anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jakość obrazu - mecze w 4K

profile.country.PL.title
Vantus1916
Poszukiwacz

Jakość obrazu - mecze w 4K

Cześć,

włączyłem mecz na TVP 4K.

Telewizor to 75x90j. 
takie plamy są widoczne w trybie standardowym.

jakies pomysły jak to można ogarnąć?

bylbym bardzo wdzięczny za pomoc

 

ps.

w trybie „żywy” jest to praktycznie niewidoczne

 

91B793F5-DF63-46BD-A060-46511042F75B.jpeg

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To troche wyglada jak by był jakis problem z HDR

profile.country.PL.title
mazi91
Poszukiwacz

  • Ja mam sony bravia xh80 4k hdr i specjalnie na mundial wziąłem nową umowę z dekoderem 4k i obraz jest ciemny, nie da się oglądać tego , wole zwykły TVP Sport, da się to jakoś zmienić i po czyjej winie leży to ?
profile.country.PL.title
Xxray_09
Poszukiwacz

Mam podobny problem z naziemnym kanałem TVP 4K w XH9096. Po przeczytaniu kilku postów wygląda na to, że tv nie radzi sobie z trybem HDR nadawanym przez TVP. Niestety nie można tego zmienić w ustawieniach zaawansowanych obrazu (Sygnał wideo>Tryb HDR).

W przypadku odtwarzania materiału z YouTube lub innych podobnych jest możliwość zmiany trybu HDR i widać znaczna różnicę.

W wejsciu antenowym ustawia się automatycznie prawdopodobnie w tryb HLG i obraz jest ciemny, kolory blade, wyglad to fatalnie. Czy Sony może coś z tym zrobić? 

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Kanał tvp 4K miał problemy na starcie, podobnie jak wzeszłym roku. Cały czas chyba działają i na bieżąco poprawiają.

Ja wczoraj dopiero włączyłem pierwszy mecz. Tv to A80K. Na domyślnym ustawieniu jakie mam dla HDR10 - "preferowana gradacja"  w mapowaniu tonów, było trochę ciemniej. Ale przestawienie na "preferowana jasność" załatwiło sprawę. Obraz jasny i odpowiednio nasycony. Jak komuś jeszcze za ciemno, to można dodatkowo pokombinować z kontrastem dynamicznym i gammą, żeby jeszcze rozjaśnić.

Tvp 4K złapane na dvbt, anteną zrobioną na szybko samodzielnie :wink: Sygnał 90/100.

profile.country.PL.title
Xxray_09
Poszukiwacz

Dzięki za podpowiedź. Kombinuje właśnie z ustawieniami obrazu, ale to nie to, problem w tym, że dla sygnału dvbt nie da się wyłączyć lub zmienić typu HDR tak jak dla wejścia HDMI lub streamingu.

Nirstety chyba mam inny OS (Android) i ustawień które podajesz nie widzę u siebie.

 

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

A to ciekawe. Wcześniej w LG C1 i teraz w Sony (Google tv) mam tak, że sygnał HDR HLG pod kątem ustawień jest traktowany bliźniaczo jak HDR10. Więc można dostosować sobie rodzaj mapowania tonów.

A na jakim trybie obrazu oglądasz? Ja mam na wszystkich źródłach własny.

profile.country.PL.title
Xxray_09
Poszukiwacz

Próbuję różne tryby, najlepiej wypada Żywy lub Gra ale po modyfikacjach. Obecnie testuje Własny, na takim oglądam większość na innych źródłach. Ale tu z kolei nie mogę sobie poradzić z kolorem białym który wygląda jak szary i kolorem skóry który jest czerwony.

Ciężki temat, dodatkowo dziwne rzeczy się dzieją, z jednej kamery (przeważnie zbliżenia) obraz jest jaśniejszy przy czym widok kamery na całe boisko wygląda na taki zamglony, szarawy. 

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

To już musi wynikać z różnicy w latach produkcji i implementacji obsługi HDR itp. Twój model rocznikowo jest z 2020. Widzę tu na forum najczęściej z tvp 4k mają użytkownicy modeli z 2020 i starszych.

profile.country.PL.title
odja12
Użytkownik

Ja mam model z ubiegłego roku z bardzo średniej półki bo 65x85j i obraz na TVP 4K jest genialny, w porównaniu do TVP sport czy TVP 1,2. Kontrast, kolory, wyrazistość. Super to widać, tak jak i na C+ 4K. Nie wspomnę o bluray również od Sony z Dolby Vision.