anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dziwne trzaski podczas oglądania tv - 46HX750

patmag
Początkujący

Dziwne trzaski podczas oglądania tv - 46HX750

Witam - niedawno kupiłem tv 46HX750 i generalnie jest ok; mam jednak dziwny problem. Podczas oglądania, szczególnie po cichu (z uwagi na dzieci), z telewizora dochodzą dziwne dźwięki - nie jestem pewien czy z matrycy czy z plastików (być może nagrzewają się i tak trzaskają). Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jest to jakaś wada czy "ten typ tak ma". Pytam bo nie wiem czy zgłaszać sprawę do serwisu, oddać do sklepu czy po prostu się nie przejmować.
Pozdrawiam

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

O ile te trzaski nie są bardzo głośne, nie przejmowałbym się tym. Z tego co wiem, są to oznaki pracy elektroniki telewizora.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zgodzę się z Mylagosem. Opcję są dwie: mogą nagrzewać się i stygnąć elementy obudowy lub elektroniki co jest rzeczą normalną, szczególnie przy cienkich obudowach jakie teraz są dostępne (inna cyrkulacja nagrzanego powietrza wewnątrz TV). Drugą natomiast opcją jest magnesowanie i rozmagnesowywanie się podzespołów elektroniki. Nie mam tu na myśli jakiś wielkich wyładowań elektrycznych ale po prostu rozchodzenie się nagromadzonych ładunków.

Serwis oczywiście jest dostępny dla Ciebie gdyby trzaski się nasiliły lub po prostu czujesz się zaniepokojony tą sytuacją ;).

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

@patmag

czy w tym samym czasie korzystasz z laptopa z wpiętym do sieci zasilaczem?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zasilacz z laptopa nie powinien w żadnej sposób oddziaływać na TV (szczególnie w taki sposób). Zasilacze po którymś roku muszą być wyposażone w filtry - ekrany magnetyczne (które bardziej działają ochronnie na samego laptopa niż na inne urządzenia).
U mnie TV stoi centralnie nad zasilaczem od laptopa na niskiej szafce, gdzie odległość wynosi koło 50cm do ekranu.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Pisałem o zasilaczu włączonym do sieci (i obciążonym pracującym laptopem), nie o zasilaczu w pobliżu TV.

U mnie włączenie zasilacza powodowało w kineskopowym 29FX60K silne i uciążliwe trzaski, które dochodziły gdzieś z wnętrza telewizora, nawet gdy był w trybie stand-by.

Obecnie w LCD nie zauważyłem żadnych niepokojących dźwięków, natomiast amplituner generuje dość silne "peak'i", słyszalne na przemian w poszczególnych kanałach.
Bez znaczenia czy laptop pracuje w bezpośrednim sąsiedztwie czy jest na piętrze, zasilacz generuje zakłócenia do sieci i mam zamiar go zmienić, innego wyjścia brak (a raczej brak kasy na kondycjoner sieciowy).

ps. prawdopodobnie filtr przeciwzakłóceniowy w zasilaczu zwyczajnie się zestarzał i przestał spełniać swoje zadanie.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

W rzeczy samej, właśnie piszę tego posta jak wiadomo na obciążonym laptopie (coś sobie ściągam, słucham muzyczki, śmigam po sieci, kilka programów pracuje w tle) także prądu trochę przechodzi przez zasilacz a nad nim mam włączonego LEDa (LCD) i nie widzę żadnych zakłóceń. Może coś dzieje się z Twoim zasilaczem, że przepuszcza jakieś "pole magnetyczne" które oddziałuje na ampli?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
dron-----
Nowicjusz

Raczej generuje i wpuszcza do sieci wyższe harmoniczne.
Kwalifikuje się do wymiany :)


patmag, zgłoś sprawę do serwisu, jeśli nie będą w stanie pomóc, dostaniesz nowy egzemplarz ;)

patmag
Początkujący

Serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Z moich dokładniejszych spostrzeżeń mogę stwierdzić, iż prawdopodobnie trzeszczą plastiki pod wpływem nagrzewania się podświetlania matrycy. Wnioskuję na podstawie tego, iż jak chwycę ramkę tv i ją nacisnę to wówczas wydaje bardzo podobne odgłosy. Jest to trochę irytujące i dlatego zastanawiam się czy inni użytkownicy powyższego modelu spotkali się z tym problemem; z drugiej strony czy sony pozwoliłoby sobie na taką tandetę żeby tv podczas oglądania "trzaskał" ???
Na marginesie dodam, iż sprawę zgłosiłem serwisowi kilka dni temu poprzez formularz zgłoszeniowy na sony.pl; do dnia dzisiejszego cisza - ciekawe :c9

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Przedzwoń pod TEN NUMER z pytaniem co się dzieje z Twoim zgłoszeniem i kiedy serwis skontaktuje się z Tobą.
Słusznie zgłosiłeś sprawę do serwisu, bo od tego oni są. Musisz jednak pamiętać, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie i nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy dostaniesz nowy TV czy stwierdzą że nie widzą żadnych wad technicznych.
Pisałeś: z drugiej strony czy sony pozwoliłoby sobie na taką tandetę żeby tv podczas oglądania "trzaskał" ???



Każda sztuka jest ciut inna i dolicz jeszcze to, że po wyprodukowaniu przechodzi standardowe testy po których TV pakowany jest w karton i płynie statkiem przez dość długi czas, później kilka ciężarówek i magazynów po drodze (ciągłe załadunki i rozładunki). Mogło coś się lekko uszkodzić i stąd takie trzaskanie może być - na oko OK, a gdy dostanie ciepła to "pyka"

Pozdrawiam Stubb