anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

profile.country.PL.title
Damaranus
Użytkownik

Dlaczego nie warto kupować telewizorów SONY BRAVIA z AndroidTV?

1. Ciągłe problemy z aktualizacjami, brak aktualizacji pobocznych (były gdy był Android 5.0, później już tylko 6.0 i teraz leci 7.0),

2. AndroidTV 6.0 wnosi m.in. opcję rozszerzenia wewnętrznej pamięci telewizora SONY BRAVIA, niestety, pomimo zastosowania nośnika z USB 3.0 czy 2.0 telewizor gubi tą pamięć, a wraz z nią wszystkie przeniesione na nią aplikacje,

3. Instalowanie kolejnych aplikacji spowalnia działanie telewizora, niby logiczne i obderwowane zjawisko na wielu urządzeniach, nie tylko z systemem Android, ale jaki ma to związek z działaniem tunera cyfrowego i karty CI+? Zmiana programów potrafi trwać nawet 20 sekund, rozwiązaniem oczywiście jest przeniesienie części aplikacji do rozszerzonej pamięci telewizora (zew. nośnik) ale patrz punkt 2,

4. Telewizor notorycznie restartuje się bez powodu. Teoretycznie jest na to rozwiązanie, nawet wskazane w dokumentacji, ale działa to przez pewien czas do momentu... no właśnie, do kiedy?,

5. Telewizor restartuje się po jego wyłączeniu... i uruchamia od nowa,

6. Telewizor gubi wprowadzone ustawienia, chociażby przykład z wczoraj, kiedy po nocnym restarcie (po wyłączeniu go), telewizor dziś nie widzi nośnika pamięci (z własnymi aplikacjami) oraz przywrócił widok wszystkich źródeł obrazu (chociaż mam tylko 2: cyfrowe i HDMI1).

 

Nie twierdzę że problemem jest AndroidTV, nie twierdzę że problemem jest telewizor, ale odnoszę wrażenie że problemem jest cały ten układ pomiędzy SONY a Google. Dziwne, że na forum PHILIPS nie ma takich problemów. Owszem, są inne...

 

I może to sa kiepskie powody aby odradzać zakup telewizora, ale spójrzmy na to z punktu widzenia Kowalskiego. Firma reklamuje możliwości, z których nie da się korzystać. Do tego 1-2 śmieszne błędy, powodują całkowite zaburzenie korzystania z telewizora. W efekcie otrzymujemy niby dobry produkt, ale jednak korzystanie z niego wymaga cierpliwości. I chociaż gdy już odpalimy sobie ulubiony film i będziemy cieszyć oczy pięknym obrazem, to niestety, zanim to zrobimy lub zanim położymy się spać uradowni dobrym filmem, będziemy musieli stoczyć z telewizorem walkę. Walkę, która jest skazana na przegraną. A ja piszę tylko o bazowych problemach, na szczęście nie mam podłączonych urządzeń peryferyjnych ani też nie używam go do pracy. Nie mniej dziś straciłem cierpliwość. I jest mi przykro... bo 2 lata to trochę za długo na dopracowanie produktu. 

 

I wyprzedzając kolejne posty, tak, dziękuję że przekazaliście mój problem swojemu zespołowi trenerskiemu. Ciekaw jestem kiedy zespół trenerski siądzie i odpisze na te wszystkie posty, które im podsyłacie, bo jak do tej pory mam wrażenie że chyba oni sami mają dosyć udzielania pomocy do tego produktu. Pozdrawiam

 

www.karczma.edu.pl - Dowiedz się więcej o AndroidTV
60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@kurtion  sam gdzieś widziałem temat na forum ,że w UPC było z pięciu producentów modułu CAM teraz nie mogę tego znaleźć i ludzie polecali któryś z nich ale jak pisze nie pamiętam jaki tematu nie zgłębiałem bo nie mam UPC ale być może coś jest na rzeczy jak piszesz.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Sprawdzał może ktoś apk YT czy naprawili tego bubla po aktualizacji w Google? Przez jedną apk nie mam aktualnej reszty.  Takiego szrota wypuściło Google że to szok.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Ten przykład który podałem z tymi modelami TV X85, XD85 z 2015 i 2016 roku moduły UPC są niekompatybilne wg UPC i wg technika z autoryzowanego serwisu SONY. Więcej na ten temat chyba nie warto pisać.

 

Moduł oryginalny Cyfra+ to był moduł CI+ dostarczany przez Cyfre+ przed fuzją. Jest na nim naklejka z logo Cyfra+, wyprodukowany przez smartDTV w Malezji (www.smartdtv.com). Ten moduł na X8505C wogółe nie startuje..Na X8505B z 2014 działa.

 

Aston Crypt w wersji 2.26 po przełączaniu kilku kanałów wysypuje się i pojawią się info "moduł wyjęty"; "moduł włożony" i tak co ileś minut przy zmianie kanałów na inne. Na X8505B działa idealnie.

 

Alphacrypt Light to jedyny moduł gdzie na Androidzie jakoś to działa, ale na LG działa to dużo lepiej.

Alphacrypt i Aston to moduły CI

UPC, Cyfra+, NC+, Cyfrowy Polsat to moduły CI+

 

Oczywiście ja piszę o wersji X85, nie wiem jak jest na modelu W755, wkońcu to inne TV, inne płyty główne.itp.

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@matrbis   możesz każdą z aplikacji zaktualizować oddzielnie w sklepie Play w TV w chodzisz w eeeee aktualizacje czy moje aplikacje popatrz i jak masz aplikację to będzie widać ,że do aktualizacji klikasz ją i aktualizujesz.Co do YT to nie sprawdzałem czy ją zmienili bo w to nie wierzę :slight_smile:

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Ja sprawdzałem z poziomu PC i jednak dużo aplikcji nie jest zgodnych z Sony Bravia ;/. Rzadko co tam trafię chyba, że mam pecha w szukaniu.

 

Brakuje mi koszmarnie aplikacji Eleven Sports ;/

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

No nie ma Eleven oraz HBO GO.

Ale jest za to Ipla :yahoo:

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@kurtionW755 to telewizory(android) z 2015 roku w najtańszej wersji(bez 4K i podwójnych gniazd na satelitę).    Zobacz czy Twój telewizor jest na liście certyfikowanych telewizorów przez Ziggo. Wszyscy twierdza, że UPC tam pobiera tę listę.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Zbygaaj racja,wiedziałem to, ale martwię się czy czysto systemowe apk się aktualizuja lub czy są widoczne do aktualizacji...

 

Eleven Sport i inne Eleven są dostępne na Ipla. Śmieszne ceny pakietów, np ja mam wiedzą i news pakiet a tam z ponad 15programow tematyce Discovery,Animal,itp itd w cenie 5zl na miesiąc. Eleven pakiet 15zl na miesiąc jest jak sprawdzałem. Jestem prepaidowcem plus GSM i płace SMS tz oni pobierają co miesiąc sami.

profile.country.PL.title
batumi
Użytkownik

The Sony Android TV Experience (Marshmallow/2017)

 

Miłej albo raczej niemiłej lektury. Podpisuję się zresztą pod tym. Lepiej niech Sony trzyma się z daleka od softu. Zresztą ich autorskie systemy też były do bani. Pomijam już notoryczne dziadostwo Sony i fakt wsadzania totalnego badziewia w postaci Mediateka nawet do najwyższych modeli, oszczędzaniu na pamięci i innych dziwnych rozwiązaniach technicznych, które rozumie tylko Sony.

 

Obraz tak, procesory obrazu i dźwięku tak, reszta na nie. Dzisiejsze TV to coś więcej niż video i audio. 




Ilekroć widzę arogancję i niekompetencję Sony, aż przyjemnie jest wbić szpilę.
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

powinni te płyty główne wymieniać na nowe z nowymi procesorami na własny koszt