anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak kompatybilności tv z dekoderem

profile.country.PL.title
eraelpeha
Poszukiwacz

Brak kompatybilności tv z dekoderem

Witam mam pytanie czy ktoś z was posiada dekoder nc+ Ultrabox 4k i próbował go sparować z pilotem od xf9005 ? U mnie bravia sync wyszukuje dekoder prawidłowo ale gdy dam na steruj podłączonym urządzeniem za pomocą pilota niestety dalej nie potrafie sterować dekoderem z pilota od tv 😞

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@eraelpeha  zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpiwedź:

Zaleca się sprawdzenie ustawień, które zostały wybrane w zakładce Home - Ustawienia - Zewnętrzne wejścia - Ustawienia Bravia Sync - Klawisze sterowania urządzeń. W przypadku chęci wysyłania sygnału sterującego do innych urządzeń, powinna zostać wybrana opcja "Normalny tryb pracy" lub "Klawisze strojenia". Jednocześnie, jako producent telewizora, nie gwarantujemy, że urządzenia zewnętrzne podpięte za pomocą przewodu HDMI będą kompatybilne ze sterowaniem Bravia Sync.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
eraelpeha
Poszukiwacz

Próbowałe już na wszystkie możliwe sposoby, najwyraźniej nie jest kompatybilny dek. z tv ... a szkoda najnowszy dek. NC + a nie jest kompatybilny 😞 ... dziwi mnie tylko to, że wyszukuje go na liście bravia sync, a mimo to nie można nim sterować za pomocą pilota z tv ... Pozdrawiam

profile.country.PL.title
szorcek
Poszukiwacz

Mój XG9505 też nie znajduje dekodera 4K od C+, chociaż jest najwyższym modelem w swojej klasie. Co ciekawe w sekcji wykrywania "gratulują" ale nic za tym nie idzie. Z wyskakującego menu działa tylko minimalizacja obrazu, robi się PIP i nic więcej. A chciałbym sterować wszystkim pilotem do tv, bo pilot od C+ to pomyłka. Zwłaszcza przy moim, z metalowym przodem i normalną funkcjonalnością. Co ciekawe kinem domowym (Panasonic) mogę operować pilotem tv bez przeszkód... 😐 

profile.country.PL.title
MarkoS007
Poszukiwacz

Co ciekawe, taki np. Samsung przy pierwszym włączeniu pyta czy masz dekoder którejś z platform i po wybraniu właściwej bezbłędnie obsługuje dekoder pilotem od telewizora. Sony przeprowadza nas przez konfigurację, wymaga włączenia "tego i tamtego", po czym okazuje się, że nie działa. Ale możliwość masz, tyle, że nie działa.... Beczka śmiechu

Tomasz-L
Nowicjusz

Czy ktoś rozwiązał ten problem? Wczoraj kupiłem telewizor hx90 bravia i powstał problem ze sprawowaniem pilota tv z dekoderem TOYA. Sparowny został, ale nic poza tym. Pilot nie obsługuje dekodera.

 

 

profile.country.PL.title
szorcek
Poszukiwacz

Generalnie kombinowaliśmy tutaj na temat sterowania dekoderem 4K  od Canal+ za pomocą pilota tv Sony. Kłopot rozwiązała aktualizacja oprogramowania i wymiana baterii w pilocie na nowe. Szukaj kogoś, kto zna ten dekoder i jego menu, albo załóż temat z nazwą dekodera w temacie. 

profile.country.PL.title
ZambrzyckiZ
Poszukiwacz

Po pierwsze i ostatnie dekoder MUSI mieć włączone HDMI CEC i je poprawnie obsługiwać

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Mam dokładnie to samo (XH90) znajduje dekoder, gratuluje połączenia i nic nie działa... Też mam NC+ 4K, pewnie znowu jakiś błąd w oprogramowaniu 

Piomad
Poszukiwacz

Rowniez mam ten problem. Rozwiazalem go wyszukując recznie model dekodera prodeucent ADB i mod ncp. Pierwszy z góry model działa.