anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia kontra filmy z dysku

SurdelT
Początkujący

Bravia kontra filmy z dysku

Witam,
Mam taki problem, że moja Bravia nagle przestała odczytywać pliki z dysku, chociaż wcześniej zawsze wszystko chodziło pięknie. Podczas próby oglądnięcia filmu (gdy wchodzę w Menu->Wideo->Mój dysk) wyświetla się: "Brak plików do wyświetlenia". A żeby było śmieszniej, to z pendrive'a 4Gb sformatowanego w tym samym formacie (FAT32) już odtwarza (Te same pliki). Dysk na 100% jest sprawny, na pewno ma odpowiednie zasilanie (w końcu wcześniej działał). Próbowałem też sformatować ten dysk na exFAT i dalej to samo. Na dysku jest ok. 68 plików, łącznie ok. 8-9 Gb, ale nie czyta też nawet wtedy, gdy był jeden plik (160 MB). Dysk ma 160 GB.
Bardzo proszę o pomoc, co prawda da się z tym żyć, ale dużo wygodniej nagrać wszystko od razu, niż potem latać co chwilę z pendrivem od laptopa do TV.
Pozdrawiam!

Edit: Zapomniałem dodać, że model telewizora to KDL-40-EX421 i że dzisiaj robiłem aktualizację, bo wierzyłem, że to coś da...

13 ODPOW. 13
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Polecam lekturę naszego Kolegi Mylagos'a, który w przystępny sposób zilustrował zagadnienia kodeków, rozszerzeń, formatów, etc.
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=381&t=12916
http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/1788/t1.jpg

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Usunięcie i ponowne utworzenie woluminu może pomóc. Dodatkowo mam jeszcze pytania, czy na dysku jest tylko jednak partycja ? Jakim narzędziem formatowałeś dysk ? Czy było to szybkie formatowanie czy też pełne ?

SurdelT
Początkujący

Tak, jedna, ale kiedyś robiłem 2: NTFS i FAT32 i nic to nie dało. Na NTFS formatowałem Eksploatorem Windows, na FAT32 formatowałem programem EASEUS Partition Master, a na exFAT i Eksploatorem i EASUSEM. A z tym woluminem to sprawdzę po południu, jak tylko kolega odda dysk.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Z tego co pamiętam główna partycja powinna być w systemie kompatybilnym z BRAVIA. Nie wiem jaki masz system Windows, ale polecam pełne formatowanie z poziomu systemu operacyjnego. Mam Windows 7 i pięknie sobie z tym radzi.