anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDMI ARC

profile.country.PL.title
petros68
Nowicjusz

HDMI ARC

Od niedawna posiadam telewizor Sony KDL we 7055 oraz amplituner 5.1  Pioneer VSX-S520. Telewizor jest podlaczony do amplitunera przewodem HDMI z gniazda ARC do odpowiedniego gniazda arc w amplitunerze i niestety dzwiek nie idzie po kablu. zmienialem na nowe przewod hdmi- nic nie pomoglo. po podlaczeniu z tv kablem optycznym dzwiek idzie przez amplituner. ( wlaczona jest opcja w ustawieniach dzwiek przez system audio).

Dodam, ze na samym poczatku mialem dzwiek przez amplituner kablem hdmi. Po wylaczeniu calej listwy z gniazdkami do sprzetu  i ponownym wlaczeniu przestalo dzialac za pomoca hdmi. wlaczalem, wylaczalem, przywracalem ustawienia fabryczne i nic. amplituner nie widzi dzwieku przez hdmi z tv. Co jest przyczyna tego? Ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic? Dziekuje za pomoc.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Dex321
Poszukiwacz

U mnie bardzo podobnie KD 65XE 9005 po HDMI nic nie idzie , nawet po wszelkich resetach i innych ustawieniach . 

Widzę ,że Sony jakieś ostatnio buble wypuszcza , a serwis Pram przebija sam siebie . Tylko droga sądowa zostaje ,żeby walczyć z SONY .

profile.country.PL.title
Robert29
Poszukiwacz

Tak sobie czytam i podpowiem moją ciekawostkę, a mianowicie nowy kabel hdmi proszę nie pytać jaki po prostu nowy nie najtańszy dźwięku brak. I tu ciekawostka najstarszy znaleziony w domu i jeszcze co by było śmieszniej tv ustawienia przestawione na ulepszony format tak to się chyba nazywa dźwięk jest. Oczywiście piszę o hdmi arc, dziwne te nowe rozwiązania są.

Pozdrawiam i dziwię się dalej :slight_smile:

profile.country.PL.title
Dex321
Poszukiwacz

HM... ja przestałem się już dziwić  , mam kilka dla pewności ,żeby wykluczyć jakiś może chiński przewód HDMI , 

cóż okazły się dobre , a mnie trochę uszczupliło kieszeń . Cóż SONY ...:)

profile.country.PL.title
Robert29
Poszukiwacz

Oj kolego, że masz kilka to ok. Ale skąd ta złość ze wskazaniem na chiński to naprawdę mit nie będę rozwijał tematu dalej, ale .....

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry,

Oto wskazówki, jakie udało nam się uzyskać z Supportu:

---

problem może być związany z funkcją Bravia Sync. w odbiorniku, proszę o przejście do zakładniu Ustawienia-Wyjścia zewnętrzne-Ustawienia Bravia Sync.na włączone. W amplitunerze proszę także o sprawdzenie funkcji sterowania przez HDMI, jeśli jest ona wyłączona, proszę ją uaktywanić. Proszę także o sprawdzenie i podanie pełnego modelu telewizora oraz jego wersji oprogramowania.

 --

Pozdrawiam i powodzenia!

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Dex321
Poszukiwacz

U Mnie to nie zadziałało . KD 65XE9005  opragr. PKG 6.2671.007qeua

profile.country.PL.title
petros68
Nowicjusz

nie zadzialalo. dalej amplituner nie widzi podlaczenia hdmi.

 

TV KDL-43WE755

oprogramowanie 8.201-1000-1.100-30

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Czym masz możliwość weryfikacji telewizora z innym systemem audio lub amplitunera z innym telewizorem? Jeśli telewizor nie będzie poprawnie współpracował z innym zestawem audio (lub amplituner będzie działał poprawnie z innym telewizorem) to konieczna będzie weryfikacja serwisowa odbiornika:

 http://services.sony.pl/supportmvc/pl/Repair/BookRepairForm

 

Pozdrawiam