anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Cyfryzacja-naziemna telewizja cyfrowa dvb-c,-dvb-t itp.?prob

profile.country.pl_PL.title
danio991
Nowicjusz

Cyfryzacja-naziemna telewizja cyfrowa dvb-c,-dvb-t itp.?prob

Czy móglby mi powiedziec czy ktos odbiera w lublinie w warszawie telewizje naziemna cyfrowa telewizja w roznych krajach?Jak konfigurowac w ustawieniach autoprogramowanie cyfrowe tj,. jak podłaczyc kabel jaki i wyszukac kanały cyfrowe cyfryzacja tak zwana naziemna telewizja kablowa dvb-c-dvb-t itp. pilne odp.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

danio991 napisał(a):

Czy móglby mi powiedziec czy ktos odbiera w lublinie w warszawie telewizje naziemna cyfrowa telewizja w roznych krajach?Jak konfigurowac w ustawieniach autoprogramowanie cyfrowe tj,. jak podłaczyc kabel jaki i wyszukac kanały cyfrowe cyfryzacja tak zwana naziemna telewizja kablowa dvb-c-dvb-t itp. pilne odp.



Telewizja cyfrowa naziemna to kanały telewizyjne nadawane w tzw. paczkach (multipleksach). Na jednym kanale telewizyjnym jest możliwe nadawanie jednej paczki cyfrowej w skład której wchodzą kanały telewizyjne, radiowe. Obecnie na terytorium Polski nadawane są trzy takie multipleksy (łącznie 17 kanałów telewizyjnych). Do odbioru w zależności od odległości od nadajnika wystarczy albo zwykły kabel, albo prosta antena. Podłączana jest ona do zwykłego gniazda antenowego kablem antenowym współosiowym 75 ohm. Do odbioru potrzebny jest dekoder mpeg4. Wiele telewizorów ma wbudowany ten dekoder i wtedy podłączasz antenę do gniazda antenowego telewizora. Strojenie też przebiega prawie automatycznie. W telewizorze masz do wyboru albo strojenie wszystkich kanałów, albo tylko kanałów analogowych, albo tylko cyfrowych. Wybierasz, który zakres Cię interesuje i potwierdzasz. Po wstrojeniu telewizor zgłosi ilość możliwych do odbioru kanałów. Jeżeli masz starszy telewizor możesz dokupić zewnętrzny dekoder do odbioru telewizji DVB-T i podłączyć go jakimś kablem (w zależności od posiadanego telewizora i wyposażenia w złącza) - może być HDMI, może być SCART, może być zwykły cinch. Wtedy telewizor przełączasz na to wejście do którego podłączyłeś zewnętrzny dekoder a strojenie odbywa się na dekoderze (i przełączanie kanałów).

profile.country.pl_PL.title
laskadan
Poszukiwacz

W woj. Lubelskim masz 4 nadajniki: Dęblin-Ryki mux2 k.24, Lublin-Raabego mux3 k.25- Piaski mux2 k.21, Zamość-Tarnawatka mux2 k.52.
Zawartość MUX-ów"
MUX 1 TVP1, TVP2, TVP INFO, Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka TV.
MUX 2 TVN, TV4, TV6, TV Puls, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7.
MUX 3 TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia.
tutaj Mapa nadajników sprawdź do którego masz najbliżej:
http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Ziom97
Początkujący

Ja na razie antenę mam ustawioną na Ryki (bo stara, ok 20 lat ma) to ładnie zbiera cały MUX2, w przyszłości nieodległej zakładam kierunkową i na Łosice, coby odbierać MUX3 (TVP) ;] Ja mieszkam w gm. Krzywda, lubelskie.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Link Na tej stronce wybierając odpowiedni multipleks, mamy mapy zasięgu wraz z harmonogramem wprowadzania.