anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Brak pełnej prędkości internetu w TV

profile.country.pl_PL.title
madaj889
Początkujący

Brak pełnej prędkości internetu w TV

Witam.
Ostatnio znalazłem aplikacje, która pozwala sprawdzić jaka jest prędkość internetu na TV i niestety prędkość wynosi nieco ponad 2 Mb/s, a posiadam internet neostrady 6 Mb/s. Telewizor podłączony przez WiFi z zasięgiem na 4. Odziwo przy połączeniu kablem jest to samo... :? Jest to dosyć irytująca sprawa bo przy tej prędkości filmy HD na youtube zacinają się. Nie wiem czy sprawa leży po stronie routera czy TV?

model TV: KDL-40HX750
model routera: TP Link TD-W8951ND

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przede wszystkim pytanie czy aplikacja działa poprawnie, czy pokazuje to co jej się żywnie podoba, bo jest takich całe mnóstwo w internecie.
Nie wiem w jaki sposób ta apka miałaby sprawdzić prędkość internetu w TV skoro instalujesz ją w PC (jeśli dobrze rozumiem).
Filmy z YT będą się przycinały gdy: masz słaby zasięg, wolne łącze (poniżej 6Mb/s), film idzie Wi-Fi a nie po kablu i ma dobrą jakość (choćby 720).

Spróbuj zmienić ustawienia jakości ładowanych plików poprzez PC na swoim koncie YouTube. Powinno pomóc tak samo jak odświeżenie zawartości internetowej.

P.S. masz najnowszą aktualizację?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
madaj889
Początkujący

Aplikacja jest zainstalowana w TV, a konkretnie w OperaStore także bierze tylko neta z TV, co do jej jakości i poprawności niestety nie mam porównania. Zasięg nie jest tragiczny i tak jak mówie na kablu internet nic nie szybszy. A jeśli chodzi o jakoś filmów to przy zmianie jakości z HD na SD w aplikacji na Tv jest ok, ale to już logiczne. Tylko jeżeli uznać że ten SpeedTest w TV jest wiarygodny to czemu tak różne wyniki na komputerze i tu?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Speedtest.net jest dość wiarygodnym narzędziem pomiarowy.
Różnica może wynikać ze standardu przesyłu danych. Trzeba pamiętać, że TV to nie komputer i jego głównym zadaniem jest wyświetlanie jak najlepszego obrazu a internet i inne aplikacje należy w tym miejscu traktować jako ciekawy dodatek a niekoniecznie jako główny powód zakupu tego czy innego TV.
Sam korzystam z internetu w Bravii i czuję różnicę w prędkościach. Nie wiem czasem, czy to też nie jest powód ograniczeń sprzętowych w TV. Coś na zasadzie szybkiego internetu w bardzo starym PC, który nie może "łyknąć" jednorazowo tak wielkiej paczki informacji.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Witam,

Na Bravia 46HX820 jest to samo. Filmy w HD wczytują się o wiele wolniej (czasami wcale) niż SD.

Co ciekawe wcześniej (przed automatyczną aktualizacją firmware) nie miałem takich problemów z odtwarzaniem.

Mój router to: WR841N v6/v7

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Na Bravia 46HX820 jest to samo. Filmy w HD wczytują się o wiele wolniej (czasami wcale) niż SD.

Nie odkryłeś tutaj niczego niezwykłego. Zawsze jest tak, że film w lepszej jakości buforuje się wolniej niż ten, który jest gorszej jakości. Spróbuj zaladować jakiś film np z YouTube w najniższej jakości a później w najwyższej. Zobacz jaka jest różnica w czasie buforowania (wczytywania).

P.S. Polecam odświerzenie zawartości internetowej w Bravce. Nie spotkałem się z przypadkiem zwolnienia internetu po zrobieniu aktualizacji.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Kurde to jakaś farsa.

Tv zaktualizował się do wersji PKG4.017EUA-0104 i teraz jest jeszcze gorzej.

Telewizor ma teraz problemy nawet z filmami w jakości SD i często wyświetla komunikat "błąd sieci"

Ponowne konfigurowanie tv nie pomaga to samo restartowanie routera.

Co ciekawie na latopach , smartfonach itp nie ma problemu.

Zgłosiłem się do Sony oto odpowiedź:

"Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z firmą Sony.

Przpraszamy za opóźnioną odpowiedź było to spowodowane restrukturyzacją infolinii

oraz emailowego wsparcia dla klienta.

Nie mogliśmy wcześniej zająć się Pana problemem priorytetowo.


Telewizor nie jest wyposażony w taką ilość mocy obliczeniowej co komputer i nie może przetworzyć wyższych rozdzielczości. Ponieważ nie ma dysku dedykowanego tylko dla systemu tak jak komputer.


Z wyrazami szacunku,"

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

O ile w przypadku materiałów HD, jest tak jak w odpowiedzi którą uzyskałeś - Telewizor to nie jest komputer ( a przynajmniej narazie), a materiały HD zajmnują naprawdę sporo. O tyle w przypadku materałów SD jest to dziwne zachowanie. Jeśli odświerzanie zawartosci interentowej nie pomaga, przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz - spróbuj zresotowa ustawienia routera.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Może przyczyną jest dostawca Internetu? Mam neta z Neostrady. W ciągu 2 lat miałem ze trzy razy sytuację, gdzie była modernizowane połączenie. W trakcie modernizacji, oczywiście wszystko zamulało. Po Internet działał wolniej i mniej stabilniej. Dokonałem zmian w ustawieniach routera i pomogło.

Sprawdzałem na moim telewizorze z tego samego roku co HX820 - prędkość odtwarzania jest na dobrym poziomie, wszystko leci płynnie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja doszukiwałbym się natomiast przyczyn w 2 miejscach. Jedno to miejsce wysyłania danych czyli router a drugie to miejsce odbierania danych czyli karta w TV.

Na odbiór i "przmiał" danych w TV nie mamy wpływu, ale zawsze możemy zaopierkować się jakością wysyłania danych.

yiabol masz może możliwość sprawdzenia jeszcze raz parametrów na mocniejszym routerze?
Kolega madaj889 podłączał kablem i o dziwo nic to nie zmieniło u Niego. Zastanawiające, choć zgodzę się z odpowiedzią z Sony (którą wcześniej z resztą napisałem wyżej), że TV to nie PC i póki co nie zmieni się to.

Pozdrawiam Stubb