anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDMI + anologowe audio

gaca99
Początkujący

HDMI + anologowe audio

Witam
Posiadam telewizor KDL-32W4000. Jak każdy wie telewizor nie odtwarza dzwieku dts doprowadzonego przez HDMI, a mój player właśnie taki sygnał wypuszcza. Efekt - cisza w telewizorze gdy odtwarzam filmy z dzwiękiem wielokanałowym. Myślałem, że wyjściem z sytuacji będzie wykorzystanie wejścia HDMI2, gdzie obok gniazda HDMI jest jeszcze analogowe wejście sygnału stereo (mały jack). Niestety Sony chyba odwaliło fuszerkę, bo podłączając player w taki sposób dzwięku na telewizorze brak. Co ciekawe gdy odłącze kabel HDMI od telewizora to dziwięk się pojawia - czyli podłączenie kablem stereo jest poprawne. Wygląda na to, że nie możliwe jest jednoczesne podłączenie kabla HDMI i dzwięku analogowego do gniazda mini jack - obecność podłączenia HDMI wyłącza wejście analogowe

W takim razie po jaką cholerę jest to wejście analogowego dzwięku przy gnieździe HDMI2 ????
Nigdzie w opcjach telewizora nie znalazłem możliwości włączenia analogowego doprowadzenia dzwięku na wejściu HDMI2.

Od razu napiszę wiem o tym, że mogę puścić dzwięk z playera kablem cyfrowym do amplitunera kina, ale nie zawsze chce odpalać amplituner.

Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

Podejrzewam że telewizor ma priorytet na cyfrowy dźwięk. Proponuję spróbować w komputerze wybrać jako domyślne wyjście nie cyfrowe tylko to zwykłe (tak żeby nie wysyłał w ogolę sygnały dźwiękowego przez HDMI). Lub poszukać odtwarzacza który potrafi zrobić downmix do stereo (chodz wydaje mi się że niektóre kodeki tak potrafią)

gaca99
Początkujący

Podłączam nie komputer tylko stacjonarny odtwarzacz multimedialny. Oczywiście w opcjach odtwarzacza mam ustawione na nie wysyłanie dzwięku przez HDMI, a więc telewizor na 100% nie dostaje sygnału dzwięku z playera przez HDMIa mimo to wejście analogowe jest nie aktywne.

Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie odnośnie wejścia analogowego. W jakim celu Sony montuje wejście, którego nie można wykorzystać?

Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

gaca99 napisał(a):

W jakim celu Sony montuje wejście, którego nie można wykorzystać?



W tym momencie to jest skrót myślowy. To że panu nie działa to jest powiedziane że nie da się wykorzystać. Bardzo możliwe że w chwili kiedy piny od dźwięku w karcie graficznej komputera nie są podpięte do karty muzycznej wtedy właśnie działa analog.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jak nie można wykorzystać?? U mnie wejście to działa i jest w pełni wykorzystywane. Problem musi być z przesyłaniem sygnału przez HDMI. Port ten działa, jeżeli przez HDMI nie jest puszczany dźwięk. Podłącz komputer pod ten HDMI przy tym wejściu i podłącz dźwięk tam dźwięk. Jeżeli przez HDMI nie będzie puszczany dźwięk, to tv odbiera sygnał dźwiękowy z tego właśnie wejścia minijack. Możesz sprawdzić to wejście podłączając właśnie w ten sposób. Jeżeli w Twoim przypadku nie daje wtedy dźwięku, sprawdź ustawienia w opcjach tv i zerknij jeszcze raz w ustawienia i podłączenie amplitunera. Piszesz, że jeśli wysyłasz dźwięk cyfrowo, to amplituner coś nie wyrabia.. Może właśnie w nim jest ten problem. Wiem, najłatwiej zwalić winę na tv, ale skoro po odłączeniu HDMI z wejściem jest wszystko ok..
Reasumując, jeżeli tv "wyczuwa" dźwięk przez HDMI, na niego stawia priorytet. Jeżeli dźwięku nie ma, pobiera z analogowego przy HDMI.
Jeżeli technicznie masz sprawny cały sprzęt, kable, amplit.. to pobaw się z ustawieniami w tv i w amplit.