anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD-65XF9005 i ciągłe problemy z brakiem głosu, wyłączeniem się, HDMI ARC

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

KD-65XF9005 i ciągłe problemy z brakiem głosu, wyłączeniem się, HDMI ARC

KD-65XF9005 - najświeższa aktualizacja softu i nieustające  problemy:

1. często reakcja z opóźnieniem na działanie z pilota - np. podgłośnienie niby nie działa i nagle wchodzi na 50-100%

2. często występuje brak głosu -pomaga wyłączenie/reset

3. niestabilna praca z ampl. Denon po HDMI ARC - inny TV Panasonic nie ma takiego problemu z tym ampl. -objawy:
-po podaniu napięcia (na listwę lub powrót po braku) TV inicjuje załączenie ampl. (nawet w nocy!)
-często na Sony nie pojawia się menu konfi z ampl.

- ampl. nie zawsze rozpoznaje automatycznie dźwięk z TV (np. z Netflixa)

-muli na aplikacjach

 

Dzieje się tak pomimo, ze BT i sterowanie głosowe od początku wyłączone, bo byłoby pewnie jeszcze grzej. Wymaga ciągłego resetu!. Opieram się przed powrotem do ustawień fabrycznych, bo mam obawy o utratę kalibracji i wszystkich wprowadzonych kont/haseł, itp.  Nawet codzienne wyłączanie listwy na noc nie pomaga 😞 Poradźcie coś proszę, bo to jakieś nieporozumienie ze strony SONY...

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Na niestabilne zachowanie amplitunera może pomóc wyłaczenie Bravia sync.

Opóźnienie reakcji na regulacje głośności miła poprawic podobno aktualizacja. mam ten sam problem ale starszy TV i nie łapał sie na poprawkę. 

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

Nie mogę znaleźć i wyłączyć "Bravia sync" -gdzież t jest?

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

OK, znalazłem, super sprawa, bo sa ustawienia w obydwu kierunkach:

https://helpguide.sony.net/gbmig/C5651001/v1/pol/brsyncset_europe_co.html

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

A co do braku głosu po włączeniu telewizora to mi pomogło wyczyszczenie pamięci podręcznej telewizora.

profile.country.PL.title
adaxis
Poszukiwacz

Niestety Łapie brak głosu na głośnikach TV co kilka dni 😞 pomimo codziennego wyłączania z gniazdka na noc.
Czyszczenie pamięci robię właściwie ciągle -rodzina sie śmieje co to za badziewie to Sony -kpina!

Ciekawostka: brak głosu dot. wzmacniacza TV, bo sygnał do aplitunera idzie i mogę słuchać na zestawie kinowym -zauważyłem to dopiero niedawno, o co chodzi?