (bardzo skromna lista)

za http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=5977&page=3" target="_blank

Lista sprzętu tv, z którym nbox/r nie współdziała po złączu HDMI:
- Panasonic TH 42PY70P
- projektor Panasonic PT-AX200U (zgłosił jasam)
- Panasonic TH-37PV70PA (zgłosił djpuzia)
- Samsung LCD LE32S71B (zgłosił nzberlina)
- LG 42LC3R (zgłosił pitek_z)
- Panasonic TH 42PY700P (zgłosił Zaku 78) (
- Sony 32 S3000 (zgłosił Zbyszek.G)

i od swojego kolegi dodam Philipsa (modelu nie pamiętam, dopiszę później)

Czy winni są producenci - moim zdanie ( i nie tylko moim, bo to powszechna opinia) problem jest w oprogramowaniu nki (gryzące się HDCP).

Kieruj pretensje do N i nie daj się zbywać.

scarface-----
Początkujący

Phaladine napisał(a):

Witam,

Od ładnych kilku dni nie mogę korzystać z eNki z tego właśnie powodu, podobna sytuacja miała miejsce latem, kiedy trwało to dobre 2 tygodnie. Wersja oprogramowania zainstalowana w telewizorze to 584, może macie jakąś nowszą wersję, która załatwia ten problem (eNka uaktualnia na bieżąco oprogramowanie). Mojej rozmowy z DOK-iem Sony nie chcę nawet komentować, 12 minut sraconego czasu. Nie polecam kontaktów z nimi.



Ps. W tym fragmencie masz dowód, ze to wina nki - Jeśli działała dobrze (rozumiem od wakacji do teraz) a obecnie nie działa (i w wakacje nie działał) to widać zmiany firmaware na N. Telewizor nie pobierał w tym czasie nowego oprogramowania (to ten sam software) nie mógł wiec sam z siebie stać się niezgodny z protokołem HDCP.

easydog
Początkujący

Ja mojego N-boxa podłączyłem kablem https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4825 za jedyne 36zł. do 46w4710 wszystko działa bez problemu, szkoda tylko, że po włączeniu dekodera telewizor nie przełącza się sam na HDMI1 i trzeba to robić ręcznie z pilota.