anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia 42W706B dioda na czerwono 8 razy

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Bravia 42W706B dioda na czerwono 8 razy

TV działał prawidłowo, chociaż parę razy zdarzyło się, że podczas podłączenia dysku do nagrywania resetował się.

Dziś podczas próby nagrania nastąpił reset i po uruchomieniu żadnej reakcji na pilota t.j. zmiana kanałów, głośnosci nie działa. Po jakimś czasie restart i tak parę razy po czym TV wyłączył sie i dioda miga 8 razy. Wyjąłem wtyczkę z zasilania, odczekałem parę minut włączyłem i bez zmian. Nie reaguje na pilota, po czym  parę razy ponowny  restart samoczynny, całkowite wyłączenie i dioda miga 8 razy.

 

Swoją drogą wiele razy zdarzyło sie, że jak dysk do nagrywania był podłączony to nagranie nie zostało zarejestrowane przez programator albo TV nie widział dysku i tylko ponowne odłączenie i włączenie spowodowało, że dysk był widoczny. Od samego początku kwesti anagrania czy nie czegoś przez programator to loteria i nie wiem od czego to zależy.

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@makgajwerek  przekazałem problem do supportu - oto odpowiedź:

W tej sytuacji zaleciłbym odłączenie wszystkich urządzeń zewnętrznych podłączonych do telewizora, a następnie jego odpięcie od zasilania na dłuższy okres czasu. W przypadku, gdy podjęte czynności nie przywrócą działania odbiornika, zaleciłbym wówczas wykonanie zlecenia serwisowego w jednej z naszych autoryzowanych placówek. Zarejestrowanie usługi serwisowej jest również możliwe przy pomocy formularza, który jest dostępny na stronie:

https://bit.ly/2BUdUOc

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@makgajwerek  przekazałem problem do supportu - oto odpowiedź:

W tej sytuacji zaleciłbym odłączenie wszystkich urządzeń zewnętrznych podłączonych do telewizora, a następnie jego odpięcie od zasilania na dłuższy okres czasu. W przypadku, gdy podjęte czynności nie przywrócą działania odbiornika, zaleciłbym wówczas wykonanie zlecenia serwisowego w jednej z naszych autoryzowanych placówek. Zarejestrowanie usługi serwisowej jest również możliwe przy pomocy formularza, który jest dostępny na stronie:

https://bit.ly/2BUdUOc

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
makgajwerek
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie miałem napisać, że rano włączyłem TV po uprzednim odłączeniu dysku i kabla od neta wieczorem i wszystko wróciło do normy.

Być może powodem była wysoka temperatura w pokoju z powodu upałów, ale raczej stawiam na dysk do nagrywania, który wiele razy stwarza problemy typu restart podczas próby nagrywania lub wybrania listy nagranych plików. 

W okresie ostatnich 2 lat TV parę razy zgubił wszystkie ustawienia, w najlepszym przypadku zgubił wiele kanałów, a bywało, że kilka razy wrócił do ustawień fabrycznych czyli była konieczność programowania od zera, sortowania programów cyfrowych co zajęło mi ok. 2 godzin i jest dość upierdliwe.

Nie wiem czy to nie wina softwera, na pewno nie mojego operatora TV, bo drugi TV innej marki w tym czasie działał prawidłowo.