anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest wydajność Androida na najnowszych telewizorach Sony?

profile.country.PL.title
rubasrosh47
Nowicjusz

Jaka jest wydajność Androida na najnowszych telewizorach Sony?

mam telewizor sony z platformą android television z 2015 r. (xbr49x830c) i, szczerze mówiąc, jego „inteligentne” funkcje throughły fatalne. naprawdę podobał mi się android tv na moim nexus playerze i podczas wypróbowywania shield, ale nie wbudowany gadget. interfejs użytkownika opóźnia się jak szalony i jest szalenie niestabilny z częstymi panikami jądra i ponownymi uruchomieniami, zwłaszcza od czasu aktualizacji marshmallow, której nie mogę nawet zdiagnozować, ponieważ nie mogę odczytać https://19216811.cam/dzienników jądra bez rootowania, a resetowanie do ustawień fabrycznych nie pomogło. wbudowany odbiornik forged jest również znacznie bardziej wadliwy niż samodzielny chromecast.https://1921681001.id/

jestem zainteresowany zakupem nowszego telewizora w niezbyt odległej przyszłości, ponieważ chcę mieć pełne lokalne przyciemnianie, hdr i większy panel, ale wolałbym trzymać się wbudowanych inteligentnych rozwiązań, ponieważ porty hdmi są na wagę złota do mnie między wieloma konsolami do gier nintendo i sony, głośnikami i (niekompatybilnym z drm) htpc, podczas gdy każdy przełącznik, którego próbowałem, ma problemy z cec.

czy telewizory z androidem poprawiły się pod tym względem od 2015 roku i czy są jakieś przesłanki, że mogą się znacznie poprawić w przyszłym roku? czy są jakieś źródła, które faktycznie wymieniają „inteligentne” specyfikacje do porównywania różnych telewizorów w asortymencie produktów? na przykład mój xbr49x830c ma mt5890 soc z 2 rdzeniami armv7, 1,five gb pamięci ram i eight gb / partycją danych. nie interesują mnie takie rzeczy, jak gry, ale tylko aplikacje do przesyłania strumieniowego, które faktycznie działają.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

Obecnie zastosowane rozwiązania nie sprawiają najmniejszych problemów. Zachęcamy do wypróbowania Android TV w TV Sony w najbliższym salonie sprzedaży. Zapewniają to nowsze i wydajniejsze komponenty (np. 4 rdzeniowy procesor ARM Cortex -A73) czy oprogramowanie grafiki.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
ZambrzyckiZ
Poszukiwacz

teraz pchają 4 rdzeniowe SOC bo słabszych już się nie produkuje. Wydajność tak samo żałosna - przycinki zamulenia a z gier tylko najprostsze.

Byle przystawka smartbox oferuje znacznie wyższą wydajność i obsługuje sprzętowo znacznie więcej formatów video.

Dopiero w nowych tv philipsach pchają jakiś nieco leszy soc ale to i tak wydajność smartfonów sprzed 5 lat

profile.country.PL.title
Rivita11
Poszukiwacz

Obecnie wydajność SoC jest bardzo dobra, ale to zalezy od modelu. W modelach z 2020 r najlepszy Soc miał (o dziwo) XH90,  jest to MediaTek MT5895  (czyli jedną z wersji S900)czterordzeniowy oparty o Cortex-A73 z 3GB RAM i Mali-G52 GPU i tutaj faktycznie wszystko działa szybko i sprawnie.I to bardzo szybko, spokojnie zastąpi nawet przystawkę Nividia. (dla porownania w XH 95 jest słabszy i starszy MT 5893).

Seria X830C ma mocno przestarzały SoC - MediaTek 5890 ( dwurdzeniowy oparty o Cortex A17) i 1,5 GB RAM.... Tutaj raczej wiele nie zdziałasz.... W roczniku chyba 2021 chyba wszystkie modele od X90 wzwyż beą miały MediaTek MT5895 - ale nie sprawdzałem tego.