anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65EX7005 Motionflow więcej psuje niz poprawia

profile.country.PL.title
bumbum35
Poszukiwacz

KD-65EX7005 Motionflow więcej psuje niz poprawia

2 dni temu kupiłem TV Sony KD-65EX7005. Oglądam sobie wczoraj film i widzę że obraz przy szybkim ruchu duzych powierzchni strasznie szarpie. Do TV podłaczony dekoder Evobox PVR. Myslałem ze to wina kiepskiego kabla. Dzisiaj wymieniłem kabel i to samo.Zacząłem szukać w ustawieniach jakis polepszaczy obrazu i natknąłem się na Motionflow, który był ustawiony na "Standard". Zacząłem zmieniać wartości i to samo. Z pendrajwa i ze smart TV wbudowanego w TV szarpania nie zauwazyłem jedynie smużenie, które było mniej uciązliwe.  Pomyślałem sobie Ze może ten Motionflow nie wyrabia na zewnętrznym źródle i wyłaczyłem go. Szarpanie ustało ale smuzenie jest, co prawda mniej uciążliwe. Czy ten Motionflow faktycznie w tanich modelach Sony jest nic nie warty? Obstawiam ze jakbym miał grac na Xbox-e którego jeszcze nie podłaczałem, to będzie jeszcze gorzej. Czy jest szansa ze Sony coś z tym zrobi przy najblizszej aktualizacji, bo jak narazie ta funkcja jest wogóle nieprzydatna.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

Niestety Motionflow psuje obraz. Było to opisywane na forum. Ja mam tą funkcję wyłączoną na stałe.

profile.country.PL.title
bumbum35
Poszukiwacz

No włąsnie. Teraz czytam co ludzie piszą. Po co więc Sony chwali się tym czymś jak to tylko psuje obraz? Na razie jeszcze wszystkich wad nie zauwazyłem, a czy jeszcze warto jakiś polepszacz wyłączyć bo psuje? Są tam jakieś do poprawy czerni, realizmu itp.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@bumbum35 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto ich odpowiedź:

Wszystko zależy od pozostałych ustawień ekranu oraz samego źródła sygnału. Proszę o weryfikację jaka jest przekazywana rozdzielczość z urządzenia zewnętrznego HDMI (dekodera)? Zalecam ustawienie rozdzielczości minimum 720p lub 1080p (proszę wybierać tylko rozdzielczości z końcówką "p").

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
bumbum35
Poszukiwacz

Oczywiscie ze w dekoderze mam ustawione 1080p tak samo jak w TV. Odtwarzacz multimedialny mam ustawiony na 2160p i to samo. Przy motionflow ciągnie piksele za przedmiotami. Po wyłaczeniu Motionflow jest ok. Na Netflix i z dysku podłaczonego do TV też jest taki efekt ale w mniejszym stopniu. Na Xbox-ie natomiast nie zaobserwowałem tego, ale to nie znaczy ze nie ma. Może na innej bardziej dynamicznej grze było by widoczne. Jednym słowem, niewypał ten motionflow

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Miejmy nadzieję, że  wypuszczą aktualuzację która to usprawni.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pchmiel
Poszukiwacz

A z tym smużeniem sobie poradziłeś ?

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

Ja u siebie w XF9005, zayważylem coś podobnego, przy włączonym "Motion" na jakikolwiek (preferuję płynny)

Takie denerwujące drgania, oraz jakby ultra szybko puszczany poklatkowo film, najbardziej widoczny, na płynących chmurach, czy krajobrazie pokazywanym z góry w "Planeta Ziemia" w 4K. Rozwiązanie do swojego problemu znalazłem, w ustawieniach "Ruch", za te niedogodności odpowiadała opcja "Tryb kliszy" ( która jest domyślnie wyłączona, ustawiem na Duża (Konwersje IP z dodatkową kompensacją ruchu w celu usunięcia drgań, odpowiednie dla wielu formatów wideo)

profile.country.PL.title
bumbum35
Poszukiwacz

Ponad rok i nic nie poprawili. Wydaje mi się że matryca jest tak kiepska, ze po prostu nie wyrabia. Albo ogólnie bardzo słaby telewizor i nie da się nic więcej z niego wyciągnąć. Na dodatek po najnowszych aktualizacjach, zamiast lepiej jest duzo gorzej.

profile.country.PL.title
Recha1986
Poszukiwacz

Ogólnie to jakaś masakra, kupilem tv sony dwa tygodnie temu i też walczyłem z pixelami i nie wiedziałem o co chodzi aż trafiłem tutaj i faktycznie jak sie wyłączy tą funkcję to niema problemu ale za to obraz jest mniej płynny. Kupiłem tv Sony bo uważałem że robią dobre telewizory ale co z tego że jak włączy się tą funkcję to obraz jest super jak co chwilę pixele psują wrażenie z oglądania. Zastanawiam się czy nie oddać tego na gwarancje i co na to powie serwis, u mnie to występuje bo najczęściej oglądam na wbudowanej apce netflixa.

Słabe to strasznie