anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XF8505 trzeszczy obudowa

profile.country.PL.title
adacho1974
Poszukiwacz

KD-65XF8505 trzeszczy obudowa

Dzień dobry, obudowa tylna (tak mi się wydaje, że to jest to) głośno trzeszczy po uruchomieniu TV, w trakcie i po wyłączeniu przez dłuższy czas. Odgłosy jakby łamanego plastiku. Telewizor trafił do serwisu po miesiącu od daty zakupu - usunięto usterkę związaną z odstającą ramką od matrycy a z trzaskamiem powiedzieli, że mieści się w normie SONY. Normalne to są sporadyczne ciche trzaski a nie częste długotrwałe potrafiące przestraszyć  domowników w trakcie oglądania filmu.

Czy ktoś się już z tym spotkał?

ps. dodam, że w akcie desperacji poluźniłem z tyłu śrubki mocujące obudowę i nic się nie zmieniło.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
adacho1974
Poszukiwacz

Dodam, że TV ma 3 miesiące koszt ok. 5000zł i nie wypada, żeby trzeszczał / trzaskał jak stare drzwi powojenne.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@adacho1974 zgłosiłem Twój problem do supportu - oto odpowiedź:

Odgłosy trzeszczenia mogą być w pewnym zakresie słyszalne i wynikają one z właściwości fizycznych poszczególnych komponentów znajdujących się wewnątrz odbiornika, które pod wpływem temperatury rozszerzają się a następnie kurczą. Tego rodzaju zjawisko jest typowe dla wszystkich odbiorników i wynika z zastosowanej technologii. Autoryzowane centrum serwisowe jest w stanie stwierdzić, czy występowanie zjawiska i jego natężenie jest zgodne ze specyfikacją produktu, więc jeżeli klient otrzymał informację, że mieści się ono w normie, należy wówczas przyjąć, że produkt jest pozbawiony wad. 

Opisane przez klienta objawy są zupełnie normalne i niestety na dzień dzisiejszy nie dysponujemy odpowiednimi rozwiązaniami, które mogłyby ograniczyć występowanie zjawska. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie:

https://bit.ly/2ZRKhX3

Jednocześnie nie zalecamy żadnej samodzielnej ingerencji w odbiorniku, gdyż może ona skutkować utratą gwarancji. 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
adacho1974
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź ale ja ją również dokładnie taką samą dostałem od serwisu. To nie jest hałas "w pewnym zakresie" tylko głośne trzaski, puki, stuki które irytują wszystkich domowników. Wszystkie telewizory jakie miałem ja i moi znajomi nie wydawały takich dźwięków. Mam drugi TV Sony 43 cale w domu i on jakoś nie trzeszczy. Dlatego mam pytanie do użytkowników telewizora KD-65XF8505 czy też mają taki problem?

profile.country.PL.title
adacho1974
Poszukiwacz

Dokładnie opisuję: włączenie telewizora, po 10-15 minutach zaczyna się trzaskanie i trwa ok. 1 godz. do 1 godz. i 15 minut. Ilość trzasków 32 - 35. W miarę upływu czasu odgłosy coraz głośniejsze. Wyłączenie TV i dokładnie to samo tyle, że to trwa dłużej trochę bo 1,5 godz. 

Testowałem 3 razy. Pomóżcie bo wywalę go przez okno. Serwis nie pomógł bo to hałas "w pewnym zakresie" i mieści się w ich normie. 

profile.country.PL.title
adacho1974
Poszukiwacz

Mija tydzień i zero odzewu. Czy to oznacza, że tylko ja mam ten problem?

profile.country.PL.title
adacho19741
Poszukiwacz

Minęło kilka miesięcy użytkowania. Trzeszczenie / stuki coraz głośniejsze i występują częściej. Może ktoś mi podpowie gdzie to można zgłosić - oprócz serwisu bo on nic nie zrobił.

profile.country.PL.title
lukkos123
Poszukiwacz

Witam

Mi tez trzeszczy i stuka i strasznie to wkurza.  

Kolejne pytanie, czy macie telewizor na ścianie czy na nóżkach. Ja mam na nóżkach ale za kilka dni zawiśnie na ścianie i zastanawiam się że może wtedy przejdzie.??

Skoro wszystkim nie trzeszczy to może warto reklamować, ktoś próbował.??

profile.country.PL.title
adacho19741
Poszukiwacz

Mój właśnie wisiał - myślałem, że jak go postawię to przestanie. Kupiłem dużą komodę i go postawiłem. Nic z tego, dalej to samo. Poluźniłem z tyłu 4 śruby i myślałem, że to coś pomoże. Nie pomogło - w zamian dostałem za to odpowiedź, że mogę stracić przez to gwarancję. A po co mi gwarancja skoro serwis nie radzi sobie z tym problemem? Hałas w pewnym zakresie bla bla bla....że to normalne itd. Ja nie chcę gwarancji tylko normalny cichy telewizor. Moja lodówka z "no frost" pracuje ciszej niż TV.

profile.country.PL.title
Jaro4056
Poszukiwacz

Witam

Też mam ten problem.

KD-55XG8596

Tv był w serwisie bo się nie włączał.Naprawili.

Zgłoszone inne usterki pozostały:clouding, nierównomierne podświetlenie matrycy w dolnej części ekranu ,odgłosy strzelania i trzeszczenia chyba z obudowy.

Pozdrawiam