anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak podłaczyc głosniki zewnetrzne do TV Bravia KDL40EX720 ?

profile.country.pl_PL.title
petrosj
Początkujący

Jak podłaczyc głosniki zewnetrzne do TV Bravia KDL40EX720 ?

Mam problem.
Posiadam KDL40EX720. Chcę podczas ogladania programów wyjsc z dzwiekiem na głośniki zewnetrzne wykorzystując wieże stereo PHILIPS mz-7 jako wzmacniacza sygnału. Połączyłem przewodem AV (Chynche mesko-meskie) telewizor bezposrednio z wieżą.
Problem jest taki, ze nadaremnie poszukuje w menu telewizora funkcji ktore pozwolilaby mi wyjsc na zewnetrzne zródło dzwieku. Instrukcja dołaczona do TV jest na tyle głupia, ze nie przewiduje takiego problemu. Nie wiem w jaki sposób wyzwolic przesyłanie sygnalu dzwiekowego na zewnetrzne glosniki.

32 ODPOW. 32
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Z tego co się orientuję to ten TV ma możliwość wyprowadzenia dźwięku na zewnątrz przy pomocy trzech wyjść:
- HDMI1 ARC
- optyczne
- wyjście na słuchawki
Aby uaktywnić dwa pierwsze naciśnij klawisz SYNC na pilocie, wybierz "głośnik" a tam "system audio". Trzecie - klawisz OPTIONS z manu wybierasz DŹWIĘK i tam szukasz opcji słuchawek.
Do którego z wyjść się podłączyłeś?

profile.country.pl_PL.title
petrosj
Początkujący

Na razie podłączyłem 2 przewody typu chynch (czerwone do czerwonego, żółte do żółtego) zarówno w omawianym TV jaki i wieży Philips mz-7. Zastosowalem juz wcześniej tąkombinację w menu TV z "system audio", ale bez żadnego skutku. Jeśli chodzi o cyfrowe wyjście optyczne - to nie bardzo wiem jak to wyglada, zreszta moja wieża stereo mz-7 nie wiem czy posiada coś takiego w ogóle.
Ale skoro w TV BRAVIA jest wyjście na chynch'e, to do czegoś powinno to słuzyć.

Próbowałem jeszcze jednego sposobu - doszedłem do takiej opcji w MENU - AV1 (sadziłem ze to wyjscie audio-wideo nr 1), poszlaka na to mogła być ikonka w lewym górnym rogu ekranu - dwa głośniki zewnetrzne. Ale po wybraniu tej opcji mam czarny ekran i nic wiecej, jak przejdę do odbioru kanału TV, to ta ikonka znika, a przecież mam wyprowadzić fonie na te glosniki, a tu mam carny ekran bez mozliwosci wejscia w kanał TV.

Podrecznik papierowy podobnie jak i-manual jest do d... chyba nie przewidzieli, ze klient nie zadowoli sie wbudowanymi glosniczkami kiepsko odtwarzajacych basy (niskie tony). Nic tam nie mozna znaleźć na ten temat.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Kup kabelek mini-jack > 2 chinch.

Mini jack do gniazda sluchawkowego w TV a chinche do wieży.

profile.country.pl_PL.title
laskadan
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Kup kabelek mini-jack > 2 chinch.

Mini jack do gniazda sluchawkowego w TV a chinche do wieży.



w taki sposób mam podłaczene kino domowe tylko trzeba jeszcze zmienić w ustawieniach dzwięku wyjście audio ze słuchawek na głośniki.

profile.country.pl_PL.title
petrosj
Początkujący

Ta ostatnia rada była bardzo trafna, serdeczne dzięki !

profile.country.pl_PL.title
karolgorecki000
Nowicjusz

Cześć

właśnie w ten sposób podłączyłem głośniki komputerowe z subwoofer. Warto dodać, że po zmianie ustawień opcji dźwiękowych ze słuchawek na głośniki, pracują nie tylko te podłączone ale również głośniki wbudowane w telewizor więc bogactwo dźwięku jest większe :thumbsup: Oczywiście podłączenie wieży czy wspomnianych przeze mnie głośników w żaden sposób nie dorównuje jakością dźwięku zestawowi kina domowego ale i tak jest jakaś poprawa :c10 .

profile.country.pl_PL.title
TYTUS62
Początkujący

Witam. Jak można to podłączę się pod ten temat. Posiadam sony KDL40EX500. Jak mam ustawić w tv ustawienia aby otrzymać dziwięk 5,1. Posiadam taki dekoder http://www.ebay.de/itm/DTS-AC3-Home-The ... 2eb9f4688e i takie głośniki http://allegro.pl/us-blaster-niezly-kop ... tabsAnchor. Dekoder podłączony jest pod tv optykiem a do niego zestaw głośników. Jak wiadomo instrukcja do Sonek jest uboga. Proszę o pomoc. :c71

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Do otrzymania dźwięku 5.1 przez S/PDIF należy opcję "Wyjście optyczne" znajdującą się w HOME>Ustawienia>Dźwięk ustawić na "Automat.", a opcję "Głośnik" znajdującą się również w HOME>Ustawienia>Dźwięk ustawić na „System audio”. Dostęp do opcji "Głośnik" możliwy jest również po naciśnięciu OPTIONS na pilocie.

oldguest
Początkujący

witam...

Napisze jak ja mam podłaczone, mam co prawda HX 800, ale to nie ma znaczenia...

Oczywiście kolory cinch dla audio to białe i czerwone, a nie żółte, bo żółty kolor cinch'a to video...

więc kolory jak napisałem, w menu "Dźwięk" "Głośnik" wybrałem System Audio, no i czy wolisz zmienić "Wyjście Audio" czy regulowane z pilota telewizora to "Regulowane" albo "Stałe" jak ma być regulowane z wzmacniacza zewnętrznego...

Ja mam głośniki 2.1 i gra jak należy...