anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak napisów z serwera DLNA

MS1729
Nowicjusz

Brak napisów z serwera DLNA

Jestem posiadaczem nowo kupionego telewizora SONY KDL-60W855B. Zauważyłem, że jest problem z wyświetlaniem napisów przy odtwarzaniu filmów z serwerów DLNA. Testowałem z serwera DLNA QNAP (Twonkymedia) oraz ASUS (Router DSL-N55U).

Przy odtwarzaniu z dysku USB napisy działają poprawnie.

Dodam, że z tych samych serwerów odtwarzałem filmy na starym telewizorze Samsung i napisy działały prawidłowo.

 

Wynika z tego, że przy próbie odtwarzania filmów poprzez sieć LAN/ WiFi napisy nie są rozpoznawalne.

 

Czy ktoś ma ten sam problem?

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

4 ODPOW. 4
2851191
Poszukiwacz

Witam, niestesty łączę się w bólu i potwierdzam, u mnie też to nie działa i działać raczej nie będzie z kolejnymi wersjami softu - sony po prostu nie wspiera przekazywania napisóœ via dlna.

 

Jedyny sposób na przekazanie napisów to ich "wtopienie" do filmu, potrafi to np. serviio, niestety operacja nie należy do lekkich, wymaga konwersji w locie więc procesor w lapku leci na 80~100%

 

Jako alternatywę polecam filmy z lektorem, albo screen mirroring(miracast), tam (teoreczynie) obraz rzucany jest z telefonu, więc program po stronie tel. zajmuje się dołączeniem napisów. Nie przypadkiem, użyłem słowa teorycznie, sam mam sony 42" (42w706b) z funkcją screen miroring, która nie współpracuję z samsungiem galaxy S5. Wszystko niby się łączy, ale po chwili wyrzuca błąd i koniec zabawy 😞

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Zgadza się SONY nie obsługuje pod DLNA żadnych napisów.

 

Jak wspomniał pozostaje tylko wmuxowanie napisów do filmu. Jak korzystam z laptopa używam PS3 Media Server.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Wklej film i napisy do kontenera .mkv

Jak to zrobić za pomocą ffmpeg poczytasz tutaj:

http://stackoverflow.com/questions/8672809/use-ffmpeg-to-add-text-subtitles

 

Ja konkretnie tak robiłem z napisami w formacie .txt, kodowane UTF-8.

Server (w moim przyp. Serviio) wysyła taki plik do mojego KDL-42W656A i telewizor wyświetla napisy.

Poza tym jest jeszcze taka korzyść, że teraz napisy i film masz w jednym pliku.

 

profile.country.PL.title
kotlet1
Poszukiwacz

Posiadam 42w655 i napisy dzialaja na wszystich filmach oprocz mkv. Korzystam z ps3 media serwer na laptopie podlaczonego pod router. W plikach mkv nalezy wmuksowac napisy, zajmuje to pare sekund programem MKVToolNix.