anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Efekt teatru w W5740

Mairj23
Początkujący

Efekt teatru w W5740

Witam wszystkich, niedawno kupiłem Bravię 40W5740, jeśli mogę to poproszę o kilka rad :
1. jak uniknąć teatralnego obrazu (jak w "brazylijskim serialu") aby zachować b. dobry obraz ?
2. jest możliwość sterowania kanałami pilotem od telewizora jeśli mam cyfrowy dekoder (Aster - podłączenie do TV kablem HDMI.) ?
3. czy funkcja PIP daje możliwość podglądu innego programu telewizyjnego ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

17 ODPOW. 17
laszlo-----
Początkujący

Wszystko się zgadza jeśli likwidujemy go wyłączając motionflow :-) co do przycisku teatr to nie ma on żadnego udziału w tej kwestii.
P.S. Ciekawy efekt daje motionflow przy filmie blue ray - jest tak nie naturalnie że żona stwierdziła "Jakby tu byli" (dotyczyło żołnierzy z filmu "black hawk down")

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Filmy z Blu Ray same w sobie mogą wydawać się nienaturalne. Są w technologii 24p i większość osób uważa obraz jako "inny". Nie wiem jak jest w końcu z tym sygnałem, czy taki efekt utrzymuje się na wszystkich kanałach, czy tylko na niektórych. Motionflow nie odpowiada za wygląd, kontrast, jasność, obrazu, ale tylko za płynność i ruch. Nie ma wpływu na postrzegania poszczególnych klatek. Skoro wyłączenie 100Hz pomogło w "efekcie brazylijskiego teatru", to nie wiem co to jest za efekt.... Sądziłem, że chodzi o obraz a nie o płynność.

Mairj23
Początkujący

Zimny napisał(a):

Motionflow nie odpowiada za wygląd, kontrast, jasność, obrazu, ale tylko za płynność i ruch. Nie ma wpływu na postrzegania poszczególnych klatek. Skoro wyłączenie 100Hz pomogło w "efekcie brazylijskiego teatru", to nie wiem co to jest za efekt.... Sądziłem, że chodzi o obraz a nie o płynność.



Dobrze sądziłeś, chodzi tu o obraz. Też byłem zdania że Motionflow nie ma znaczenia, ale jednak po jego zmniejszeniu obraz staje się bardziej "naturalny" (chyba że się mylę i jest to tylko moje odczucie).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Osobiście mam W4500. Nie raz miałem doczynienia z innymi modelami i szczerze mówiąc nie zauważyłem radykalnej zmiany jak "efekt teatru brazylijskiego" (fajna nazwa, ciekawe czy się przyjmie ;) ). Przy oglądaniu programów technologia ta poprawia płynność obrazu przez zwiększenie ilości klatek, przez co ma wpływ na ostrość poziom stopień czerni. Ale te ustawienia nie działają tak radykalnie, że z normalnego obrazu robi się sieczka. Takie jest moje odczucie. Spróbujcie takich ustawień:
włączyć motionflow,
zmienić tryb obrazu na standardowy,
zredukować ostrość, kontrast, nasycenie
wyłączyć redukcje zakłóceń i redukcje zakłóceń MPEG,
temperaturę barw na naturalną
Przy tego typu zmianach obraz powinien być "normalny". Tak dla informacji, kupując telewizor dostajemy go ze standardowymi, fabrycznymi ustawieniami. Są one takie same dla wybranych serii. Większość osób preferuje swoje ustawienia, jednak poprawne skonfigurowanie telewizora czasami nie jest łatwą sprawą. Zależy od pomieszczenia, jasności, odległości oglądającego itd. Warto poświęcić trochę czasu i odpowiednio pod swoje wymagania nastroić go. Opcje które są dostępne w LCD potrafią z obrazem zrobić bardzo dużo.
Istnieje również takie coś jak kalibracja obrazu. Profesjonalna wymaga odpowiednich przyrządów i płyt wzorniczych. Są firmy zajmujące się takimi ustawieniami. Dobrze przeprowadzona kalibracja pozwala na pokazywanie naturalnego obrazu, zmniejszenie ilości pobieranej energii.

Edit:
Jeszcze nie dowiedziałem się, czy ten efekt "brazylijskiego teatru" jest na wszystkich kanałach, na innych źródłach sygnału niż UPC?

laszlo-----
Początkujący

Jeśli chodzi o moją definicje teatru:Kiedy oglądamy teatr (teatr telewizji np.)jest tam przeważnie niewiele ruchu, postacie poruszają się godnie i na ogół dość powoli, wszystko jest wyraźne ,natomiast w filmach gdzie jest dużo akcji pojawia się takie jakby smużenie czy też drobne rozmycie obraz zupełnie inaczej wygląda. Ja osobiście się do tego przyzwyczaiłem taki obraz serwowano mi z telewizji i innych źródeł video do tej pory.Dlatego też obraz wyraźny w każdej akcji, sytuacji wydaje się być mniej naturalny dla mnie...(ale podoba mi się :-) )

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Wpływ na smużenie w LCD ma przede wszystkim jakość sygnału. Jeśli sygnał jest słaby, będzie smużyć. Jeśli sygnał jest dobry, ale czasami niewystarczający, to czasami będzie smużyć. Technologia LCD wymaga dobrego sygnału, aby nie było tego typu defektów. Małe porównanie które każdy może zrobić. Proponuję zobaczyć, przyjrzeć się jakości obrazu w sklepach typu Saturn, Media Markt a później iść do sklepu typu Centrum Sony. Zobaczycie na tych samych modelach diametralną zmianę jakości obrazu. Markety jakie podałem wcześniej oszczędzają na sygnale i na większość telewizorów dają słaby sygnał. W sklepach profesjonalnych (tak nazywam każdy sklep gdzie mogę dowiedzieć się czegoś więcej niż to co jest napisane na ulotce) ten obraz będzie dużo lepszy. Właściciele tych punktów znają się na rzeczy i wiedzą jak ważny jest sygnał, jakie ma możliwości i zrobią dużo żeby produkt był jak najbardziej atrakcyjny.

profile.country.pl_PL.title
mikeghost
Początkujący

Też miałem taki dziwny obraz, zmieniłem to przyciskiem Teatr ustawiając na Włączony.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak widać, spostrzeżenie dziwnych efektów zależy od percepcji człowieka. Dla jednego jedna funkcja robi duże zmiany, pomaga, dla innej osoby wręcz przeciwnie. Theatre również wyłącza motionflow.
Cytat ze strony Sony:


Theatre Mode
Tryb Theatre Mode zapewnia autentycznie filmową jakość obrazu. Po naciśnięciu przycisku Theatre na pilocie zdalnego sterowania telewizora BRAVIA w odbiorniku włączany jest tryb Cinema Mode oraz tryb BRAVIA Theatre Sync. Tryb Theatre Mode powoduje, że telewizor BRAVIA TV wiernie odtwarza obraz z uwzględnieniem pierwotnych ustawień studyjnych, wyświetlając kolory i tekstury tak, jak były one widoczne w salach kinowych całego świata. Włączenie trybu Theatre Mode powoduje również wyłączenie dostępnej w niektórych modelach telewizorów BRAVIA funkcji Motionflow +100Hz podkreślającej efekty ruchu, aby zapewnić obraz najbardziej przypominający materiał kinowy.



Link:http://www.sony.pl/glossary/ShowGlossary.action?site=odw_pl_PL&sectiontype=Search&sections=Glossary