anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

1. Ciągłe problemy z aktualizacjami, brak aktualizacji pobocznych (były gdy był Android 5.0, później już tylko 6.0 i teraz leci 7.0),

2. AndroidTV 6.0 wnosi m.in. opcję rozszerzenia wewnętrznej pamięci telewizora SONY BRAVIA, niestety, pomimo zastosowania nośnika z USB 3.0 czy 2.0 telewizor gubi tą pamięć, a wraz z nią wszystkie przeniesione na nią aplikacje,

3. Instalowanie kolejnych aplikacji spowalnia działanie telewizora, niby logiczne i obderwowane zjawisko na wielu urządzeniach, nie tylko z systemem Android, ale jaki ma to związek z działaniem tunera cyfrowego i karty CI+? Zmiana programów potrafi trwać nawet 20 sekund, rozwiązaniem oczywiście jest przeniesienie części aplikacji do rozszerzonej pamięci telewizora (zew. nośnik) ale patrz punkt 2,

4. Telewizor notorycznie restartuje się bez powodu. Teoretycznie jest na to rozwiązanie, nawet wskazane w dokumentacji, ale działa to przez pewien czas do momentu... no właśnie, do kiedy?,

5. Telewizor restartuje się po jego wyłączeniu... i uruchamia od nowa,

6. Telewizor gubi wprowadzone ustawienia, chociażby przykład z wczoraj, kiedy po nocnym restarcie (po wyłączeniu go), telewizor dziś nie widzi nośnika pamięci (z własnymi aplikacjami) oraz przywrócił widok wszystkich źródeł obrazu (chociaż mam tylko 2: cyfrowe i HDMI1).

 

Nie twierdzę że problemem jest AndroidTV, nie twierdzę że problemem jest telewizor, ale odnoszę wrażenie że problemem jest cały ten układ pomiędzy SONY a Google. Dziwne, że na forum PHILIPS nie ma takich problemów. Owszem, są inne...

 

I może to sa kiepskie powody aby odradzać zakup telewizora, ale spójrzmy na to z punktu widzenia Kowalskiego. Firma reklamuje możliwości, z których nie da się korzystać. Do tego 1-2 śmieszne błędy, powodują całkowite zaburzenie korzystania z telewizora. W efekcie otrzymujemy niby dobry produkt, ale jednak korzystanie z niego wymaga cierpliwości. I chociaż gdy już odpalimy sobie ulubiony film i będziemy cieszyć oczy pięknym obrazem, to niestety, zanim to zrobimy lub zanim położymy się spać uradowni dobrym filmem, będziemy musieli stoczyć z telewizorem walkę. Walkę, która jest skazana na przegraną. A ja piszę tylko o bazowych problemach, na szczęście nie mam podłączonych urządzeń peryferyjnych ani też nie używam go do pracy. Nie mniej dziś straciłem cierpliwość. I jest mi przykro... bo 2 lata to trochę za długo na dopracowanie produktu. 

 

I wyprzedzając kolejne posty, tak, dziękuję że przekazaliście mój problem swojemu zespołowi trenerskiemu. Ciekaw jestem kiedy zespół trenerski siądzie i odpisze na te wszystkie posty, które im podsyłacie, bo jak do tej pory mam wrażenie że chyba oni sami mają dosyć udzielania pomocy do tego produktu. Pozdrawiam

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@kurtionKolega @zbygaaj ma wiele racji. Sam posiadam pięć modułów cam i kazdy pochodzi z innego kraju azjatyckiego. Np. na module cyfrowego polsatu pisze , że jest on z Malezji. Bez ścisłej współpracy operatorów z producentami telewizorów zawsze beda problemy.Od chyba dwóch lat wszyscy operatorzy(w tym i UPC) nie aktualizują  listy telewizorów współpracujacymi z ich modułami. Cyfrowy Polsat pokazuje co prawda listę telewizorów z 2016 roku , ale jest wzmianka ,że są to telewizory z wbudowaną obsługą listy kanałów(u nas to preferowany satelita). Jak masz trochę czasu to ustaw telewizor na kraj Szwajcaria,Holandia itp. i zobacz ile sieci kablowych jest do wybrania w tych krajach. Kilka , a nawet kilkanaście. To własnie jest prawidłowa współpraca. Ale chyba nasz rynek nie jest tak atrakcyjny dla firmy Sony jak zachodni.A operatorzy robią wszystko , żeby wciskać nam ich dekodery.Może spróbuj dokonać resetu jak sugerował kolega w poście Restarty tv. Ja zastosowałem ten sposób mimo ,iż nie miałem problemów z samoczynnym włączanie i wyłączaniem telewizora. Stwierdzam ,ze poprawiło mi to znacznie współpracę ze spliterem , który rozdziela kartę cyfry + na trzy odbiorniki telewizyjne.Ale mniejsze niedociągnięcia jeszcze pozostały.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

zbygaaj nie no oczywście masz rację.. Ja tam jestem zadowolony. Ostro dość męczę androida w TV i jestem zadowolony. Imho jedynie co mnie niepokoi to mała ilość aplikacji w sklepie Play. Gier jakby więcej chyba, że ja coś zle przeglądam. :wink:

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Tomasz_Bielskijest na to sposób odpalasz sklep Play w TV -> szukaj wpisujesz pierwszą literę alfabetu i zobaczysz ile gier dodatkowych znajdziesz albo ale to już dłuższe szukanie jeżeli masz konto Google połączone z TV to logujesz się na komputerze i wchodzisz po gierkach i jeżeli będzie kompatybilna z TV dajesz instaluj.Co najmniej połowę gier znalazłem tak u siebie.

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

zbygaaj --> ok dzięki faktycznie coś nowego tam znalazłem :slight_smile:

 

Btw. Jak się tu wspomina kogoś na forum? 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Tu nie chodzi o moduł różnych producentów.

 

UPC ma jeden moduł, który działa pratycznie na wszystkich TV LG, Samsung, Panasonic, a na SONY niekoniecznie.

 

Działa na starszych SONY ten sam moduł tego samego producenta a nie działa na TV z 2015 i 2016 roku.

Podobna sytuacja jest z oryginalnym modułem Cyfra+ CI+ z 2013 r.

 

Ten sam moduł CI+ UPC tego samego producenta:

KD65X8505A - działa (2013 rok)

KD65X8505B - działa (2014 rok)

KD65X8505C - nie działa (2015 rok - Android)

KD65XD8505 - nie działa (2016 rok - Android)

KD65XE8505 - działa (2017 rok - Android)

 

Info pobrane ze strony UPC.

Może ktoś pokusi się i wytłumaczy mi co się stało w roku 2015 i 2016, że ten sam moduł nie działa, a w starszych TV z 2013 i 2014 działa OK ?

profile.country.PL.title
mack755
Użytkownik

Kurtion testowałeś osobiście moduł upc z tymi tv czy tylko opiersz sie na liście na stronie upc?

Rodzice posiadają kilkuetni tv sony, którego też nie ma na tej liście, a działa bezproblemowo z modułem. To że nie jest na liście kompatybilnych tv oznacza że nie mam nażuconej listy operatora, której nie da się sortować po swojemu. Więc samą listą nie ma co się sugerować.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

na B i C testowałem, na B - działa na C - nie, reszta ze strony UPC,

Oryginalny moduł Cyfry+Ci+ też testowałem, sytuacja taka sama.

 

 

Z jakiegoś powodu jedne TV są wymienione na liście UPC inne nie, tu nie ma czego tłumaczyć, widać ewidentnie, że coś jest nie tak w modelach z roku 2015 i 2016. Przynajmniej dla mnie jest to oczywiste.

 

 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

@Tomasz_Bielski

<<<  Btw. Jak się tu wspomina kogoś na forum? 

 

 

 

 

To proste. Piszesz: "Ech ten (tu imię kogo chcesz wspomnieć np. Jasiu) to był super koleś na tym forum".

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@kurtionWejdż na stronę forum mediaświat telewizja UPC i wyszukaj  Moduł CI+ W upc. Tam sądzę uzyskasz wiele pomocy ,gdyż dużo osób z tego forum  o modułach UPC wie prawie wszystko. A tak z ciekawości, jaki to orginalny moduł Cyfry+CI+ testowałes. Ja mam kartę cyfry+ , ale odpowiedni moduł do karty musiałem kupić samemu. Problemy owszem występują , ale mój telewizor z 2015 roku W755c działa w miarę prawidłowo z moim modułem Alphacrypt Light. Jeżeli testowałeś moduł Aston bez jego najnowszego oprogramowania 2.26 ,to  rzeczywiscie moze nie działać.I drugie pytanie. Czy Twój telewizor po podłączeniu  kabla antenowego z UPC wyszukuje około 200 kanałów bez włożonego modułu cam? Jeżeli tak , to według fachowców z forum , które wskazałem musi działać.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Tomasz_Bielski   shift @ wyświetla Ci się lista zatwierdzasz kogo chcesz wspomnieć :slight_smile: pzdr