anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Bravia seria EX700

Maciek21-----
Początkujący

Bravia seria EX700

Witam
Ok. 18 miesięcy temu zakupiłem TV Sony Bravia KDL 46 EX 700 w przekonaniu, że będę korzystać z naziemnej TV cyfrowej. Czy jednak popełniłem błąd czytają instrukcję obsługi tego tv i będę musiał dokupic dekoder?

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Sprawdziłem w dwóch miejscach i według tego co znalazłem telewizor ten posiada wbudowany tuner DVB-T z MPEG-4, więc powinieneś bez problemów odbierać naziemną telewizję cyfrową.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Posiada tuner telewizji cyfrowej. Z jakiego miasta próbujesz złapać sygnał i czy instalacja naziemna jest poprawna? Przy wyszukiwaniu kanałów cyfrowych jaka informacja pojawia się?

Maciek21-----
Początkujący

próbuję z gdańska

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli próbujesz z Gdańska, to najbliższy nadajnik to Chwaszczyno. Antena musi być skierowana na niego. Poniżej mapka zasięgu:
http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=pomorskie

Telewizor na 100% jest przystosowany do odbioru naziemnej cyfrowej. Wejdź w menu, Ustawienia -> Ustawienia cyfrowe-> Autoprogramowanie cyfrowe. Telewizor powinien wyszukać dostępne programy cyfrowe. Jeśli tego nie zrobi, polecam sprawdzić instalację antenową, od anteny, jakość przewodu, po wzmacniacze sygnału.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeżeli masz możliwość spróbuj pożyczyć nową zewnętrzną antenę o większym zysku energetycznym i sprawdzić czy po prostu stara antena nie jest za "słaba" jeśli powyższe wskazówki Zimnego nie zdadzą egzaminu, bo TV masz w 100% gotowy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej i nie musisz dokupować dekodera.

Pozdrawiam Stubb