anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Home- działa w zwolnionym tempie

profile.country.pl_PL.title
Olcia939
Początkujący

Home- działa w zwolnionym tempie

Hej, mam problem. Posiadam tv KDL-37EX720 i wszystko było w porządku, ale od jakiegoś czasu kiedy na pilocie klikam HOME wszystko ładuje się kilka minut, podobnie z internetową telewizją czy skypem. Bardzo często korzystam ze skypa i strasznie mnie to irytuje kiedy muszę czekać na uruchomienie się tego wszystkiego. Sprawdzałam nawet możliwość aktualizacji oprogramowania, ale mam najnowsze. Czy wiecie może jak mogę temu wszystkiemu zaradzić?? Co się z tym moim tv dzieje?? Z góry dzięki za pomoc :)

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia od telewizora (włącznie z Internetem), wyłącz telewizor na parę minut i zobacz czy jest poprawa. Ewentualnie polecam przywrócić ustawienia fabryczne, w ustawieniach telewizora. Tylko w takim przypadku wszystkie ustawienia będzie skonfigurować ponownie. Jeszcze zapytam, od jakiego dostawcy masz Internet i jakie połączenie jest z telewizorem?

profile.country.pl_PL.title
Olcia939
Początkujący

Jak odłączyłam wszystkie urządzenia telewizor zaczął chodzić szybciej. Po podłączeniu kamery i modemu problem powrócił 😕 Czy uważasz, że przywrócenie ustawień fabrycznych coś pomoże?? Nie bardzo się w tym orientuję, ale czy tv ma jakąś pamięć która się zapełnia i to może być powodem wolniejszej pracy skypa, youtuba itp.??? I jak go "zresetuje" to odzyska sprawność??

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Sprawdź jak telewizor działa w różnych kombinacjach ( przy podłączonej kamerce bez modemu i na odwrót). Myślę że kamerka może trochę obciążać procesor telewizora, jako że jest automatyczne wykrywana.

profile.country.pl_PL.title
Olcia939
Początkujący

Właśnie o to chodzi że do pewnego momentu telewizor śmigał bez względu na to czy była kamerka czy jej nie było dlatego tym bardziej nie wiem dlaczego tak zwolnił. Myślałam, że może on gromadzi jakieś dane z Internetu jak komputer i spowalnia (takie tam moje przypuszczenia :P) i że mogłabym je wyczyścić ale chyba tak nie jest :) Macie jeszcze jakiś pomysł co można z tym problemem zrobić?? Bo niedługo będę czekała z 15 minut na uruchomienie skype'a...

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Olciu939, a odłączyłaś sam TV od prądu na kilka minut (powiedzmy 20min), czy tylko urządzenia podpięte do niego. Zimny pisał Ci o odłączeniu urządzeń i TV od prądu co da efekt "restartu" Twojej Bravii. Po przeładowaniu systemu powinno lepiej działać.
Przywrócenie ustawień fabrycznych może pomóc ale utracisz zapisane ustawienia obrazu, dźwięku itp.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Olcia939
Początkujący

No raczej...hehe
odłączyłam i dalej nic!Zaczynam wątpić w to, że SONY to dobra firma 😕

oldguest
Początkujący

Witam u mnie (KDL-40EX650) podobnie jak u Olcia939 mocno zwolnił , wydaje się że przez aktualizacje od czerwca było ich już co najmniej 4, napakowali czegoś bez liku , a to przecież nie komputer !

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Takie zachowania mają głównie trzy przyczyny, które powyżej zostały opisane. Jeśli nic nie pomogło, polecam zgłosić do serwisu. Serwis najczęściej przyjeżdża do domu, także nie wymaga to dużo zachodu. Naprawę można zgłosić pod poniższym linkiem:

http://www.sony.pl/support/pl/repair