anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EX500 i HbbTV

profile.country.pl_PL.title
SkubiDoobi
Początkujący

EX500 i HbbTV

Witam!
Kiedy będzie nowy firmware do modeli EX500 który to uruchomi HbbTV ?

Wg. rzecznika Sony wszystkie modele z 2011 miały otrzymać tą opcję...

Czy po skorzystaniu z pewnego sposobu podawanego tutaj na forum ta usługa działa?

Pytam bowiem nie wiem jak to sprawdzic - chyba żaden kanał aktualnie nie nadaje hbbtv...

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Na chwilę obecną nie. Ja się raczej nie odważę wgrać do swojego TV wersji EIL zamiast EUL, być może na tej wersji byłaby jakaś szansa.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ja szczerze i gorąco ODRADZAM wgrywanie softu z innego kraju.
Domyślać się mogę jedynie, że efekt będzie niezwykle podobny do tego gdzie niedoświadczona osoba wchodzi do menu serwisowego i przypadkiem lub inny "przypadkiem" zmienia jakąś wartość nie mając o tym większego pojęcia.
Na żywo nie spotkałem się z czymś takim jak działający import innego softu, jak również domyślam się, że jest to zablokowane poprzez wgranie pierwszego softu w firmie Sony. Sądzę, że EUL będzie blokował aktualizacje EIL, a samemu przecież nie usuniesz całego softu do zera z TV i nie wgrasz od nowa EILa.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Właśnie zabezpieczenia się najbardziej obawiam. Najlepiej byłoby mieć odpowiedni programator i czystą pamięć.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Raz jeszcze ODRADZAM stanowczo robienia takich rzeczy.
Zabezpieczenie jest akurat najlepszą rzeczą, bo nie będzie można wgrać nowego/innego softu, który nie pasuje do Twojego modelu (lub jest dedykowany na inny rynek). Jeśli niechcący przeszedłbyś to zabezpieczenie z dużym prawdopodobieństwem taka zabawa skończy się telefonem do serwisu.
Na innych forach czytałem o takich próbach bez powodzenia lub kończyły się serwisem. W okresie gwarancyjnym możesz stracić pozostały okres gwarancji. W przypadku TV, na który nie masz już gwarancji wizyta serwisu jak się mogę domyślać będzie odpłatna - co chyba jest normalną rzeczą w Europie.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Być może samo Sony wprowadzi jakąś poprawkę. Ktoś zamieścił informację, że w modelach z 2011 roku Sony przygotowuje aktualizację uwzględniającą HbbTV. Jeśli nie ma blokady sprzętowej, to może zastosują również w modelach z 2010 roku...

profile.country.pl_PL.title
SkubiDoobi
Początkujący

I co w temacie nic? Forum się zmienia, ale już bardziej potrzebne FW do TV nie bardzo...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Według strony Sony aktualizację zawierającą  HbbTV otrzymują modele z 2011 i 2012 roku. EX500 to model z 2010, także niestety na razie nie będzie miał HbbTV.

Link do wiadomości:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/14/3