anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dźwięk przy włączaniu TV

karolcia_m
Początkujący

dźwięk przy włączaniu TV

Witajcie!
Jestem szczęśliwą posiadaczką telewizora Sony Bravia KDL-46NX710.
Telewizor jest świetny i ogólnie rzecz biorąc mogę powiedzieć, że go polecam. Jest w nim jednak jedna rzecz, która mnie irytuje, a mianowicie głośny dźwięk przy jego włączaniu.
Czy jest możliwość wyłączenia tego dźwięku? Ja do tej pory jakoś nie dokopałam się do takich ustawień. Jeśli ktoś z Was wie jak to zrobić, proszę o informacje.
Pozdrawiam!
Karolina

22 ODPOW. 22
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Telewizor i komputer muszą być w tej samej sieci domowej - powinno działać bezprzewodowo.

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Chyba dam sobie spokój, pomęcze się i po 15 dniach koniec zabawy:smileyconfused:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Zamiast trialowego Wild Media Serwer możesz skorzystać z innego serwera.

Sony wydało PS3 Media Serwer. Oczywiście jest to tylko program i nie potrzebujesz do tego konsoli PS3 :smileywink:. Konfiguracja jest taka sama jak w przypadku WMS.

Pełen opis działania, konfiguracji, rozwiazania problemów i innych potrzebnych informacji doszukasz się w poniższym linku

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181593

Przewodnik podstawowej konfiguracji DLNA znajdziesz w poniższym poradniku

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1845365.html

Życzę powodzenia, bo DLNA jest bardzo przydatnym narzędziem :smileyhappy:.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Witam

Dzięki za odpowiedź no niby wszystko działa widzi TV i BD tylko tak za duzo nie czyta mi plików filmowych nie za bardzo wiem jak skonfigurować Media Serwera aha i jak jakiś film sie odpali to bardzo sie tnie czego to wina czy routera?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

...aha i jak jakiś film sie odpali to bardzo sie tnie czego to wina czy routera?

W większości przypadków wina leży po stronie prędkości łącza (około 6Mb/s powinno wystarczyć do średniego bitrateu). Później kłania się stabilność i siła łącza jaka przelatuje z routera do TV.

Komputer wykluczam z tego względu, że teraz większość PC ma tyle mocy, że nie powinno tutaj być problemu (chyba, że chces transkodować w czasie rzeczywistym z formatu A na format B który czyta Twój TV).

Router może mieć tutaj swoje przysłowiowe 5 groszy. Może nie przepuszczać takiej ilości danych jaka jest potrzebna (tak zwane "wąskie gardło").

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

No nie na kompie wszystko mi chodzi także obstawiam router, łacze mam 8 Megowe a roter mam Dlink DI-524 czy może orientujesz sie jaką on ma przepustowość bo nawet zdjęcia jpg sie długo ładują.

I jeszcze nadmienię że pasek "status bufora transkodowania" jest cały czas pusty i 0%, czy tak ma być?

Message was edited by: paliosek

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Łącze prędkości 6Mb/s powinno wystarczyć do funkcjonowania. Twoje 8Mb/s może w dzisiejszych czasach nie robi wrażenia na sporych plikach ale zdjęcia w niższej jakości *.jpg powinny płynnie przesyłać się do TV.

Nie chcę Cię straszyć i smucić ale lepiej dmuchać na zimne. Kolega z tego forum opisywał problem z przesyłaniem przy prędkośći 25Mb/s. Zgłosił sprawę do serwisu co skutkowało wymianą płyty głównej. Teraz wszystko działa OK :smileyhappy:. (serwis zrobił to od ręki u Niego w domu)

Pod poniższym linkiem możesz zgłosić swój TV do naprawy.

http://www.sony.pl/support/pl/repair

I jeszcze nadmienię że pasek "status bufora transkodowania" jest cały czas pusty i 0%, czy tak ma być?

Zdecydowanie tutaj coś nie działa. Niestety na odległość nie ma praktycznie możliwości dojścia co tu siedzi, że nie chce działać poprawnie. Polecam zgłosić do serwisu - będzie bezpieczniej i szybciej.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Witam jak mi poradziłeś zgłosiłem usterke i wczoraj odwiedził mnie Pan z serwisu no i diagnoza wymiana płyty w TV ponieważ nawet po podłączeniu kablem telewizora tną się filmy strasznie. A znowu przez BD śmiga jak złoto.

Wiesz może ile napraw może dokonać serwis żeby domagać się wymiany TV :) pytam z ciekawości bo jeszcze mam trzy lata gwarancji.

Message was edited by: paliosek

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Witam

Płyta została wymieniona lecz niestety PS3 nie widzi teraz telewizora przez DLNA a co za tym idzie plików które wcześniej widział, a co jeszcze lepsze TV na kanałach HD i po wejściu w menu Blu-reya telewizor sie restartuje co chwilę.

Ciekawe jak mi rozwiążą ten problem, było źle jest jeszcze gorzej ale jeszcze 3 lata gwarancji więc czekam.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Paliosek - prawnikiem nie jestem ale z takich informacji jakie mam wynika, że przy 3 wizycie w serwisie na tą samą doległość przysłuchuje Ci wymiana na nowy lub zwrot częśgi gotówki (dokładnie nie wiem). Oczywiście po 3 wizycie w serwisie usterka musi nadal występować.


Jak widzę po Twoich wpisach, to czas wymiany płyty głównej wynosił u Ciebie 8 dni, więc nie ma tragedii. Jeśli stwierdzasz, że TV po serwisie nie spełnia Twoich oczekiwań to możesz oczywiście zgłosić ponownie do serwisu. Pamiętak o tym aby serwis w karcie gwarancyjnej lub innym dokumencie napisał Ci co robił z Twoim TV, co zostało wymienione lub naprawione.


Możesz przywrócić ustawienia fabryczne ale szczerze wątpię aby to cokolwiek dało w takiej sytuacji.

Pozdrawiam Stubb