anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czym się różni Sony KDL 26V4000 od KDL 26V4240

pal-----
Początkujący

Czym się różni Sony KDL 26V4000 od KDL 26V4240

Planuję zakup jednego z tych telewizorów, różnica w cenie wynosi ok 60zł czy KDL 26V4240 jest lepszym modelem i o jakie parametry?

12 ODPOW. 12
Razak-----
Początkujący

Pytanie padało już kilka razy: oba telewizory są identyczne jeśli chodzi o parametry, jedyne różnice są w wyglądzie zewnętrznym tak samo jak chociażby w4220 to jest po prostu w4000... Co do ceny brać to co się podoba, albo jest tańsze, chociaż w tym przypadku różnica w cenie jest niewielka.

pal-----
Początkujący

Jak wygląda obraz w KDL 26V4000 podczas odbioru ze zwykłej analogowej anteny siatkowej?

Razak-----
Początkujący

Szczerze mówiąc najlepiej unikać pytań tego typu: każdy ma trochę inne wymagania jeśli chodzi o jakość obrazu, generalnie ta w serii V jest niewiele gorsza niż w przypadku W. Drugą sprawą jest jakość samego sygnału bo jak jest kiepski to najlepszy TV nie pomoże, a ten w przypadku anteny siatkowej może być najróżniejszy, kolega jak kupował w MM to na jego prośbę, zgodzili się puścić materiał w SD.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Do Pal.
Wiem z doświadczenia,że najlepszy sygnał można odebrać tylko na antenach kierunkowych.Odradzam wszelkich anten siatkowych,bo są duże odbicia i wyłapują dookoła wszystkie śmieci.Pozdrawiam.

oldguest
Początkujący

gggrzybowscy napisał(a):

Do Pal.
Wiem z doświadczenia,że najlepszy sygnał można odebrać tylko na antenach kierunkowych.Odradzam wszelkich anten siatkowych,bo są duże odbicia i wyłapują dookoła wszystkie śmieci.Pozdrawiam.



Zgadza się siatka jest najsłabszą anteną. Profesjonalne podejście do tematu obejmuje zorientowanie się z których stacji nadawczych możemy odbierać (można korzystać z internetu) oraz na których kanałach nadają poszczególne stacje. Następnie dobranie odpowiednich anten kierunkowych (różne długości anten mają różna specyfikę zysku) potem przydało by sie przedwzmacniacz do puszkowy dobrać na odpowiednie pasmo. Jeśli stosujemy więcej niż jedna antenę to jeszcze zwrotnica i zasilacz. Wtedy mamy profesjonalna instalację antenową :D

pal-----
Początkujący

Witam, niestety (z tego co wiem) seria W nie występuje w TV 26". Ciekawy jestem opinii kolegi Razak-a podczas oglądania obrazu z SD. Co do anten kierunkowych to nie jestem zainteresowany ich eksploatacją. Nadal chciałbym się dowiedzieć od eksploatorów KDL 26V4000 jak odbiera ze zwykłej anteny, czy śnieży itd...

oldguest
Początkujący

pal - W4000 nie występuje w 26', ale bardzo podobny jest V4500 czy E4000 (mówię tylko o 26 calach). Co do odbioru to na małych TV naprawdę nie jest problem, to przy dużych ekranach jest problem zrobić tak żeby śmieszna jakość była do oglądania. Do tego snierzenie nie zależny od telewizora tylko od anteny.

Razak-----
Początkujący

Chyba niewiele trzeba dodać do tego co napisał CS Bielsko, kolega kupił 32 Cale i jakość sygnału SD dla mnie była zadowalająca, tak samo materiał z DVD bardzo przyjemnie się oglądało. Co do SD to podkreślam jak u niego to wyglądało bo to jaki obraz będziesz miał u siebie to wynik bardzo wielu czynników, ale fakt mała przekątna działa tutaj akurat na plus.

profile.country.pl_PL.title
gggrzybowscy
Użytkownik

Nawet stary telewizor nie ma prawa śnieżyć jeżeli prawidłowo zamontowane są anteny.O jaką zwykła antenę chodzi?,tego nie rozumie?Dla mnie zwykła antena,to kierunkowa i to wszystko.Ludzie sami nie potrafią zamontować sobie anteny i robią problem z byle czego! Montaż anteny i jaką ktoś sobie kupi to jego sprawa.