anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak ustawić zegar w SONY BRAVIA KDL-40Z4500

EduardoS
Początkujący

Jak ustawić zegar w SONY BRAVIA KDL-40Z4500

Witam. Próbuję ustawić zegar w tym modelu i nie wychodzi... Zawsze po ręcznym ustawieniu wraca do "swojego" czasu, który różni się od prawdziwego o 7 minut (np. jest faktycznie godz. 21.07 a telewizor oszukuje, że jest 21.00)... Do telewizora mam podłączony tuner cyfrowy przez HDMI, a przez SCART magnetowid i zwykły tunerek (pokazują dobry czas). Jak zrobić, żeby telewizor wyświetlał prawidłowo godzinę? Dziękuję za pomoc.

5 ODPOW. 5
oldguest
Początkujący

Jak rozumiem do telewizora jest podłaczona antena naziemna i jestes w zasięgu TV cyfrowej. Z tego co obserwujemy u nas (w okolicach Bielska) po prostu ktoś źle ustawił nadajnik, a TV sam synchronizuje czas z nadajnikiem cyfrowym co ciekawe w niektórych modelach po ustawieniu stacji cyfrowych wogole znika funkcja ręcznego nastawiania czasu.

EduardoS
Początkujący

Dziękuję za wyjaśnienia. Jestem w pobliżu Suchej Góry i stąd łapię sygnał cyfrowy, a przy okazji złą godzinę... To już tak będzie? U mnie po całkowitym odłączeniu telewizora od prądu i ponownym włączeniu można raz ustawić zegar ręcznie, później znika "ustawienie zegara".

oldguest
Początkujący

Obawiam się że tak już będzie. Należy mieć nadzieję że jak już DVB-T będzie oficjalnie nadawało będą dobrze nastawione zegarki ;)

t1s-----
Początkujący

Mam podobny problem w Sony Bravia 46W3000. Na programach cyfrowych zegar nie jest ustawiony a właczenie funkcji "Automat. ustawienie zegara" w funkcji Tools kończy się komunikatem Błąd. Co może być tego przyczyną?

aaaaabbbb
Nowicjusz

przestawil mi sie zegar w tv po odlaczeniu od zasilania a pozniej automatycznie sie nie ustawil jak zawsze.Stad pytanie jak ustawic tv