anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kdl-40ex650 i problem z regulacją dźwięku na wyjściu optyvznym na soundbarze ht-ct60

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
nastrADAMusek
Nowicjusz

kdl-40ex650 i problem z regulacją dźwięku na wyjściu optyvznym na soundbarze ht-ct60

Witam, posiadam zeszłorocznego kdl-40ex650 do którego dokupiłem soundbara ht-ct60 urzdzenia są połączone domyślnie przez dostarczony z soundbarem przewód optyczny wszystko gra ale mam problem z regulacją dźwięku za pomocą pilota tv, mogę dźwięk regulować tylko za pomocą pilota od soundbara, próbowałem różnych ustawień w tv ale cały czas mam stały dźwięk na wyjściu optycznym tv,

moje pytanie, jak to wszystko ustawić ewentualnie podłączyć by móc regulować dźwięk za pomocą pilota? bo czhwilowo jestem troszeczkę zawiedziony że muszę to robić za pomocą micro pilota dostarczonego do soundbara

pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem że wszystko masz podłaczone zgodnie z:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/PL/c_asys_europe_co_opt.html

Regulacja dźwięku wyjścia optycznego nie jest możliwa, sprawdzałem to na swoim TV z serii HX.

 

Rozwiązaniem jest podłączenie TV z Soundbarem za pomocą przewodu analogowego zgodnie ze wskazówkami poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/PL/c_asys_cable.html

 

Na dole jest opisane jak ustawić wyjście audio aby dźwięk był regulowany z TV.

 

Pozdrawiam

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Rozumiem że wszystko masz podłaczone zgodnie z:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/PL/c_asys_europe_co_opt.html

Regulacja dźwięku wyjścia optycznego nie jest możliwa, sprawdzałem to na swoim TV z serii HX.

 

Rozwiązaniem jest podłączenie TV z Soundbarem za pomocą przewodu analogowego zgodnie ze wskazówkami poniżej:

http://pdf.crse.com/manuals/AE7Q100411/PL/c_asys_cable.html

 

Na dole jest opisane jak ustawić wyjście audio aby dźwięk był regulowany z TV.

 

Pozdrawiam

 

 

profile.country.pl_PL.title
nastrADAMusek
Nowicjusz

hmmm, no trudno będę podłączać analogowo chociaż dziwi mnie że wyjście optyczne które tak rekomendują i nawet kabelek do niego dorzucają nie ma możliwości regulacji (chyba że to technicznie nie możliwe), i że np sounbar po otrzymaniu sygnału sam się nie uruchamia tylko trzeba to robić z jego pilota :/, widocznie jest to wszystko zarezerwowane dla wyższych modeli sterowanych za pomocą hdmi

a co do soundbara to muszę powiedzieć że jak za kwotę 450zł to daje naprawdę radę, pokój wilekości 18m2 bez problemu wypełnia mocnym soczystym dźwiękiem przy sowich małych gabarytach, wyglądem i jakością wykonania też nie grzeszy. 

 

pozdrawiam i

Wesołych Świąt :slight_smile: 

kamilajod
Nowicjusz

Witam. szukałam odpowiedzi na swój problem i natchnęłam się na ten właśnie post. Może mógłby mi któryś z Panów podpowiedzieć co zrobić gdy kino domowe (sonyht-ct60) samo się wyłącza!?

placzus
Poszukiwacz

Witam, mam ten sam problem SONY 48WD650 + SB Sony CT180 nie mam mozliwości regulacji dzwieku pilotem od TV dzwieku od SB. Podłaczone przez dołczony kabel optyczny. Moje pytanie czy po poldlaczeniu przez kabel audio jakosc dzwieku nie będzie przypadkiem niższa ? Czy jest ewentualnie możliwość połączenie SB z TV po BT ? bez uzycia kabli ?

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Nie jestem pewien czy regulacja dźwięku zadziała w przypadku wyjścia optycznego, ale spróbuj zrobić coś takiego:

Ustawienia AV->Słuchawki/Wyjście audio->Wyjście audio

Ustawienia AV->Wyjście audio->Regulowane

 

Pozdrawiam

placzus
Poszukiwacz

Dzięki za podpowiedz. Ale to niestety nie działa. Przy takim ustawieniu
porusza się suwak głośności TV ale nie zmienia to niestety głośności SB.
Spróbuję z kablem analog. Choć nie jestem pewien czy wtedy jakośc dzwieku
nie będzie niższa.
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Przy analogu sposób który opisałem wcześniej musi zadziałać. Jakość dźwięku nie powinna się zasadniczo pogorszyć po warunkiem użycia dobrze ekranowanych kabli chinch.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Kolego @placzus masz model HT-CT180. Czy zauważyłeś przy filmach lekkie opóźnienie dźwięku względem obrazu??? U mnie to pojawia się a jedynym ratunkiem jest wyłączenie soundbara przyciskiem Stand By i ponowne włączenie. Instrukcja nawet mówi że możliwe są takie opóźnienia co jest dla mnie chore i według mnie sprzęt nie powinien trafić na półkę sklepową. Jak rozwiązałeś ten problem jeśli u Ciebie pojawiał się??? Ja ma podłączony SB kablem optycznym który załączony był do zestawu. 

placzus
Poszukiwacz

Hej. Dopiero testuje. Wiec poproszę trochę czasu. Raz mi wysypało taki
problem, wiem, ze instrukcja o tym wspomina.