anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak nagrywać na HDD?

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Jak nagrywać na HDD?

Witam

Zaprogramowałem nocne nagrywanie filmu. No ale postanowiłem zobaczyć fragment filmu więc przed rozpoczęciem projekcji włączyłem telewizor a po godzinie znużony wyłączyłem mając nadzieję że skoro było zaprogramowane to nagra.

Niestety, okazało się że pojawił się błąd i nagranie skończyło się wraz z wyłączeniem (zielonym przyciskiem) telewizora.

Pytanie brzmi: Jak w takiej sytuacji nagrywać aby mieć pewność że cały film się nagra a nie tylko na bieząco oglądany fragment?

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość. Czy szukałeś już odpowiedzi w dziale Pomoc? Polecamy również upewnić się czy na naszym forum podobny problem nie był wcześniej poruszany. Na wszelki wypadek zostawimy również kontakt do Customer Service'u :slight_smile: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki szukałem ale nie znalazłem. Dlatego napisałem też tam i czekam... :slight_smile:

Wciąż czekam... a wydawałoby się że problem powinien być... dosyć popularny :wink:

No i czekam... problem przerósł Sony?

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Wolę napisać w oddzielnym poście bo rozegrał się kolejny etap nieudanych zapisów.

Aby wykluczyć winę nośnika zmieniłem pendriva jako HDD (też Sandisk 64 GB ale inna sztuka).

W trakcie oglądania (tym razem nie zaprogramowanego wcześniej do zapisu filmu) nacisnąłem nagrywanie na pilocie (czerwona kropka) i zadałem zapis na 1 godzinę. Po czym wyłączyłem telewizor. Zapewne wyłączenie spowodowało błąd zapisu.

Ale dlaczego telewizor nie otrzega że w trakcie nagrywania funkcja wyłączenia jest niedostępna lub że może przerwać zapis?

A jak mam postąpić jeśli oglądam na żywo i w trakcie zechcę/muszę przerwać a chciałbnym zapisać resztę filmu? Zostawić telewizor włączony na kilka godzin lub prawie całą noc?

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Brawo Sony. Wiem: milczenie jest złotem. Dlatego nie doradzacie. 

Kolejny przypadek. Programuję nagranie ale oglądam pomimo tego. Długie napisy na końcu nużą wiec wyłączam telewizor pomimo niezakonczonego nagrania a co telewizor na to? Przeladowywuje się.  To normalne? Nagranie oczywiście z błędem.