anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-55XD8505 sam się włącza

profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

KD-55XD8505 sam się włącza

Witam.

 

  Mam problem z samoczynnie włączającym się telewizorem. Podobne problemy były opisywane na forum ale nie znalazłem czy jest tego jakaś konkretna przyczyna. Oprogramowanie jest najnowsze dla tego telewizora. Po aktualizacji był zrobiony reset do ustawień fabrycznych. Wszystkie urządzenia peryferyjne,oprócz dekodera kablówki, są odłączone.  Samoczynne włączenia telewizora po włączeniu innych urządzeń wyłączone. Timery są wyłączone. Baterie w pilocie zmienione na nowe. Codziennie na noc telewizor odłączany jest od zasilania. Niestety TV dalej się załącza o różnych porach. Proszę o poradę

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Kotaktowałeś się już w tej sprawie ze wsparciem technicznym? 

 

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Sprawdź baterie w pilocie

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego wyłącz w tv automatyczną aktualizację,jeśli to nie pomoże,to przyczyna może tkwić w połączeniu dekodera z tv,czasami bywa tak,że dekoder wzbudza tv,odłącz dekoder na jakiś czas,wtedy zobaczysz,czy przyczyna leży po stronie dekodera.

Kosecki
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

U mnie był wadliwy pilot i sam mi włączał TV, gdy wyciągnąłem baterie problem znikł, musiałem wymienić pilot na nowy., ktoś miał też podobny problem, okazało się, iż miał bardzo słabe baterie w pilocie.

profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

Teraz próbuję testować pilota. Zobaczę czy TV włączy się jeżeli pilot jest poza zasięgiem. Jeszcze nie zgłaszałem tego do działu technicznego. Telewizor jeszcze na gwarancji także pewnie będę zgłaszał.
profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

Niestety telewizor się włącza nawet jak pilot jest poza jego zasięgiem. Także przyczyna jest inna będę musiał dzwonić do serwisu. Nikt nie miał podobnej sytuacji? 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Ja bym przed wezwaniem serwisu odłączył dekoder tak jak zaproponował @kosa16051971.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

Odłącze też dekoder. Tylko wcześniej przed dwoma poprzednimi aktualizacjami telewizor czasami sie sam restartował, ale się sam nie włączał. Teraz po aktualizacjach sam się włącza.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@pepe-29Ja w przypadku jakiś problemów robię reset , który opisywał @zbygaaj,  czyli ze zmianą koloru diody. Można również skorzystać z zaleceń Sony i po tym resecie nic nie ustawiać , a przywrócić ustawienia fabryczne. Dopiero po tym ustawienia od początku.