anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-32WD750 - subiektywna ocena użytkownika.

profile.country.PL.title
Artur_Boguslawski
Użytkownik

KDL-32WD750 - subiektywna ocena użytkownika.

Witam,

Pozwolę sobie napisać kilka słów o tym TV.

Ma on swoje plusy i minusy.

 

Plusy:

- Bardzo dobrze współpracuje z CAM

- Szybkie przełączanie

- Przyzwoite kolory i dźwięk

- Bardzo dobrze działa strumieniowanie multimediów

 

Plus / minus:

- Nagrywanie

  Działa dobrze.

  Ale niepotrzebnie trzyma włączony HDD gdy TV jest wyłączony (pomijam czas nagrywania).

 

Minusy:

- Błędy w wyświetlaniu - GUIDE - źle wyświatla opisy programów nad "godzinami"

  W KDL-48W605B wyświatla idelanie.

- Kiepsko wyświatla opisy progmów INFO.

  Powiela text kilka razy.

- Nieraz restartuje się po włączeniu (po restarcie działa poprawnie)

- Ma problemy z siecią WiFi

  Stoi obok Acces Pointa - 10cm.

  Test połączenia bez błędów - TV jest więc teoretycznie w sieci.

  A nie wyświatla Internetu (Błąd 2200), działa dopiero po ręcznym odświeżeniu internetu

  w opcjach. I wtedy nie ma już problemu.

  Sieć działa w 100% poprawnie bo do tego samego punktu są wpięte inne urządzenia

  i nie ma problemów (na stałe po WiFi jest między innymi KDL-48W605B z którym

  nie ma problemów).

 

  Ustawienia podstawowych SIECI IP STATIC:

  192.168.0.1 Router Kanał

  192.168.0.2 Acces Point

  192.168.0.3 Drukarka (Podłączona do 192.168.0.2)

  192.168.0.4 KDL-48W605B

  192.168.0.5 KDL-32WD750 (Podłączony do 192.168.0.2)

  TCPIP/4.

 

- Na pilocie jesteś uszczęśliwiony NETFIX-em i nie można zmienić klawisza do innego dostawcy usług.

- Bardzo ograniczone usługi (aplikacje) internetowe.

 

CZEGO MI BRAKUJE:

Możliwości nagrywania na serwer NAS lub po sieci na wskazany dysk.

 

Jest nieźle, ale te błędy są irytujące :-).

Soft. w 48W605B  jest duuuuużo bardziej dopracowny.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Witam,

 

Ja również mam taki sam telewizor a moja ocena do niego to: średnio zadowolony mimo że na rynku jest to chyba jeden z najdrożdszych modeli 32 calowych biorąc pod uwagę wszystkie firmy w popularnych sklepach RTV. Przede wszystkim na "firmowych" ustawieniach obraz jest przesycony kolorami, zbyt żywy i nienaturalny. Spędziłem sporo czasu na zabawie w ustawieniach aby doszło do poprawy i mojego zadowolenia - powiedzmy... 

 

Do Ciebie miałbym pytanka i dzięki z góry za odpowiedź...

 

Telewizor mam na półce na wysokości pasa tak że jak siedzę na kanapie to mam go na wprost. Gdy jednak stoję tuż przed nim i patrzę z góry obraz zniekształca się podsumowując nabiera więcej jasności pod kątem (patrząc z góry i z boku). Wieczorem przy scenach ciemnych np. w filmie czerń nie jest idealna i scena w ciemności jest ewidentnie rozjaśniona. Kiedyś w kineskopach było hehe zdecydowanie lepiej. Czy u siebie masz tak samo i to normalne w tego typu "tanich Ledach"?? 

 

Czy mógłbyś podesłać swoje ustawienia obrazu z których jesteś zadowolony? Ja potem podeślę swoje jak tylko będę w domu.

 

Co dała ostatnia aktualizacja tego modelu bo ze 3 dni temu po włączeniu odbiornik chciał się zaktualizować?

 

Ja mam TV podłączony pod dekoder Mediabox nc+.

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam. 

profile.country.PL.title
Artur_Boguslawski
Użytkownik

Hmmm,

Ten TV kosztuje około 1500zł.

Więc do jakości obrazu podchodzę nawijmy to realnie. Nie oczekuję niewiadomo czego za takie pieniądze.

W mojej ocenie jakość jest adekrawtna do ceny.

Jest to dla mnie TV głównie dla dzieciaków i zasypiania wieczorem nieraz obejrzenia w weekend zaległego filmu z nocy.

 

Odnośnie czerni masz rację, nie jst idealnie "czarna" ale mi to osobiście nie przeszkadza.

TV nie stoi w miejscu zacienionym więc kolory są raczej Ok.

Oglądam go z 3-4m więc muślę że to jest jeden z czynników wpływajacych na obraz.

TV kupiłem głownie jako "drugi", ale aby miał sieć i możliwość korzystania ze strumieniowania.

 

Bardziej mnie irytuja te drobne uwagi, które podałem...

Dzisiaj rano sprawdziłem, włączyłem TV...

1. Brak usług sieciowych.

2. Test połączenia jest.

3. Po kilku minutach nadal brak...

4. Po kolejnych kilku usługi są

Wkurza to, bo nieraz Dzieciaki chcą zobaczyć jakąś bajkę na Youtube i nie ma połączenia.

Wskakuje po recznym odświeżeniu.

Wydaje mi się że ma na to wpływ oszczędzanie energii...?

 

Zamiast Netfixa (Który w Polsce /za taką cenę i ofertę/ jest powiem delikatnie Psu na budę) lepiej byłky skrót do aplikacji internetowych lub możliwość konfikuracji co ma robić.

 

Odnośnie aktualizacji mam na automacie z sieci i nawet nie zauważyłem 😞

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Ja we wrześniu 2016 w RTV Euro zapłaciłem za niego 1999 zł a obecnie tam kosztuje 1800. Można go kupić pewnie gdzieś taniej ale za 1500 nie znalazłem bo patrzyłem teraz z ciekawości. Podejżewam że nadal jest to jeden z droższych modeli 32 calowych nie mówiąc o firmach z górnej półki typu Loewe itp... 

 

Z WiFi nie miałem nigdy problemu. YT odpala się zawsze i zawsze chodzi. Mam internet z Netii a router jest w drugim pokoju tuż za ścianą gdzie stoi telewizor. Od września zaś potrafił mi zrobić ze 3 kawały w postaci braku możliwości wyłączenia odbiornika zarówno pilotem jak i przyciskiem w obudowie. Pomogło tylko wyłączenie z prądu na kilkanaście sekund. Nie wiem dlaczego tak się działo. 

 

Prosiłbym Cię o odpowiedź na moje pytanka czy jak patrzysz na obraz z góry czy z boku to obraz nabiera szarości i zniekształcenia i czy korzystasz z ustawień fabrycznych obrazu czy coś zmieniałeś? 

 

Tutaj znalazłem jakiś test tego odbiornika. Nie wiem czy czytałeś. 

 

Powód edycji: post zawieral link do strony służącej celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
Artur_Boguslawski
Użytkownik

Ustawienia kolorów standardowe.