anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dysk USB zarejestrowany do nagrywania w tv można używać jak zwykły?

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Dysk USB zarejestrowany do nagrywania w tv można używać jak zwykły?

Witam.

Żona kupiła mi pod choinkę przenośny dysk USB pod warunkiem, że będzie używany do nagrywania różnych seriali i filmów, których nie zdąży obejrzeć... Też tak macie?

 

Trzeba sprawdzić czy wszystko ok żeby nie było problemów na gwiazdkę.

 

Podłączyłem do tv, zarejestrowałem, zrobiłem próbne nagrania.

Następnie odłączyłem dysk od tv (bez wyrejestrowywania).

Podłączyłem do laptopa. Został normalnie wykryty. Skopiowałem na niego bez problemu trochę zdjęć.

Podłączyłem do tv. Zgłosił się jako dysk zarejestrowany.

Podłączyłem ponownie do laptopa.

W katalogu głównym zauważyłem plik selfrec.reg. Zmieniłem jego nazwę na selfrec_reg.

Podłączyłem do tv. Został wykryty jako normalny dysk USB. Pokazał się w Podłączonych urządzeniach. Skopiowana z laptopa zawartość multimedialna jest normalnie dostępna.

 

Po zmianie nazwy pliku selfrec_reg na selfrec.reg dysk ponownie zgłosił się w tv jako zarejestrowany.

 

Cała tajemnica tkwi w pliku selfrec.reg.

Uważam, że dysk zarejestrowany do nagrywania w tv można równolegle używać jako normalny dysk USB. Czy może ktoś to potwierdzić?

 

Dalsze testy przeprowadzę jak już oficjalnie dostanę dysk.

 

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
aleksbmw1
Poszukiwacz

Witam,

jakie wrażenia po miesiącu czasu ? dysk dalej działa ?

Dziś doszedł mój 2 T danych. Szkoda by go było tylko na audycje TV cyfrowej...

 

Pozdrawiam,

PiotrK

profile.country.PL.title
aleksbmw1
Poszukiwacz

Witam,

Niestety procedura cytowana powyżej nie działa. W moim przypadku po zarejestrowaniu dysku w TV komputer już go nie widział 😞 Trochę szkoda 2 Tb do nagrywania z TV naziemniej. . Liczyłem na to, że będę mógł przechowywać na nim np. zdjęcia rodzinne (w kazdej chwili do obejrzenia w TV).

 

Pzdrwm,

PiotrK

profile.country.PL.title
pelsta
Poszukiwacz

Nie wiem co Ci poradzić. Może to zależy od konkretnego modelu tv?

Ja w każdym bądź razie na KDL-42W656A w ten sposób używam: dwa dyski HDD (Samsung i Seagate), pendrive 32GB i kartę pamięci 32GB.

profile.country.PL.title
aleksbmw1
Poszukiwacz

Witam,

Jasne. Jakoś sie z tym pogodziłem :). Jak na razie używam go do tv naziemnnej. Przynajmniej mogę nagrywać jak leci. Zauważyłem, ze jakosc, szczególnie tv1 tv2 jest lepsza. naziemnnej niz z dekodera cyfry+...

 

pozdrawiam,

PiotrK