anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ipla na tv bez androida

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

ipla na tv bez androida

czesc,

 

Czy ktos moglby podpowiedziec, co nalezy zrobic, zeby odtworzyc material z aplikacji ipla, ale na zywo ?

Widzialem jak nalezy rozwiazac problem w telewizorze z androidem, ale w przypadku mojego tv czyli 43fx7005?

Nie da sie rowniez odtworzyc materialu z ipli probujac to zrobic przez przegladarke systemowa....wiec tym bardziej nie rozumiem, dlaczego tak sie dzieje. Zrobilem juz update oprogramowania, ale nic to nie dalo.

Co z tym zrobic? 

 

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Z tego co się orientuję Ipla wymaga Silverlight, a przeglądarka w Twoim modelu nie posiada wtyczek typu Flash Player, Silverlight, więc nie ma możliwości odtwarzania treści, które ich wymagają.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Ok, tylko dlaczego w takim razie mozna ogladac na przegladarce w tv filmy na takich portalach jak 'zalukaj', a ipla z przegladarki juz nie dziala ? No i dlaczego w aplikacji ipla nie mozna ogladac materialow live ?

Czyli ani tak, ani tak....po co w takim razie sa te aplikacje w telewizorze, skoro sa tak okrojone ? 

To jakies kompletne nieporozumienie...

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@karol-sonyDwa lata temu na jednym z forum wyczytałem. Od kilku lat telewizory Samsung nie wspierają Adobe Flash Player. Obecnie rozwijane jest wsparcie kodowania HTML5. Jeżeli strona korzysta wyłącznie z wtyczki Flash Player , to telewizor nie będzie w stanie obsłużyć takiej strony, gdyż nie jest ona dostosowana do przglądarki TV.

Może w Przypadku Sony jest podobnie.

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Ok, czyli to jest sprawa Flasha jak w przypadku przegladarek na telefonach.

Co w takim razie z Ipla na telewizorze bez Androida? Jak ogladac materialy na zywo? 

Czy to jest wina aplikacji, czy telewizora? Moglby ktos z Sony zajac stanowisko?

profile.country.PL.title
Waszko80
Użytkownik

Z mojej wiedzy wynika że niestety nie obejrzysz.

Tak więc potrzebna będzie przystawka z androidem np. NVIDIA SHIELD ( mam i polecam ) albo nowy tv sony z androidem.

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Poliytka obu firm widze warta siebie..

Dzieki za info, ale za taka cene ?

To juz wole kupic kabel miniusb>hdmi i puscic iple z telefonu.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

W związku z tym, iż Ipla jest dostawcą aplikacji dla TV Sony. Pytanie należałoby skierowac do Ipli dlaczego są takie ograniczenia.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
karol-sony
Poszukiwacz

Dzieki Panowie, ale te odpowiedzi mnie wcale nie satysfakjonuja.

Ani stanowisko Sony, ani to, ze Sony ma w sobie te aplikacje, mimo, ze wie iz nie dzialaja w pelni. Nie satyfakcjonuje mnie rowniez stanowisko samej Ipli, ktora odpowiada mi na maile robiac wode z mozgu i traktuje klienta jak idiote. Dotychczas nie moge sie dowiedziec, dlaczego aplikacja Ipla na androidzie odtwarza materialy live, a na telewizorach bez androida nie tego nie robi...nonsens.

Mam dlatego nieodparte wrazenie, ze niepotrzebnie to wszystko jest upychane w telewizorach..te niedopracowane aplikacje, wolne przegladarki, nie mowiac juz o sposobie sterowania calym tym pseudo telewizoro-komputerem z pilota, bo to nic, tylko mordega. Nawet aplikacja wspierana przez Sony, ktora zastepuje pilota na smartonie, okazuje sie, ze nie dziala z moim modelem. Kolejna farsa.

 

Skonczy sie tak, ze kupie Chromecasta, i wtedy wszystko czego dusza zapragnie z internetu moge streamowac na telewizor czy to z komputera, czy to nawet z telefonu. Mam klawiature, myszke w jednym, dostep do szybkiej przegladarki, i co najwazniejsze, nie potrzebuje zadnych kabli.

Dziwi tylko, ze telewizor nie ma tego wbudowanego....

Ma niby wbudowany  ten screenmirroring, ale to znowu jakas niepotrzebna i niedopracowana funkcja, ktora dziala jak reszta aplikacji - czyli polowicznie, co za tym idzie jest kompletnie niefunkcjonalne. Albo sie polaczy, albo nie, a jak sie polaczy to po 2-3minutach polaczenie zerwie. Czasem nawet zablokuje telefon i musze go restartowac.

Telewizor jest fajny, ale wszystkie te wbudowane funkcje sa tak niedopracowane, jakby byly z poprzedniej epoki.

Takie moje wrazenie.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@karol-sonyZ aplikacjami to  w każdych telewizorach bywa  różnie. Podam Ci  przykłady z telewizora Sony android tv rocznik 2015 i LG z Webos rocznik 2017.

Ipla w Sony ma układ dostepu do materiałów pionowy , a LG poziomy. W Sony materiał live bezpłatny można odtwarzać bez logowania i rejestracji. W LG ten sam materiał wymaga logowania.

VOD TVP w Sony można oglądać bez problemów na żywo kanały wszystkich telewizji regionalnych.

W LG takiej możliwości nie ma. Jest stara opcja vod mimo, iż telewizor dwa lata nowszy.

Aplikacja WebCamera.pl w LG była i jest. W Sony była, potem na kilka miesięcy znikła, a obecnie znowu jest , ale zmieniła układ z pionowego na poziomy.

W LG bezpłatnie na żywo możesz oglądac tylko telewizję wpolsce z YT. W sony android tv masz oprócz kodi kilka innych możliwości (np. wp pilot). A przeglądarka Puffin z flash pozwala odtwarzać prawie wszystko. Wbudowana przeglądarka w LG jest całkiem niezła, ale niestety brak flash.

Bez ścisłej współpracy producentów telewizorów z właścicielami aplikacji nic nie zwojujemy. Netflix nawiązał taką współpracę i jest dostępny na prawie wszystkich telewizorach smart.

pozdrawiam