anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-32CX520 brak reakcji na pilota...

profile.country.PL.title
piojapes
Poszukiwacz

KDL-32CX520 brak reakcji na pilota...

Witam, mam na imię Piotr, jestem nieanonimowym użytkownikiem TV Sony.

Problem dotyczy TV Sony Bravia KDL-32CX520...
Sprzęt kupiony bez pilota (Islandia). Po włączeniu, zmianie języka postanowiłem połączyć go z internetem (kabel). Automatyczne ustawienia, wyniki: O.K.
Ale funkcje internetowe nie działają. Postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne... I teraz mam problem, bo bez pilota nie mogę ustawić PIN'u ochrony rodzicielskiej i co za tym idzie dokończyć konfiguracji.
Pożyczyłem piloty od sąsiadów: 1x universal, 1x Sony (nowszy), 1x Sony PS3 i wreszcie kupiłem dedykowany dla Sony ONE FOR ALL universal w islandzkim sklepie RTV.
Żaden z powyższych sprzętów nie zadziałał. Podejrzewam uszkodzenie sensora IR w odbiorniku TV.
Czy jest możliwość przejścia konfiguracji podstawowej bez pilota? Może klawikord na USB? Do czasu wymiany/naprawy mógłbym korzystać z TV...Może jest jakaś kombinacja klawiszy na TV, którą można cyferki zapodać?

Po kilku tygodniach...

Zakupiłem elementy podejrzane o wadliwe działanie. Nestety nadal nie ma reakcji na pilota. Uruchomiłem TV z pena USB zawierającego aktualizację oprogramowania. Jest możliwość oglądania, zmiany ustawień z panelu na TV...Zmiana PIN'u dalej nieosiągalna. Działa czujnik światła i ruchu...Po wyłączeniu odbiornika ponownie pojawia się konfiguracja początkowa i...pen USB aby oglądać.

Na wstępie miałem w MENU opcja system "DOM/SKLEP", czy coś takiego. Teraz nie ma takiej opcji...
Czy może Ktoś coś???

 

...Problem konfiguracji początkowej i zmiany kodu PIN rozwiązany za pomocą Remonte Keyboard Lite.
Pozostaje brak reakcji na pilota zdalnego sterowania.  

...ponownie.
Po dłuższej lekturze i poszukiwaniach znalazłem apkę na telefon, która obsługuje TV po WiFi i LAN. Co do pilota proszę o sugestie.

Pozdrawiam, Piotrek.

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

Sprawdzimy z supportem Sony, czy będą w stanie podpowiedzieć rozwiązanie. Odezwiemy się, jak tylko nadejdzie odpowiedź. 

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@piojapesOryginalny pilot do Twojego telewizora to RM-ED045.  Do telewizora EX725(ten sam rocznik) zamiast pilota RM-ED044 zakupiłem RM-ED061 i działa bezproblemowo. Z uniwersalnymi to różnie bywa. W przypadku funkcji inernetowych często należy zmienić nie tylko język , ale również kraj. Np. hbbtv w EX725 było aktywne na początku tylko po wybraniu kraju Niemcy.

Własciwie to funkcji internetowych w telewizorach z tego rocznika prawie nie ma. YT nie działa. Jakieś stare,okrojone. VOD TVP, Player czy IPLA  i to wszystko. Zagraniczne aplikacje też w większości nie działają. Więcej buforowania niż oglądania przy światłowodzie. Przy przeglądarce można nabawić się nerwicy.  Jedynie PlayMemories Online działa w miarę dobrze. Według mnie jest to gra niewarta świeczki.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @piojapes

Zapytaliśmy o to dział wsparcia i okazuje się, że niestety nie jest możliwe wprowadzenie kodu PIN bez pilota, ponieważ telewizory z tego okresu nie współpracują z żadnymi akcesoriami.

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
piojapes
Poszukiwacz

Witaj @Agnieszka_J

 Poinformuj "dział wsparcia", że ma zaparcie i stety, ale możliwe jest wprowadzenie kodu PIN bez pilota, ponieważ telewizory z tego okresu współpracują z...Sony\Remote Keyboard-Copyright 2011 Sony Corporation...

 Na trop trafiłem mozolnie przekopując Forum.

 

Pozdrawiam,

piojapes.

P.S. Nie podoba mi się ksywka wybrana przez system. W jaki sposób to zmienić?

 

 

 

 

Witaj @piojapes

Zapytaliśmy o to dział wsparcia i okazuje się, że niestety nie jest możliwe wprowadzenie kodu PIN bez pilota, ponieważ telewizory z tego okresu nie współpracują z żadnymi akcesoriami.

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
piojapes
Poszukiwacz

Dziekuję kolego @leczech za zainteresowanie.

Twoje uwagi dotyczące przydatności funkcji internetowych tego modelu są trafne i korzystanie z nich nie jest moim priorytetem. Egzemplarz ten kupiłem w stanie idealnym w islandzkim Cartas'ie (brak nawet ryski) za ok. 70 PLN, ale bez pilota.

Próbowałem użyć uniwersalnego RC i podobnych oryginałów do obsugi tego odbiornika. Po niepowodzeniach postanowiłem zaktualizować soft przez internet, a ten nie odpalał. Przywróciłem fabryczne i problem braku pilota się pogłębił o kod PIN.

 W tej chwili sytuacja jest opanowana: PIN za pomocą aplkacji "Klawiatura zewnętrzna" firmy SONY a obsługa TV za pomocą smartphone'a (aplkacja android). Szkoda tylko, że SONY odsyła do serwisu.

Dziękuję i pozdrawiam, YapsPL.