anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BRAVIA KDL-40EX720 PROBLEM/podwójny obraz"nakladanie"

pwilko
Poszukiwacz

BRAVIA KDL-40EX720 PROBLEM/podwójny obraz"nakladanie"

WItam,

Tv kupiony 09-2011 (wiec juz po gwarancji) problem polega na nakladaniu sie obrazu...obojetnie z jakiego sygnalu,dzieje sie to zaraz po wlączeniu (logo SONY)obraz jest jakby zamazany,probowalem przywrocic do ustawien fabrycznych-bez rezultatu.

Moim zdaniem jest to wada produkcji,czy ktoś mial podobny problem?

Jutro zadzwonie do sony,ciekawe czy bedzie z ich strony "splawik" czy tez chociaz troche poszanuja klienta tej marki....

 

 

Tak to wygląda --> http://zapodaj.net/5b627e0e7c680.jpg.html

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Czemu twierdzisz, że to wada fabryczna?

Skoro masz go od 2011 to chyba działał na początku poprawnie?

Jak każde urządzenie ma prawo się niesety zepsuć.

 

Pozdrawiam

pwilko
Poszukiwacz

Dlaczego tak twierdze???zepsuć??

Telewizor mam  juz w domu (wrocil z servisu)

Po analizie przez fachowcow tv nadaje sie na śmietnik :slight_smile: matryca uszkodzona a nowej juz  sony nie ma (norma) na swoich magazynach (częśc zamienne)

Po telefonie do sony oczywiscie byla zlewka klienta -czyli mnie....

Więc prosze troche rozwagi z pisaniem takich postow typu dlaczego tak sądze/myśle :slight_smile:

Oczywiscie jak masz inne zdanie na temat 3-letniego telewizora ktory "padł" i nie da sie juz z nim nic zrobic to prosze odpowiedz co o tym sądzisz.Moim zdaniem to wina SONY poniewaz zaufalem tej marce i myslalem ze bedzie mi sluzyc kilka lat (jak kazdy) ale jak widac marka (cenzura) Ogolnie jak czytam tematy co sie dzieje z nowymi telewizorami(tej marki) to az mnie to przeraza i ciesze sie ze ja chociaz ogladalem na swoim "soniaczu" te 3 lata

rachunek = 1000 zl za jeden rok-piekna okazja" firmowa " i niezly abonament :slight_smile:

Pozrawiam.

 

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Odpowiadając na Twoje pytania co o tym sądzę, że padł i dlaczego zadałem pytanie:

Czemu twierdzisz, że to wada fabryczna?

Odpowiem tak - nie wiem czemu z góry zakładasz, że to wada fabryczna. Możesz masz rację, ale może jest inny czynnik, który to spowodował. Np .wiele osób kupując TV za kilka tysięcy zapomina o takiej rzeczy jak listwa zasilająca z dobrym filtrem przepięciowym i przeciwzakłóceniowym, bo szkoda mu stówkę. A niestety jakość dostarczanego napięcia do Naszych gniazdek pozostawia wiele do życzenia (np. chwilowe skoki napięć) i jest często przyczyną uszkodzeń układów w sprzęcie RTV. Tak samo sprawa tyczy się sygnału, który dochodzi do gniazda antenowego. Niezależnie czy to kablówka, satelita czy telewizji naziemnej. Jeśli miałeś listwę (zaznaczę dobrą listwę) to oczywiście możesz to wykluczyć. 

Z drugiej strony w dobie pędzącej technologi cykl działania (życia) urządzeń niestety się skraca, nie znaczy też to oczywiście, że ma przestać działać po 3 latach. Niestety minimalizacja urządzeń (zamiast dużego TV lampowego - diody led) powoduje, że coś jest kosztem czegoś. Mniejsza obudowa większa temperatura wewnątrz - większe ryzko uszkodzenia jej eleemntów. Wiadomo nikt nie siedzi w układzie scalonym i nie jest w stanie przewidzieć, że Twój TV padnie za 3 lata bo układ miał o 1% złą domieszkę jakiegoś pierwiastka albo lut był niepewny. Kupując sprzęt jestem tego świadom, bo inaczej już dawno nic bym nie kupił.

Przykro mi, że trafiło to akurat na Ciebie i rozumiem Twoje rozgoryczenie, bo równie dobrze mogło to trafić na mnie (też mam TV Sony który ma 3 lata). Na szczęście działa po mimo, że na początku miałem z nim przeboje.Zresztą marka urządzenia nie ma znaczenia. Wiele producentów korzysta np. jednej matrycy pod inną nazwą. To tak jak z markami samochodów. Wiele elementów takich samych (do 70%), a nadwozie inne.

Możesz poszukać używanej matrycy w znanych portalach aukcyjnych, nie raz się trafia okazja.

Życzę też Ci więcej szczęścia w przypadku zakupu następnego TV. A czy będzie to TV Sony? Decyzję zostawiam Tobie.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
gramona
Nowicjusz

Własnie dobrze ze znalazłam tez post mam taki sam problem i tv ma lekko ponaad 3 lata

czyli problem nie jest jednostkowy