anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

EX725 - proszę o potwierdzenie tych, którzy korzystają z satelity "ogólny"

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

EX725 - proszę o potwierdzenie tych, którzy korzystają z satelity "ogólny"

Jak w temacie - programy z satelity "Ogólny", a nie "Preferowany".

Gdy usunę jakiś wcześniej wyszukany program, a następnie chcę go dodać (poprzez wyszukiwanie nowych usług), to EX725 nie potrafi go znaleźć.

Mam teorię, że program dalej tkwi w liście, jednak jest tylko oznaczany jako usunięty. To stanowi problem przy wyszukiwaniu nowych usług.

Czy ktoś z forumowiczów mógłby to praktycznie potwierdzić?

PS.

Jest to ewidentny błąd w oprogramowaniu. Nie potrafię dodawać programów z transponderów, które kiedyś przeszukałem, ale wyczyściłem. Pytałem o to w Serwisie, to dali odpowiedź, żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Dziękuję, ale potem wyszukanie ok. 200 programów i usunięcie tysiąca pozostałych zajmie mi dzionek. Chyba nie w tym rzecz.

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

... mijają dni i nic? Czyżbym był jedynym, który ma EX725 i korzysta z czegoś innego niż "n HD"?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

User_from_pl,

nie jesteś na pewno jedyna osobą z EX725 podłączonym pod inny sygnał jak HD .

Zapewne nikt nie odpowiada na to pytanie, bo nie ma takiej wiedzy lub jednak ma ten sygnal HD .

Ja niestety nie mam podłączonego żadnego sygnały pod EX72 u siebie w pracy więc nie będę mógł Ci pomóc. Jedyne co mogę Ci polecić to kontakt z działem pomocy Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

Znajdziesz ich w powyższym linku

P.S. sprawdź czy masz aktualną wersję oprogramowania, które znajdziesz poniżej:

http://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46EX725/downloads/AZ2EUA_4107

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Dzięki Stubb za podesłane linki. Z Sony się kontaktowałem i odpowiedź mniej więcej zacytowałem. Oczywiście też prosili wgrać najnowszy soft, co robię od czasu zakupu TV. Jest wpięty do netu i ma ustawioną autoaktualizację.

Co do mojego pytania - prośby, to chcę aby ktokolwiek z EX725 wszedł do przeszukiwania satelitów, wybrał "ogólny" (wtedy nie usunie mu ustawień i programów z "preferowanego") i przeszukał jakiś transponder, z polskimi programami, następnie w liście programów z "ogólnego" usunął jeden z nich, a następnie spróbował go odzyskać wykonując dla "ogólnego" wyszukiwania nowych usług w tym samym transponderze.

Dla kogoś z wymiataczy na tym forum, kto oswoił Bravię z wbudowanym DVB-S, to przecież pestka.

Gdyby problem się potwierdził, wtedy w ponownym kontakcie z Sony mógłbym poczuć jakby wsparcie tegoż forum.

Jeżeli opis mój jest zbyt pobieżny, to prosze o info, opiszę krok po kroku co chciałbym, aby ktoś powrtórzył u siebie.

pzdr

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Właśnie zrobiłem tak jak chciałeś - wyrzuciłem kanał Polonia1 i po ponownym wyszukaniu program sie pojawił, choć na innym kanale, był 775 a jest 734. Inną sprawą jest to, że musiałem na nowo wpisać ustawienia satelity bo z niewiadomych mi przyczyn oryginalne zniknęły ( pokazywało brak sygnału a wszystkie programy i na ogólnym i preferowanym działały).

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Dzięki MirusJ.

To ja nie wiem, co u mnie nie tak. Wywaliłem program IM1 (z Astry) i ponowne przeszukiwanie nie znajduje żadnego nowego programu ani TV ani radiowego ani kodowanych. Nie wiem jak go przywrócić.

Kiedyś miałem tak z TVP Info. Na preferowanym był, a na ogólnym po skasowaniu nie umiałem go przywrócić. Przełaczałem się wtedy między ogólnym i preferowanym, aż się wkurzyłem i przywróciłem listę ogólnego do ustawień fabrycznych, po czym zaprogramowałem żmudnie od nowa. Dziś mam brak IM1. Wkurza mnie niemoc pomimo teoretycznie dostępnej takiej funkcji w EX725.

profile.country.pl_PL.title
MirusJ
Użytkownik

Niestety, wg.mnie, obsługa satelity w tym tv jest skopana. Niby wszystko jest dobrze ale uproszczenia dają w kość. Po niechcącym usunięciu danych Hot Birda musiałem szukać jego transporderów w internecie i wklepywać je ręcznie, a po prostu tv powinien znaleźć wszystko sam z sygnału, który ma dostarczony, tak ja to robią zwykłe tunery. Brak możliwości tworzenia list ulubionych oraz ucięte EPG, to kolejne wkurzacze, zwłaszcza to 2, gdzie nierzadko, informacja o filmie kończy się po tytule i roku produkcji, na 2 tv ze zwykłym tunerem mam cały opis fabuły. I jescze jedno - brak możliwości powrotu do ostatnio oglądanego kanału, coś co było we wszystkich modelach tv które miałem w domu wsześniej, również SONY.

profile.country.GB.title
chester_adam
Nowicjusz

Witam. Wiem, że odkopuje stary temat ale mam dokładnie taki sam problem, który kolega opisuje w tym temacie..

Nigdzie nie można znaleźć rozwiązania na tę 'dolegliwość'..

Po usunięciu któregokolwiek kanału sat nie można odszukać go drugi raz, jedynie reset i zabawa od nowa..

Mój model tv KD-55XE8596, korzystam z modułu Platformy Canal +.

Proszę o odpowiedź osoby, które mają wiedzę jak można pozbyć się tego problemu.