anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia kontra filmy z dysku

SurdelT
Początkujący

Bravia kontra filmy z dysku

Witam,
Mam taki problem, że moja Bravia nagle przestała odczytywać pliki z dysku, chociaż wcześniej zawsze wszystko chodziło pięknie. Podczas próby oglądnięcia filmu (gdy wchodzę w Menu->Wideo->Mój dysk) wyświetla się: "Brak plików do wyświetlenia". A żeby było śmieszniej, to z pendrive'a 4Gb sformatowanego w tym samym formacie (FAT32) już odtwarza (Te same pliki). Dysk na 100% jest sprawny, na pewno ma odpowiednie zasilanie (w końcu wcześniej działał). Próbowałem też sformatować ten dysk na exFAT i dalej to samo. Na dysku jest ok. 68 plików, łącznie ok. 8-9 Gb, ale nie czyta też nawet wtedy, gdy był jeden plik (160 MB). Dysk ma 160 GB.
Bardzo proszę o pomoc, co prawda da się z tym żyć, ale dużo wygodniej nagrać wszystko od razu, niż potem latać co chwilę z pendrivem od laptopa do TV.
Pozdrawiam!

Edit: Zapomniałem dodać, że model telewizora to KDL-40-EX421 i że dzisiaj robiłem aktualizację, bo wierzyłem, że to coś da...

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne telewizora.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

SurdelT napisał(a):

Edit: Zapomniałem dodać, że model telewizora to KDL-40-EX421 i że dzisiaj robiłem aktualizację, bo wierzyłem, że to coś da...



Aktualizacja jest zawsze mile widziana w TV. Zawsze Sony daje jakieś mniejsze lub większe usprawnienia działających funkcji lub włącza całkiem "nowe" rzeczy jak obsługę HbbTV.

PeterMac dobrze Ci poradził z przywróceniem ustawień fabrycznych. Możesz również odłączyć wszystko na jakiś czas z prądu i po ponownym podłączeniu sprawdzić dysk. Czy dysk jest zarejestrowany w TV i sformatowany poprawnie w 100%?

Pozdrawiam Stubb
SurdelT
Początkujący

Dysk NIE JEST zarejestrowany w TV, bo dysk rejestruje się, gdy chce się coś nagrać, a ja chcę oglądać filmy pobrane z internetu. Ustawienia fabryczne nic nie dały. Zaraz sprawdzę z tym prądem i napiszę za jakąś godzinkę.

Edit: Telewizor to KDL-32-EX421, a nie KDL-40-EX421

Edit2: Odłączyłem TV i dysk od prądu, sformatowałem go jeszcze raz pod FAT32 i dalej nic. Po prostu nie widzi nic.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Nie napisałeś w jakim formacie są filmy na Twoim dysku. Tak w razie czego podrzucam cytat z i-Manual'a:

Obsługiwane urządzenia USB/formaty

Przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT.
- JPEG (pliki formatu JPEG z rozszerzeniem „.jpg” oraz zgodne z DCF 2.0 lub Exif 2.21)
- RAW (pliki formatu ARW/ARW 2.0 z rozszerzeniem „.arw”) (Tylko podgląd.)
- MPO (pliki z rozszerzeniem „.mpo”)
Przewijać można wyłącznie panoramiczne pliki JPEG w następujących rozmiarach poziomych/pionowych. Jeśli plik JPEG został poddany edycji na komputerze PC itd., przewijanie może nie być możliwe.
- Dla przewijania w poziomie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
- Dla przewijania w pionie: 4912/1080, 7152/1080, 3424/1920, 4912/1920, 12416/1856, 8192/1856, 5536/2160, 3872/2160, 10480/4096
Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików muzycznych z urządzenia USB:
- MP3 (pliki z rozszerzeniem „.mp3”, które nie są objęte prawami autorskimi)
- WAV (pliki z rozszerzeniem „.wav”)
- WMA (pliki z rozszerzeniem „.wma”)
Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików wideo z urządzenia USB:
- AVCHD (pliki z rozszerzeniem „.mts” lub „.m2ts”)
- MP4 (AVC) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
- MP4 (MPEG4) (pliki z rozszerzeniem „.mp4”)
- MPEG1 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
- MPEG2 (pliki z rozszerzeniem „.mpg”)
- DivX (pliki z rozszerzeniem „.divx” lub „.avi”)
- WMV (pliki z rozszerzeniem „.wmv” lub „.asf”)
Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (pozycja hierarchiczna):
/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4

Możliwe jest odtwarzanie następujących formatów plików zdjęciowych z urządzenia USB:

Unikaj utraty plików poprzez archiwizowanie wszystkich plików multimedialnych zapisanych w urządzeniu USB. Firma Sony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za utracone dane zapisane w urządzeniu USB.
Przy niektórych plikach odtwarzanie może nie być możliwe nawet przy obsługiwanych formatach.



Z rejestracją dysku masz rację. Robi się to tylko wtedy, gdy chcesz coś na nim nagrać poprzez Bravię. Napisz jaki masz dysk oraz czy mam dodatkowe zasilanie sieciowe.
a ja chcę oglądać filmy pobrane z internetu


Czyżby CINAVIA?

Pozdrawiam Stubb
SurdelT
Początkujący

To były .avi. Zaraz sprawdzę, czy .m2ts pójdzie. E-Manual czytałem. A dysk to chyba Hitachi 160 GB. Co do zasilania, to kabelek ma 2 końcówki, ale wystarczy podpiąć 1 kabelek i działa. Dysk był wykręcany z laptopa, obudowę kupiłem osobno. Ale gdy podpinałem 2 kabelkami to i tak nie czyta plików. Ale sam dysk czyta. A z tą CINAVIĄ to chodzi o zabezpieczenia plików? Bo jeśli tak, to to nie to, bo te same pliki czyta, ale z pendrive'a.

Edit: Oto co mi pokazał NapiProjekt o jednym z takich plików:
========================================
Nazwa pliku: Pingwiny z Madagaskaru 2x62.avi
ID filmu: 9ce1ddc9fb53c0af492fdb50f5330769

Rozmiar pliku: 179.5 MiB (188235356 bajtów)
Czas trwania: 00:22:26.280 (1346280 ms)
Ogólne bitrate pliku: 1 119 Kbps
Format: AVI

Video FPS: 25.000
Video kodek: XviD
Video bitrate: 981 Kbps
Video rozdzielczość: 640x360
Video rozmiar: 157 MiB (88%)
Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format: MPEG Audio
Audio format wynik:
Audio bitrate: 128 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution:
Audio rozmiar: 20.5 MiB (11%)
========================================

Czyli teoretycznie powinien otworzyć i otwiera, ale tylko z pendrive'a, z dysku już nie.

Edit2: No to się teraz zrobiło ciekawie: Nagrałem 1 AVI, 1 M2TS, 2 JPG i 2 MP3. Po prostu nie czyta nic. Tak, jakby dysk był pusty. Ale komputer czyta zawartość dysku.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Co do pliku którego informacje zamieściłeś - XviD nie jest rozpoznawany. Musisz pamiętać że rozszerzenie, na przykład.avi, to tylko kontener. Ważniejszy jest zastosowany kodek.

SurdelT
Początkujący

1. I tak mi to nic nie da, bo TV w ogóle nie widzi plików na dysku.
2. TV odtwarza te same pliki, tylko że z pendrive'a.
3. Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić, żeby w końcu zadziałało tak, jak ma być???

profile.country.pl_PL.title
1_pawel
Użytkownik

Usuń wolumin może pomoże - Komputer - Zarządzaj - Zarządzanie dyskami - Usuń wolumin i Utwórz nowy i pełne formatowanie dysku.
Mam ten sam dysk tylko 250GB i po usunięciu Woluminu i ponownym założeniu oraz pełnym formatowaniu na exfat Bravia widziała pliki.
Na laptopie zawsze zamykaj urządzenie USB przed odłączeniem. (Opcja bezpiecznego usuwania sprzętu.)

KrisKW
Początkujący

Nie pomogę nic jeżeli chodzi o ten problem, ale powiem że u mnie też się z czymś takim spotkałem :c31